Auto - Hifi - Elektro - 776 700 205
Tónování autoskel - 736 654 924

Audi

Audi A4 reproduktory, zesilovač, autohifi, tlumení dveří, Hertz, CTK, Kenwood 0137

Audi A4 B6 - Tlumení dveří, reproduktory Hertz, zesilovač Hertz, subwoofer Hertz, rádio Kenwood s DSP

Velice zajímavý upgrade zvukového systému v Audi A4 B6 z roku 2003 je za námi. V minulosti si zákazník nechal do vozu doinstalovat údajně plnohodnotný systém BOSE, který stejně neodpovídal jeho představám. Navrhli jsme kompletní demontáž a pustit se do instalace znovu, tentokrát ale s námi dodanými a ověřenými komponenty Italského výrobce Hertz. Při demontáži systému BOSE jsme zjistili, že zapojení nebylo uděláno správně a navíc některé komponenty nebyli ze systému BOSE, nýbrž ze základního systému. Kompletně jsme  vytlumili všechny dveře a osadili je MDF redukcemi pro montáž nových reproduktorů Hertz CK165L.
Natahali jsme novou kabeláž vč. napájení pro zesilovač Hertz HCP 4D, který pohání reproduktory v předních dveří a zároveň napájí 300W subwoofer téže značky umístěný v uzavřené ozvučnici v rezervním kole. Pro zesilovač jsme vyrobili a očalounili držák do místa kde původně byl subwoofer BOSE. Zadní reproduktory jsou živeny z koncového výstupu nově instalovaného rádia KENWOOD s DSP procesorem. Pomocí integrovaného procesoru  jsme nastavili časové korekce, frekvence, strmosti a frekvenční ekvalizér. Výsledný zvuk je naprosto nesrovnatelný o proti doinstalovanému BOSE. Hluboké basy, přesný a čitelný střed, nebo detailní výška jsou jedny z faktorů který OEM systém jednoduše neumí nabídnout. V druhé řadě jsme na voze provedli drobné opravy elektroinstalace. S demontáží  systému BOSE vč. kabeláže a konektorů, s opravami elektroinstalace a kompletním audio upgradem jsme na voze strávili týden práce. Celková cena za komplet vč. dodaných komponent a materiálu činila 43 140,-Kč.

Audi_A3_8P,_reproduktory,_tlumení_dveří_21

Audi A3 8P - Reproduktory Blam, tlumení dveří CTK

Kompletní hifi upgrade poloaktivního systému v Audi A3 8P, je za námi s parádním výsledkem. V tomto případě jsme vsadili na vynikající Francouzské reproduktory BLAM a na perfektní tlumící materiál CTK. Velká citlivost a nízká impedance reproduktorů skvěle funguje s originálně instalovaným zesilovačem a rádiem, bez použití dalších externích zesilovačů. Původně zastřený a zahuhlaný zvuk nahradil vyvážený projev s přesným středovým pásmem, sytou basovou složkou a jasnou výškou bez sykavek. Celková cena upgradu činila 15662,-Kč.

Audi_A5_Sportback_leštění_a_revitalizace_laku13

Audi A5 Sportback - Leštění laku

Na přání zákazníka jsme kompletně "vyprali kabát" jeho sportovního Audi A5. Kompletní dekontaminace laku pomocí přípravku Iron Out, celkové důkladné mytí a následné dvoufázové leštění laku. Na závěr jsme lak ochránili tekutým voskem Radiance. Samozřejmostí bylo i ošetření venkovních plastů, impregnace pneumatik a leštění skel. Při revitalizaci jsme používali vynikající detailingové výrobky značek Auto Finesse, Angelwax, Rupes a Lare. Cena tohoto zákroku činila 6538,- Kč.

Kamera_audi_A7_autoelektro_a_autohifi7

Audi A7 - Montáž záznamové kamery

Jednoduchá instalace záznamové kamery TrueCam do Audi A7 nabízí nepřetržité monitorování situace v provozu. Výhodou této instalace je naprostá bezobslužnost kamery. Při nastartování vozidla se kamera automaticky sepne a po vypnutí zapalování uloží záznam. Následně se přepne do pohotovostního režimu. Instalace kabeláže pod čalounění zanechává atraktivitu vzhledu interiéru beze změny. Cena práce při dodání vlastní kamery činí 1500,- Kč

Audi_Q7_profesionální_autohifi_18

Audi Q7 - Tlumení dveří a odstranění rezonancí premiového audiosystému Bang & Olufsen

Když si koupíte auto za víc jak dva miliony korun s příplatkovým systémem Bang & Olufsen za téměř 190 tisíc, tak opravdu nechcete, aby při poslechu hudby rezonovaly, drnčely a vibrovaly dveře. Bohužel tomu tak je, nebo alespoň bylo v tomto premiovém voze Audi Q7. Sami jsme byli překvapeni, co při klasickém poslechu dveře předvádí za nekalosti. Ono se tedy není čemu divit, když v celých dveřích příplatkového audia nenajdete 1cm2 tlumící hmoty. Při pokusech zákazníka reklamovat vozidlo s touto vadou mu bylo vždy vráceno s verdiktem "závada projevena, řešení dodatečnou instalací tlumících hmot nelze provést". Technici alespoň z dobré vůle, leč marně podepírali čalounění dveří polystyrenovými kostkami a do některých míst natlačili proužky molitanu. My jsme zákazníkovi doporučili řešení, které jsme následně realizovali. Vnitřní část tapecu jsme důkladně vytřeli tlumící antivibrační pastou CTK, hlavně v místech spojů a lisů. Dále jsme dveře důkladně vytlumili pomocí alu-butylových plátů CTK, a to jak vnější plech tak i samotný plech vnitřní, na kterém je systém B&O uchycen. Pod ozvučnici jsme při montáži vložili tlumící antivibrační neoprenový pruh VBF 9, který dokonale vytěsní mezery a eliminuje přenášení otřesů na dveře. Po zavadnutí pasty na čalounění, proběhlo ještě samotné zhutnění a tlumení tapeců, také pomocí plátů CTK. Po kompletním nastrojení a zkušebním poslechu bylo jasné, že se investice za necelých 7000,-Kč zákazníkovi vyplatila. Zákazník si sám oddechl a konstatoval, že konečně může využít celý potenciál příplatkového audio systému naplno.

AUDI_A5_AUTOHIFI_REPRODUKTORY_A_SUBWOOFER09

Audi A5 Coupe - Reproduktory DLS MB6.2, tlumení dveří, subwoofer FLI FREQUENCY 12

Sportovně laděné Audi A5 Coupe je opravdu kus dobře odvedené, práce co se auta jako takového týče, navíc když si jej majitel neustále vymazluje. To ovšem nelze říci o originální autohifi instalaci, která naprosto neodpovídá kvalitám vozu. Naštěstí si s tímto neduhem umíme poradit, a proto jsme kompletně vytlumili přední dveře pomocí materiálu CTK a na originální zesilovač nainstalovali perfektní alternativu reproduktorů v poměru cena/kvalita/výkon Švédské DLS MB6.2. Už jen tento zásah byl naprosto nesrovnatelný s originálem. Zvuk dostal charakteristiku, která odpovídá příplatkovým systémům a to za zlomek jejich ceny. Citlivost a čitelnost hedvábných výšek je doplněna o přesný a rázný středobas. Pro nejspodnější pásmo jsme do kufru "kupéčka" nainstalovali zesilovač Vibe Slick A0 a uzavřený subwoofer FLI Frequency 12. Zvukový upgrade je o proti původní zástavbě neuvěřitelný. Celková suma se za dodané komponenty vč. instalace zastavila na částce 15463,-Kč.

AutoHifi_Audi_A5_Sportback33

Audi A5 Sportback - Reproduktory DLS MC6.2, tlumení dveří, subwoofer do bočnice

Kompletní autohifi upgrade u Audi A5 Sportback. I to jsme v minulých dnech dokončili. Základní reproduktorový systém jsme ve všech dveřích vyměnili za vynikající Švédské reproduktory řady Performance DLS MC6.2. Sami se divíme, že vozy této cenové kategorie mají v základním HiFi systému středobasový reproduktory bez frekvenční výhybky a na výšce je použit pouze kondenzátor. Nově instalované reproduktory mají samozřejmě plnohodnotné výhybky s možností nastavení útlumu výškového reproduktoru, přičemž i díky velké citlivosti celé sestavy je zvuk naprosto nesrovnatelný se základem. Samozřejmosti bylo i kompletní důkladné vytlumení všech dveří. Pro posílení nejspodnějších frekvencí byl do bočnice nainstalován 8" subwoofer Audio System, který napájí Referenční zesilovač DLS CCi2. Díky skvělé funkci automatického spínání po přijetí signálu se perfektně hodí pro implementaci do originální sestavy. Celková cena celé úpravy činila 30298,-Kč.

22489886_1677813225584843_9036940086030281409_n

Audi A4 B7 - Multimediální jednotka Macrom, parkovací kamera

Provedli jsme jednoduchý, ale účinný multimediální upgrade v Audi A4 B7 avant. Přáním zákazníka bylo do auta implementovat bluetooth handsfree, GPS navigaci, DVD / USB / CD přehrávač a parkovací kameru za rozumnou cenu. Vybrali jsme tedy jednotku MACROM M-DVD5566 za 9990,-Kč, která umí veškeré zmiňované náležitosti. Díky vhodnému adaptéru fungují tlačítka volantu i aktivační vstup pro parkovací kameru. Kameru jsme dodali přímo v osvětlení SPZ pro tento konkrétní typ vozu od výrobce G-PARK v hodnotě 1790,-Kč. Celá instalace vč. komponent a práce vyšla na přijatelných 15489,-Kč.

IMG_20171221_115707

Audi A6 4F - Montáž USB a BT modulu, leštění světel

V podstatě jediná možnost jak přehrávat / streamovat muziku z telefonu pomocí BT v Audi A6 4F je implementace modulu do optické soustavy. Gateway Dension je plně kompatibilní s MMI a jeho České menu potěší a usnadní práci. Díky tomu to modulu bude Váš vůz navíc schopen přehrávat hudbu z USB, nebo z jakéhokoli jiného zdroje pomocí AUX. Další výhodou a samozřejmostí je HANDS FREE telefonování, včetně zobrazování seznamu na display i maxidotu. Listování v seznamu pomocí ovladačů MMI i příjímání / odmítání hovorů zaručí, že telefon nemusíte vzít do ruky. Po dokončení instalace modulu projevil zákazník zájem o rozleštění zašlých reflektorů a tak jsme sedmi-krokovým způsobem navrátili světlům čirost.

Jsme na Facebooku

Právě jsme dokončili

Suzuki Garand Vitara, 2DIN autoradio, parkovací kamera 6

V tomto případě si zákazník sám dodal 2DIN autorádio Pioneer a na nás zůstala instalace a dodání montážního příslušenství vč. parkovací kamery. Dobře zvolený CAN BUS adapter zaručuje bezchybnou komunikaci s multifunkčním volantem, tak jako v případě OEM autorádia. Redukční rámeček dobře sedí v interiéru vozu a umožňuje nainstalovat 2DIN jednotku, která podporuje zobrazení parkovací kamery. Ta je nainstalována místo původního krytu osvětlení SPZ, přičemž osvícení registrační značky zůstává beze změny.
Celková cena instalace vč. komponent (bez autorádia) činila 7325,-Kč.

Drift team
jekl projekt

Věříme v úspěch

Hromada jeklu, kastle BMW E30 a osmiválec o objemu 4l.
Jako správní fandové čtyř kol musíme umět podpořit zajímavé projekty. Nás oslovil tento DRIFTERSKÝ projekt, který vzniká svépomocí doma v garáži na koleni. Když je potřeba tak JEKLU pomáháme.

YouTube kanál JEKL PROJEKT