Auto Elektro - Hradec Králové - 776 700 205
3dcar

Renovace světlometů

Úvodní stránka > Služby > Renovace světlometů

PŘÍZNAKY A JEJICH VLIV:

Slabá svítivost, špatná viditelnost a v neposlední řadě i nehezký vzhled vašeho vozu. Za to vše z velké části mohou zažloutlé plastové kryty světlometů. Některé vozy na tento defekt trpí více, některé méně, ale více méně se stejným dopadem na svítivost a estetiku. Přes nečiré „sklo“ světlometů prostupuje paprsek světla s velkou ztrátou a jeho světelný výkon tímto následkem ubývá. Dalším aspektem zažloutlých světlometů je špatný světelný lom, kdy dochází ke špatnému rozptylu světla a následně se tak i liší ohnisková vzdálenost světelného zdroje a jednoduše světla nesvítí tak, jak byla konstrukčně navržena pro optimální svítivost.

POMŮŽEME VÁM:

Díky několika krokovému postupu leštění světel, dodáme vašemu vozu omlazený vzhled a vašim světlometům vrátíme původní světelný výkon.

ESTETIKA ALE I BEZPEČNOST:

Mějte na paměti, že dostatečný světelný výkon ulevuje vašemu zraku při jízdě za tmy a následně tak oddaluje únavu při dlouhých cestách. Čirá a čistá světla nejsou tedy jen estetickou záležitostí, ale i záležitostí bezpečnosti. Samozřejmostí v tomto směru je i čisté a nepoškozené čelní sklo.

Námi provedené renovace světlometů

Mazda_5_montáž_denních_světel_10

Mazda 5 - Montáž denních světel, renovace světlometů

Provedli jsme instalaci denních světel a renovaci hlavních světlometů na Japonském MPV Mazda 5. Aby legislativě zákona odpovídalo umístění denního svícení, museli jsme zvolit rozměr světel tak, aby instalace byla možná do mřížek vedle mlhovek. Díky malým rozměrům velikostně odpovídala značková světla MyCar SJ-299. Přesně padnoucí světla jsme následně zapojili tak, že v režimu "AUTO" na hlavních světlech nemusí řidič myslet na přepínání mezi hlavními a denními světly. O vše se stará soumrakové čidlo. Aby byl světelný upgrade kompletní, vyleštili jsme zažloutlé hlavní přední světlomety do původního lesku. Celkový zásah přišel klienta na 4190,-Kč

2017-09-07-418

Ford Fiesta II - Renovace světlometů

Provedli jsme renovaci a vyleštění předních světlometů na Fordu Fiesta z roku 2006. V podstatě nijak neošetřená plastová "skla" světel čas promění v neprůhlednou světelnou clonu. Následná viditelnost za tmy je pak téměř poloviční. Opravdu hodně zašlé lampy jsme proto renovovali a vyleštili pomocí několika krokového postupu. Světelný tok a výkon je nyní jako u nových světel a prokoukl i celkový vzhled vozu.

IMG_20171107_142427

BMW X5 E53 - Oprava parkovacích senzorů, výměna radiomodulu, leštění světel

Po koupi vozu zamířil zákazník z bazaru rovnou k nám. Tato X5 měla totiž hned několik vad, které se sice projevili v kupní ceně, ale pro komfortní využití vozu bylo potřeba vše dát do pořádku. Nehrající rádio, nefungující parkovací senzory, nesvítící světlo a zašlá skla světlometů, to vše byl důvod naší návštěvy. Po diagnostice veškerých závad jsme vyměnili radiomodul Becker BM 54 a osadili nové parkovací senzory, místo trojce špatných. Do nově rozleštěných světel jsme pak nainstalovali nové výbojky D2S a opravili přívodní kabel do VN transformátoru. Kompletní dodávka od nás pak stála méně jak polovičku ceny oproti autorizovanému servisu.

IMG_20171221_115707

Audi A6 4F - Montáž USB a BT modulu, leštění světel

V podstatě jediná možnost jak přehrávat / streamovat muziku z telefonu pomocí BT v Audi A6 4F je implementace modulu do optické soustavy. Gateway Dension je plně kompatibilní s MMI a jeho České menu potěší a usnadní práci. Díky tomu to modulu bude Váš vůz navíc schopen přehrávat hudbu z USB, nebo z jakéhokoli jiného zdroje pomocí AUX. Další výhodou a samozřejmostí je HANDS FREE telefonování, včetně zobrazování seznamu na display i maxidotu. Listování v seznamu pomocí ovladačů MMI i příjímání / odmítání hovorů zaručí, že telefon nemusíte vzít do ruky. Po dokončení instalace modulu projevil zákazník zájem o rozleštění zašlých reflektorů a tak jsme sedmi-krokovým způsobem navrátili světlům čirost.

2017-09-14-481

Seat Ibiza - Leštění a renovace světel

Špatná viditelnost, slabé světlo a krátká světelná vzdálenost. To vše je příčinou zašlých světlometů a o estetickém vzhledu ani nemluvíme. Se stejným problémem jsme se poprali u této Ibizy, kde zašlá skla světel nekazila jen vzhled vozu, ale hlavně jízda po tmě byla díky slabému světelnému toku velmi náročná a vyžadovala tak velké soustředění. Několika krokovým postupem jsme světlům vrátili patřičný výkon a Seatu omladili "kukuč".

IMG_20180113_161610

Fiat Bravo - Leštení světlometů

Poškrábané a zažloutlé kryty světlometů jsou bolístkou všech plastových překrytů předních parabol, protože jsou vystavovány nejhorším podmínkám na přídi vozu. Stejný problém byl na tomto Fiatu, kdy jsme za pomocí šestikrokové metody vyleštili plastové překryty a na závěr nanesli ochranný sealant Angelwax - Corona. Tento přípravek zaručuje v kombinaci s použitými pastami až roční ochranu na naneseném povrchu. Celková cena se za kompletní leštění a oštření obou světlometů vyšplhala na 1487,-Kč

Jsme na Facebooku

Právě jsme dokončili

Audi A4 reproduktory, zesilovač, autohifi, tlumení dveří, Hertz, CTK, Kenwood 0137

Velice zajímavý upgrade zvukového systému v Audi A4 B6 z roku 2003 je za námi. V minulosti si zákazník nechal do vozu doinstalovat údajně plnohodnotný systém BOSE, který stejně neodpovídal jeho představám. Navrhli jsme kompletní demontáž a pustit se do instalace znovu, tentokrát ale s námi dodanými a ověřenými komponenty Italského výrobce Hertz. Při demontáži systému BOSE jsme zjistili, že zapojení nebylo uděláno správně a navíc některé komponenty nebyli ze systému BOSE, nýbrž ze základního systému. Kompletně jsme  vytlumili všechny dveře a osadili je MDF redukcemi pro montáž nových reproduktorů Hertz CK165L.
Natahali jsme novou kabeláž vč. napájení pro zesilovač Hertz HCP 4D, který pohání reproduktory v předních dveří a zároveň napájí 300W subwoofer téže značky umístěný v uzavřené ozvučnici v rezervním kole. Pro zesilovač jsme vyrobili a očalounili držák do místa kde původně byl subwoofer BOSE. Zadní reproduktory jsou živeny z koncového výstupu nově instalovaného rádia KENWOOD s DSP procesorem. Pomocí integrovaného procesoru  jsme nastavili časové korekce, frekvence, strmosti a frekvenční ekvalizér. Výsledný zvuk je naprosto nesrovnatelný o proti doinstalovanému BOSE. Hluboké basy, přesný a čitelný střed, nebo detailní výška jsou jedny z faktorů který OEM systém jednoduše neumí nabídnout. V druhé řadě jsme na voze provedli drobné opravy elektroinstalace. S demontáží  systému BOSE vč. kabeláže a konektorů, s opravami elektroinstalace a kompletním audio upgradem jsme na voze strávili týden práce. Celková cena za komplet vč. dodaných komponent a materiálu činila 43 140,-Kč.

Drift team
jekl projekt

Věříme v úspěch

Hromada jeklu, kastle BMW E30 a osmiválec o objemu 4l.
Jako správní fandové čtyř kol musíme umět podpořit zajímavé projekty. Nás oslovil tento DRIFTERSKÝ projekt, který vzniká svépomocí doma v garáži na koleni. Když je potřeba tak JEKLU pomáháme.

YouTube kanál JEKL PROJEKT