Auto - Hifi - Elektro - 776 700 205
Tónování autoskel - 736 654 924

Volkswagen

VW Caddy, tlumení dveří, autohifi hradek králové, reproduktory Axton 0118

VW Caddy - Tlumení dveří, reproduktory Axton

V tomto pracovním voze VW Caddy jsme kompletně vytlumili dveře a vyměnili originální vadné reproduktory za nové komponentní reproduktory Axton ATC 200S. Samozřejmostí bylo důkladné vytlumení a odhlučnění dveří pomocí materiálů CTK. Středobasové reproduktory o průměru 200mm jsme osadili do MDF redukcí a výškové reproduktory zapustili do mřížek na palubní desce. Lepší citlivost reproduktorů v kombinaci s vyspělejším frekvenčním dělením, hedvábnou výškou a velkou plochou středobasu má za následek obrovský zvukový posun, při zachování tovární navigační jednotky RNS315.
Celková cena činila 7592,- Kč

VW T5, tónování oken, odhlučnění, stropní monitor, rádio car play, čalounění08

VW T5 - Odhlučnění, čalounění interiéru, tónování oken, stropní monitor, osvětlení, rádio car play, reproduktory

Provedli jsme „vyfešákování“ oblíbené dodávky VW T5. Model 2005 přeskládaný na facelift a po celolaku, který k nám zákazník přivezl, si zasloužil ještě další vylepšení. Předně jsme kompletně očalounili zadní část vozu do antracitové potahové látky a provedli odhlučnění vozu v kombinaci s termoizolací pomocí materiálů VBF18, CTK PRACTIC 20 a CTK ELASTIC F10. Nainstalovali jsme trojci zásuvek na 12V, stropní led lištu, která je dálkově ovládaná vč. stmívání a flat koaxiální reproduktory HERTZ X 170 do stropu v zadní části vozu. Místo původního rádia byla nainstalována multimediální jednotka SONY XAV-AX3005DB s funkcí CAR PLAY a ANDROID AUTO. Tovární reproduktory v předních dveřích a na palubní desce nahradila základní řada komponentních reproduktorů HERTZ UNO K 165.
Pro příjemnější cestování jsme namontovali 15" stropní monitor Ampire OHV-156 s dvojcí infrasluchátek.
Na závěr bylo provedeno kompletní tónovaní oken vč. sluneční clony a ochrany světel.
Zadní okna: fólie i-Max se zádržností tepla 97% a zatmavením 95% (vč. atestu - homologace)
Přední okna: fólie KERAM-X, čirá fólie se zádržností tepla 40% (vč. atestu - homologace)
Sluneční pás SUN-STRIP: fólie NCH se zádržností tepla 51% a zatmavením 95% (vč. atestu - homologace)
Přední světla: PPF ochranná transparetní fólie.

Cena čalounení a elektrodoplňků vč. práce: 67 344,-Kč
Cena tónování oken a fólie na světla vč. práce: 11 000,-Kč
Celková cena vč. práce a dodaných komponent: 78 344,-Kč

VW Arteon subwoofer, autohifi, 3DCAR, montáž zesilovače 014

Volkswagen Arteon - Instalace subwooferu Powerbass a monoblok gladen

Provedli jsme instalaci subwooferu se zesilovačem do VW Arteon se základním audio systémem. V tomto případě si veškeré komponenty zákazník dodal sám a na nás bylo vše umístit, zapojit a naladit. Díky malému rozměru který monoblok Gladen RC 600c1 G3 má, bylo možné nainstalovat zesilovač do kastlíku bočnice, kde je také umístěna baterie vozu. Pro tuto instalaci jsme na míru vyrobili výdřevu a potáhli jí do černé tkaniny. Uchycení bylo do otvorů, které jsou v autě z výroby, tak že se nemuselo do vozidla zasahovat vrtáním.
Zesilovač disponuje vysokoúrovnostními vstupy s automatickým sepnutím po přijetí audio signálu, tak že implementace na originální jednotku nebyla problém. Nově nataženou kabeláž jsme dali jako vždy do textilního opletu a celou ji řádně nainstalovali a upevnili. Plochý subwoofer Powerbass díky svému zadnímu zkosení perfektně padne naležato do podlahy Arteona, který má konec podlahy také zkosený. Celkové nastavení pak bylo samozřejmostí. Cena instalace vč. drobného činila 3000,-Kč.

 

VW-Caddy-reproduktory-tlumeni-dveri-autohifi-018

VW Caddy - Reproduktory eXcursion SX 6C, tlumení dveří

V tomto případě jsme demontovali širokopásmové reproduktory z předních dveří a nahradili jsme je komponentními reproduktory eXcursion SX 6C, které jsme osadili do MDF redukcí. Dveře jsme také kompletně vytlumili pomocí materiálu CTK. Pro osazení výšek do originálních pozic v palubní desce bylo potřeba zhotovit uchycení a dodělat příslušnou kabeláž. Celková cena instalace vč. dodaných komponent činila 6870Kč.

VW_T5,_autohifi,_reproduktory_Hertz,_subwoofer_Hertz,_zesilovač,_tlumení_dveří,_reproduktory_transporter_0111

VW T5 FL - Reproduktory Hertz, subwoofer, zesilovač, tlumení dveří

Další zlepšení hudebního zážitku je již minulostí. Faceliftový Transporter T5 dostal kompletní dveřní tlumící kůru, nové dvoupásmové komponentní reproduktory Hertz CK 165, kterým perfektně sedí i větší objem dveří. O výrazné basové pásmo se stará subwoofer Hertz ES 20.5, který jsme osadili do uzavřené ozvučnice a nainstalovali jej pod sedačku spolujezdce. Subwoofer je poháněn zesilovačem Hertz HCP 2, zapojeným do můstkového režimu. Zesilovač je navíc vybaven vysokoúrovnostními vstupy s funkcí automatického spínání, čili implementace na originální rádio byla bez problémů. Naprosto nesrovnatelný zvukový projev oproti originálu přišel zákazníka na 16 340,- Kč a to včetně komponent a montážního materiálu.

VW_Sharan,_subwoofer_do_auta,_zesilovač_do_auta,_autohifi_montáž_015

VW Sharan II - Subwoofer v bočnici

Elegantní a prostorově nenáročná možnost posílení basové složky. Další instalace subwooferu do bočnice zavazadelníku ve voze VW Sharan druhé generace. Vynikající reproduktor Audio System R 08 EVO v kombinaci s uzavřenou ozvučnicí a monoblokem Hertz DPower 1 tvoří dokonalé posílení spodních frekvencí. Zesilovač disponuje vysokoúrovnostními vstupu s automatickým sepnutím, čili implementace na originální autorádio nebyla žádný problém. Celková cena montáže vč. dodaných komponent činila rovných 13000,-Kč.

VW_Touran,_výměna_reproduktorů,_tlumení_dveří,_autohifi_0118

VW Touran - Reproduktory Hertz CK 165, tlumení dveří CTK

Provedli jsem kompletní výměnu reproduktorů na VW Touran předposlední generace. Originální reproduktory jsme nahradili pokročilou řadou reproduktorů Cento od Italského výrobce Hertz. Samozřejmostí bylo i kompletní vytlumení dveří pomocí vynikajících materiálů CTK. Celková cena vč. práce a dodaných komponent činila 15000,-Kč.

VW_Passat_B8,_autohifi,_reproduktory_hertz,_tlumení_dveří16

VW Passat B8 - Tlumení dveří, reproduktory Hertz MPK 165P.3 PRO

Kompletní upgrade reproduktorů v zánovním Passatu B8 opustil naší dílnu. Zvolené komponentní reproduktory Hertz MPK 165P.3 PRO v kombinaci s profesionální řadou tlumení CTK posunuli zvukový projev Passatu nesrovnatelně výše o proti sérii. Skvělá citlivost a nižší impedance reproduktorů mají za výsledek perfektní projev již při nižších hlasitostech. Celková cena instalace vč. dodaných komponent činila 21 078,- Kč

VW_T5_Multivan,_autohif,_reproduktory,_tlumení_dveří,_subwoofer_23

VW Multivan T5 - Reproduktory Hertz, tlumení, subwoofer JBL

Kompletní výměna reproduktorů, tlumení dveří a bočnic a instalace aktivního subwooferu. Toto jsme také v minulých dnech zvládli. Zákazník si kompletně dodal perfektní reproduktory Hertz řady Cento, pro které jsme kompletně vytlumili přední dveře a vymodelovali vytlumené kapsy v bočnicích. Instalací aktivního subwooferu JBL pod sedačku spolujezdce jsme doplnili nejspodnější basové pásmo, které je potřeba zvýraznit hlavně při nižších hlasitostech. Díky umístění ovladače hlasitosti do přihrádky spolujezdce má posádka plnou kontrolu nad subwooferem. Zvuk v minibusu je teď opravdu luxusní. V tomto případě nám zákazník za práci zaplatil 6500,- Kč.

VW_Passat_B8_renovace_laku_a_leštění02

VW Passat B8 - Revitalizace a leštění laku

Rodinné kombi, polykač kilometrů a městský kočár. Přesně pro to je tento černý Passat osmé generace určen. Tato role se velmi podepsala na stavu laku v podobě hologramů z myček, šrámů z parkovišť a rejpanců z běžného provozu. Neumíme zázraky, ale můžeme říci, že pomocí čtyř-krokového leštění se nám povedlo téměř všechny neduhy odstranit. Nanesením ochrany v podobě Carnaubského vosku se ještě více prohloubila černá barva vozu a vznikl tak výraznější zrcadlový lesk. Passata jsme ošetřovali pomocí vynikající autokosmetiky světových výrobců Angelwax, Auto Finesse, Rupes a Lare. Cena renovace laku činila v tomto případě 8474,- Kč.

Passat_B6_rádio_s_navigací11

VW Passat B6 - Multimediální rádio Geborn

Provedli jsme výměnu zastaralého autorádia s "pravěkou" navigací za novou multimediální jednotku Geborn GB810R ve Volkswagenu Passat šesté řady. Celkem nenáročná, ale přitom velmi efektivní výměna jednotky rozšířila funkce vozu o BT telefon, BT streamovaní hudby, USB, GPS, palubní informace, sledovaní DVD a v neposlední řadě možnost připojení pakovací kamery. Podpora multifunkčního volantu je samozřejmostí, stejně jako veškeré CAN BUS informace o vozidle zobrazené na 8" obrazovce rádia. Celková částka za jednotku vč. výměny přišla zákazníka na 11490,-Kč.

VW_Passat_3BG_AutoHifi_reproduktory_a_subwoofer12

VW Passat 3BG - Dual Subwoofer FLI, reproduktory DLS MB 6.2, multimediální jednotka Pioneer

Další auto s provedenou HiFi úpravou opustilo naší dílnu. V této instalaci jsme vyhověli zákazníkovi, který projevil zájem o pořádnou porci basové složky. Přestože se jednalo o velmi zachovalý automobil VW Passat 3BG (B5,5), bylo zapotřebí úpravu provést pěkně od začátku, čili od hlavní jednotky. Tu jsme pro perfektní vlastnosti v poměru cena / výkon zvolili Pioneer MVH-A200VBT, která má mimo jiné integrovaný DSP procesor. Díky tomu jsme dokázali sestavu odladit přesně dle přání. Samozřejmě jsme důkladně vytlumili přední dveře a osadili je špičkovými reproduktory Švédského výrobce DLS MB6.2. Aby jsme vyhověli hlavnímu požadavku klienta, nainstalovali jsme do kufru sedanu uzavřený duální box Fli Dual Frequncy 12 o sinusovém výkonu 600W. Pořádnou dávku síly mu dodává monoblok eXcursion HXA 2K V2 a tak zákazníkovo očekávání bylo 100% naplněno. Celková cena instalace činila vč. dodaných komponent 28852,-Kč.

IMG_20180123_154001

VW Multivan T6 - Stropní monitor, DVB-T, Alpine X802D-U

Aktuálně jsme dokončili práce na multimedializaci zcela nového VW MULTIVAN T6. O zábavu na zadních sedadlech se stará 15" stropní monitor Ampire, který je připojen k televiznímu tuneru LOGIC DVB-T2 pomocí HDMI. Připojení externího DVB-T využívá i nová 8" multimediální jednotka Alpine X802D-U, která pomocí adaptéru dokonale zobrazuje palubní informace a komunikuje s originálním maxidotem vozidla. Navigaci, telefon, nebo seznam můžete sledovat na maxidotu, přičemž na hlavní jednotce běží film. Jako první jsme navíc dokázali implementovat originální MIB kameru do neoriginální jednotky a tak lze zobrazení originální kamery, nebo parkovacích senzorů jednoduše přepínat na hlavní jednotce Alpine, nebo zvolit duální režim.

VW_T5_MULTIVAN_-_rádio,_stropní_monitor,_parkovací_kamera,_zesilovače_11102820

VW T5 MULTIVAN - Multimediální jednotka, stropní monitor, parkovací kamera, zesilovače

Běžná výměna rádia není žádný problém, ale v tomto případě jsme narazili na VW T5 Multivan s aktivním audio systémem, který je řízený po CAN BUS sběrnici a zesilovač je ovládán pomocí originálního rádia. Při výměně hlavní jednotky za multimediální došlo tedy i k demontáži originálního zesilovače. Na jeho místo jsme implementovali dvojici digitálních zesilovačů eXcursion SXA 20 (pro subwoofer) a SXA 45 (pro přední a zadní komponenty). Protože se jednalo o náhradu zesilovače s integrovanou výhybkou, museli jsme do cesty komponentních reproduktorů nainstalovat pasivní výhybky T1 Audio. Frekvence pro subwoofer byla nastavena přímo na zesilovači, kdy razanci reproduktoru lze ovládat přímo na rádiu. Pro cestující na zadních sedadlech jsme přidali stropní monitor o úhlopříčce 15", který pracuje buď nezávisle, nebo je propojen s hlavní jednotkou. Samozřejmostí bylo i nainstalování zadní kamery a díky adaptéru zachování funkčnosti multifunkčního volantu.

P_20171024_094741

VW T6 Multivan - Kompletní multimedializace, Alpine X802D-U, Stropní monitor, DVB-T tuner

VW Multivan 6 generace je opravdu navržen pro komfortní cestovaní na dlouhé trasy. My jsme jeho komfort doplnili ještě o kompletní multimediální systém s 8" navigací Alpine X802D-U, stropní monitor Ampire a o TV tuner DVB-T2. Celkové zapojení je provedeno do dvou zón, tedy lze přehrávat vzadu něco jiného než v předu a naopak. Zvolením správného adaptéru jsme docílili také zobrazování informací klimatizace na display hlavní jednotky, včetně zobrazování parkovacích asistentů.

T6

VW T6 Transporter - Montáž zadních repro DLS

Nainstalovali jsme zadní reproduktory DLS do šestkového transportera. Jelikož od výroby není žádná příprava pro zadní reproduktory nachystaná, museli jsme vytvořit ozvučnici a uchycení reproduktorů. Za pomocí tlumícího materiálu s hliníkovou fólií jsme vymodelovali ozvučnici, která díky tomu byla i zároveň zatlumena. Do MDF redukcí jsme následně zafrézovali kotvící profily kroužku a po uchycení uzavřeli celou ozvučnici tlumícím materiálem VBF 20. Výsledkem je pak uzavřená ozvučnice pro koaxiální reproduktory špičkového výrobce ze Švédska DLS. Po natažení kabeláže přišlo ještě na řadu kódování autorádia, aby v menu rádia byla možnost „FADER“, tedy nastavení poměru mezi předními a zadními reproduktory.

2015-02-24-1555

VW Multivan T5 ABT Party Taxi - Osvětlení, multimedializace, subwoofer, parkovací kamera

Dokončili jsme práci na Party Taxi VW Multivan T5 Highline v úpravě ABT. Tento vůz byl zakoupen výhradně pro účely svážení hostů do luxusního klubu v Hradci Králové. Interiér multivanu jsme tedy pomocí RGB LED naladili do párty atmosféry. O pořádný hudební zážitek při cestě na párty se stará subwoofer Digital Design napájený zesilovačem DLS, který je umístěn pod sedačkou spolujezdce. Celou multimediální a zvukovou zástavbu vč. stropního monitoru, parkovací a monitorovací kamery řídí 2DIN jednotka s procesorem Alpine INE-W920BT.

VW_Tiguan_-_Multimediální_jednotka,_TV_tuner,_parkovací_kamera_10525819

VW Tiguan - Multimediální jednotka, TV tuner, parkovací kamera

Montáž 8" multimediální jednotky TV tuneru a parkovací kamery do vozu VW TIGUAN, i to jsme v minulých dnech zvládli. Zákazník zakoupil vůz s "no name" rádiem, které krom toho, že mělo velmi špatný signál tuneru, neumělo komunikovat s multifunkčním volantem. My jsme zvolili námi ozkoušenou alternativu a to 8" Rádio Geborn s GPS navigací a pokročilým CAN BUS rozhráním, díky kterému ne jen že běží multifunkční volant, ale i veškeré informace o topení a klimatizaci vidí řidič přímo na display rádia. Pro kompletní multimedializaci jsme do vozu nainstalovali aktivní TV tuner, který díky čtveřici aktivních antén zaručuje příjem signálu do rychlosti 160km/h. Pomoc při parkování nyní zajišťuje CCD parkovací kamera která v umístění madla kufru vypadá velmi nenápadně a funkčně je shodná s originálem, čili zobrazuj trajektorii vč. natáčení. Celá montáž vč. práce a dodaných komponent vyšla zákazníka na necelých 21 000,-Kč

2014-09-19-1089

VW Transporter T5 - Servisní vozidlo na Rallye Dakar 2014 pro Barth Racing

Kompletně jsme vybavili servisní vozidlo na Rallye Dakar 2014. Prvním požadavkem byla relaxační medializace pro řidiče. Proto jsme kompletně vytlumili dveře, nainstalovali 4CH zesilovač pro přední komponenty Ground Zero a subwoofer Ground Zero, který je pod sedačkou řidiče. O kompletní zábavu se stará 2DIN jednotka Kenwood, která zobrazuje i parkovací kameru a couvací senzory. Osvětlení zadní části jsme vyřešili pomocí LED pásků a pro elektrické nářadí mají mechanici pod sedačkou spolujezdce umístěn měnič napětí 12/230V o výkonu 5000W.

Jsme na Facebooku

Právě jsme dokončili

Suzuki Garand Vitara, 2DIN autoradio, parkovací kamera 6

V tomto případě si zákazník sám dodal 2DIN autorádio Pioneer a na nás zůstala instalace a dodání montážního příslušenství vč. parkovací kamery. Dobře zvolený CAN BUS adapter zaručuje bezchybnou komunikaci s multifunkčním volantem, tak jako v případě OEM autorádia. Redukční rámeček dobře sedí v interiéru vozu a umožňuje nainstalovat 2DIN jednotku, která podporuje zobrazení parkovací kamery. Ta je nainstalována místo původního krytu osvětlení SPZ, přičemž osvícení registrační značky zůstává beze změny.
Celková cena instalace vč. komponent (bez autorádia) činila 7325,-Kč.

Drift team
jekl projekt

Věříme v úspěch

Hromada jeklu, kastle BMW E30 a osmiválec o objemu 4l.
Jako správní fandové čtyř kol musíme umět podpořit zajímavé projekty. Nás oslovil tento DRIFTERSKÝ projekt, který vzniká svépomocí doma v garáži na koleni. Když je potřeba tak JEKLU pomáháme.

YouTube kanál JEKL PROJEKT