Auto Elektro - Hradec Králové - 776 700 205
3dcar

Toyota

Toyota_C-HR,_autohifi,_reproduktory_Hertz,_aktivní_subwoofer_Kicker,_tlumení_dveří_0134

Toyota C-HR - Reproduktory Hertz, aktivní subwoofer Kicker, tlumení dveří

Fungl nová Toyota C-HR k nám přijela na vylepšení audia. Po dohodě se zákazníkem jsme kompletně vytlumili všechny čtyři dveře pomocí materiálů CTK a místo původních základních měničů osadily do MDF podložek reproduktory Hertz CK 165L. Pro doplnění nespodnějších frekvencí byl pod sedačku spolujezdce instalován aktivní subwoofer Kicker HS10. Výrazný zvukový posun bez zásadních zásahů do nového vozu činil vč. dodaných komponent a instalačního materiálu 29 341,-Kč

Toyota_Land_Cruiser_76_Android_Multimedia10

Toyota Land Cruiser 76 - 10,1" multimediální Android jednotka

Dostali jsme za úkol namontovat co největší a hlavně funkční multimediální Android jednotku, která má při expedicích plnit roli rádia, medializace, zábavy, komunikace a navigace. Jak vidíte, jedná se o speciálně upravený expediční vůz, který bude jezdit po celém světě a je tedy potřeba, aby jednotka podporovala možnost různých navigací, aplikací a byla dostatečně výkonná. Po dlouhém uvažování a konzultaci s dovozci padla karta na novou jednotku Xtrons TR100, která má dobrý hardware, Android 7,1 a 10,1" obrazovku. Protože se do této Toyoty nevyrábí žádné montážní příslušenství, museli jsme upravit rámeček z jiného modelu Toyoty a pohrát si s montážními prvky. Nakonec se celá instalace povedla na výbornou a po testovacím provozu jednotky majitelem se potvrdila 100% vhodnost a funkčnost jednotky. Celková cena této instalace činila 15302,- Kč.

Toyota_Yaris_III_vyhřívání_předních_sedadel_0115

Toyota Yaris III - Vyhřívání předních sedadel

Vyhřívaná sedadla jsou velmi komfortní záležitostí obzvlášť v zimním období. Bohužel absencí této funkce trpí stále značná část vozidel. Stejnou "chorobu" jsme vyléčili dodatečnou montáží karbonového vyhřívání sedadel do Toyoty Yaris III z roku 2015. Integrace vyhřívaných deček, kompletní elektroinstalace a možnost nastavení teploty ve třech krocích posouvá výbavu vozu o level výše. Celá elektroinstalace včetně čalounických prací zabrala necelý den a celková cena se vč. materiálu zastavila na částce 7566,-Kč.

toyota_yaris_autohifi_vymena_radia_antena06

Toyota Yaris II - Montáž rádia Kenwood, anténa ploutev Calearo

Výměna rádia není u některých automobilů jednoduchá, jak se může zdát na první pohled. Krásným příkladem je Toyota Yaris II, která pro instalaci neoriginálního rádia vyžaduje nejen znalost demontáže částí palubní desky, ale i kompletní instalační sadu, která se musí nadále ještě upravit. Skvěle vypadající 2din rádio s bluetooth handsfree Kenwood DPX-M3100BT nakonec do Yarise pasuje parádně. Samozřejmostí bylo i zachování funkce multifunkčního volantu pomocí adaptéru a přizpůsobení barvy displaye rádia k hlavnímu zobrazovacímu panelu. Nefunkční vyrezlou AM/FM anténu jsme nahradili praktickou a hlavně skvěle fungující ploutví Calearo. Celková cena instalace vč. komponent byla 9559,-Kč.

IMG_20180118_083501

Toyota Auris Hybrid - Montáž originálního navigačního modulu

Měli jsme možnost se setkat vůbec poprvé s HYBRIDNÍM automobilem a to ve smyslu multimediálního upgradu. Toyota Auris r.v. 2017 je jasným důkazem toho, že Japonci vědí, kterým směrem (co se hybridního pohonu týče) se vydat. Ovšem pro "tuning" multimediálních jednotek nese hybrid určitá omezení. Do vozu nelze integrovat (zatím tedy) jinou než originální multimediální jednotku Toyota Touch 2. Originální jednotka je totiž celým mozkem hybridního pohonu, kde se nastavuje režim vozu a hlavně zde vidíte veškeré potřebné informace o rekuperaci a dobíjení baterií pro elektropohon. Ne jen k tomu slouží hlavní palubní jednotka a tak pro rozšíření o navigaci nebyla jiná možnost, než integrovat originální navigační modul Harman Becker, který si zákazník obstaral přes autorizovaného dealera Toyoty. Celá integrace dopadla na jedničku a vše funguje bez naprostých komunikačních problémů.

2014-10-13-1182

Toyota Yaris - Rádio Kenwood, repro Ground Zero, subwoofer ESX, zesilovač eXcursion

V tomto Yarisovi došlo k výraznému hudebnímu upgradu a výsledek stál opravdu za to. Nainstalovali jsme nové autorádio Kenwood KMM - 123Y, kompletně zatlumili dveře a do nich naimplementovali komponentní reproduktory Ground Zero. Pro zvýraznění nejhlubších tónů byl do kufru vsazen subwoofer ESX, který je poháněn zesilovačem eXcursion umístěného pod sedačku spolujezdce.

Jsme na Facebooku

Právě jsme dokončili

Audi A4 reproduktory, zesilovač, autohifi, tlumení dveří, Hertz, CTK, Kenwood 0137

Velice zajímavý upgrade zvukového systému v Audi A4 B6 z roku 2003 je za námi. V minulosti si zákazník nechal do vozu doinstalovat údajně plnohodnotný systém BOSE, který stejně neodpovídal jeho představám. Navrhli jsme kompletní demontáž a pustit se do instalace znovu, tentokrát ale s námi dodanými a ověřenými komponenty Italského výrobce Hertz. Při demontáži systému BOSE jsme zjistili, že zapojení nebylo uděláno správně a navíc některé komponenty nebyli ze systému BOSE, nýbrž ze základního systému. Kompletně jsme  vytlumili všechny dveře a osadili je MDF redukcemi pro montáž nových reproduktorů Hertz CK165L.
Natahali jsme novou kabeláž vč. napájení pro zesilovač Hertz HCP 4D, který pohání reproduktory v předních dveří a zároveň napájí 300W subwoofer téže značky umístěný v uzavřené ozvučnici v rezervním kole. Pro zesilovač jsme vyrobili a očalounili držák do místa kde původně byl subwoofer BOSE. Zadní reproduktory jsou živeny z koncového výstupu nově instalovaného rádia KENWOOD s DSP procesorem. Pomocí integrovaného procesoru  jsme nastavili časové korekce, frekvence, strmosti a frekvenční ekvalizér. Výsledný zvuk je naprosto nesrovnatelný o proti doinstalovanému BOSE. Hluboké basy, přesný a čitelný střed, nebo detailní výška jsou jedny z faktorů který OEM systém jednoduše neumí nabídnout. V druhé řadě jsme na voze provedli drobné opravy elektroinstalace. S demontáží  systému BOSE vč. kabeláže a konektorů, s opravami elektroinstalace a kompletním audio upgradem jsme na voze strávili týden práce. Celková cena za komplet vč. dodaných komponent a materiálu činila 43 140,-Kč.

Drift team
jekl projekt

Věříme v úspěch

Hromada jeklu, kastle BMW E30 a osmiválec o objemu 4l.
Jako správní fandové čtyř kol musíme umět podpořit zajímavé projekty. Nás oslovil tento DRIFTERSKÝ projekt, který vzniká svépomocí doma v garáži na koleni. Když je potřeba tak JEKLU pomáháme.

YouTube kanál JEKL PROJEKT