Auto - Hifi - Elektro - 776 700 205
Tónování autoskel - 736 654 924

Škoda

Výměna reproduktorů Octavia II, radio Zenec, tliumení dveří11

Škoda Octavia II - Multimediální jednotka Zenec, reproduktory Hertz, tlumení dveří

Velmi opečovávaná Škoda Octavia II facelift k nám dorazila na vylepšení audia. Zákazník v tomto případě chtěl vylepšit zvukový projev vozu pomocí výměny reproduktorů ve dveřích a nahradit stávající autorádio multimediální jednotkou. Dveře jsme důkladně vytlumili pomocí materiálů CTK, připravili kabeláž pro reproduktory do zadních dveří, kde z výroby reproduktory v této výbavě vozu nejsou a všechny dveře osadili Italskými komponentními reproduktory Hertz CK 165L. Původní autorádio nahradila pokročilá multimediální jednotka Zenec Z-E2055, která je navržena pro přímou implementaci do koncernových vozů. Komunikace jednotky s vozidlem pomocí CAN BUS je samozřejmostí, stejně tak jako funkce Android Auto, Apple CarPlay, nebo pokročilé nastavení zvuku pomocí integrovaného DSP procesoru.
Celková cena vč. dodaných komponent, instalačního materiálu a práce činila 33 480,-Kč

Škoda Fabia_odhlučnění_renovace světel_tlumení vozu_0135

Škoda Fabia 1 Combi - Odhlučnění vozu, leštění světel

Provedli jsme odhlučnění u naftové Fabie první generace v provedení kombi. Při konzultaci se zákazníkem bylo navrženo a následně provedeno odhlučnění nejkritičtějších míst automobilu. Využili jsme perfektních vlastností osvědčeného materiálu CTK, kdy se v poměru cena, kvalita, výkon jedná o jeden z nejlepších prvků na utlumení vozidel vůbec. Základem celého odhlučnění je butylový plát s hliníkovou folií, který v kombinaci s neoprenovými, akustickými a sendvičovými materiály tvoří perfektní akustické izolační vlastnosti. Odhlučnili jsme tedy podběhy kol, kapotu motoru, víko zavazadelníku a kompletně celý kufr vč. bočnic a nadkolí. Nakonec jsme ještě provedli revitalizaci skel předních světlometů a seřídili je na regloskopu. Celková cena instalace vč. materiálu Činila: 14 826,-Kč.

Škoda Yeti_autoreproduktory_parkovací_kamera_autohifi_autorádio_tlumení_dveří 010119

Škoda Yeti - Reproduktory Hertz CK, radio Kenwood, parkovací kamera,tlumení dveří CTK

Dokončili jsme další vůz z našeho pořadníku a tentokrát jsme lehce poladili Škodu Yeti. Originální jednotku MIB jsme vyměnili za pokročilou multimediální stanici Kenwood s DSP procesorem a podporou DAB. Namontovali jsme parkovací kameru v osvětlení registrační značky, doinstalovali kabeláž pro zadní reproduktory a všechny dveře osadili reproduktory značky HERTZ série CENTO. Přední komponentní reproduktory i zadní koaxiální jsou nově namontovány v MDF redukcích a nezapomněli jsme ani na vytlumení vnitřku dveří. Respektovali jsme přání zákazníka a tlumící materiál na stahovačky nevylepovali. Obrovský posun a zlepšení zvukového projevu bylo slyšitelné okamžitě při prvním tónu. Celková cena  za práci vč. dodaných komponent  činila 29 435,-Kč

Škoda Octavia 1 - Tlumení dveří, reproduktory Morel, subwoofer a zesilovač Hertz 0117

Škoda Octavia 1 - Tlumení dveří, reproduktory Morel, subwoofer a zesilovač Hertz

Velmi zachovalá Octavia první generace u nás prošla hifi upgradem. Prvním krokem bylo komplexní vytlumení a uzavření dveří, instalace MDF redukcí a osazení komponentních reproduktorů Morel. V druhé fázi jsme nainstalovali nové autorádio Pioneer a připravili kompletní kabeláž pro čtyřkanálový zesilovač Hertz, který v můstkovém zapojení dvou kanálů pohání 10" subwoofer stejného výrobce a zbylé dva kanály napájí komponentní reproduktory Morel. Dalším krokem byla výměna zadních širokopásmových reproduktorů za koaxiální dvoupásmové reproduktory Hertz. Na závěr jsme kompletní audio naladili, nastavili equalizace a přizpůsobili frekvenční pásmo pro subwoofer a zadní reproduktory v bočnicích. Celková cena instalace 29 687,-Kč.

Škoda_Octavia_2_RS,_výměna_reproduktorů,_tlumení_dveří,_autohifi_0114

Octavia 2 RS - Reproduktory Hertz, tlumení dveří, rádio Pioneer, ploutev Calearo

Další tlumení dveří pomocí CTK, další instalace perfektních komponentů Hertz CK 165, další ploutev s DAB příjmem na střechu a další výměna rádia. Tentokrát jsme se věnovali Octávii 2 RS. Kompletní kůrou prošli všechny 4 dveře, nainstalovali jsme multimediální jednotku Pioneer s DAB příjmem a náležitě k tomu změnili i anténu, která nyní přijímá analogový i digitální radiový signál. Ozkoušený systém přišel vč. práce a materiálu na 23 448,- Kč

Škoda_Octavia_II-výměna_reproduktorů-tlumení_dveří-reproduktory_Hertz-autohifi_0111

Škoda Octavia 2 FL - Multimedialní jednotka Zenec, reproduktory Hertz, DAB ploutev Calearo, tlumení dveří CTK

Kvalitní a nenáročný upgrade multimediální a zvukové stránky ve faceliftové dvojkové Octávii je nyní minulostí. Kompletně a důkladně jsme vytlumili dveře pomocí perfektních tlumících materiálů CTK a nově přední dveře osadili námi ozkoušenými vynikajícími Italskými reproduktory Hertz CK 165. Místo původního obyčejného rádia byla do vozu nainstalována skvěle padnoucí multimediální jednotka Zenec Z-E2055. Veliký 9" display nabízí perfektní grafické rozhrání a to i při velmi využívané funkci zrcadlení telefonu. Rádio je vybaveno i DAB tunerem, tak že došlo i k výměně střešní klasické FM antény za kombinovanou ploutev Calearo s příjmem AM/FM a DAB. Dále jsme nainstalovali parkovací kameru do víka zavazadelníku a kompletně zatmavili zadní část vozu okenními foliemi s 5% propustností a UV ochranou.

Celková cena za kompletní dodávku vč. potřebných instalačních prvků činila 37 544,- Kč.

Škoda_Superb_II_autohifi,_výměna_reproduktorů,_tlumení_dveří,_reproduktory_Hertz_0115

Škoda Superb II FL - Reproduktory Hertz CK 165, tlumení dveří

Ve dvojkovém Superbu jsme kompletně vytlumili dveře pomocí materiálů CTK a to vč. tapeců. Druhá generace Superbů totiž opravdu trpí na drnčení a rezonování čalounění dveří, více než jiné vozy stejné značky. K důkladnému vytlumení jsme ještě všechny čtyři dveře osadili novými skvěle hrajícími reproduktory Hertz CK 165, které jsou vynikající v poměru cena, kvalita, výkon a to i při zapojení na samotné autorádio. Spojili jsme tedy příjemné s užitečným a posunuli tak zvuk ve vozidle o level výše. Celková cena instalace vč. dodaného materiálu činila rovných 15 000,-Kč

Škoda_Octavia_III_autohifi_vymena_reproduktoru_tlumeni_dveri_19

Škoda Octavia III FL - Reproduktory Blam, tlumení dveří

Navrhli jsme a následně zrealizovali zvukový upgrade na "trojkové Škodě Octavii". Zákazník si přál vylepšit originální zvukový systém, který působil zastřeně s nevýraznými výškami a nepřesnou basovou složkou. Aby jsme využili maximální potenciál koncového stupně v autorádiu, zvolili jsme na místo původních reproduktorů vynikající reproduktory Blam Relax 2 165 R2X s velkou citlivostí a impedancí 2 Ohmy. Pomocí tlumícího materiálu CTK jsme řádně vytlumili přední dveře a nové repro osadili do MDF redukcí. Zadní reproduktory zůstali originální, kdy jsme ale kompletně vytlumili vnější plech a zhutnili plastové překrytí stahovačky. Po zahrání reproduktorů zvukový projev dosáhl kompletní čitelnosti, vyváženosti a přesnosti přednesu. Zvuk je nyní naprosto nesrovnatelný s originálem. Celková cena úpravy se zastavila na rovných 10 000,- Kč.

Škoda_Octavia_2_leštění_autolaku_revitalizace_vozu06

Škoda Octavia II FL LaK - Kompletní revitalizace laku a voskování

Celková renovace laku a následné zavoskování. I to jsme v naší dílně provedli na velmi zachovalé Octavii druhé generace. Dekontaminace laku, zaleštění a korektura škrábanců, ošetření plastů, nebo následné voskování. To je v kostce výčet provedených procesů na tomto voze. Díky špičkové kosmetice Auto Finesse, Rupes, Angelwax a dvoudenní péči tato Octavia nejen prokoukla, ale nyní je lak i chráněn tenkým filmem tuhého vosku. Cena revitalizačních prací přišla klienta na 8536,- Kč.

Škoda_Octavia_tonování_oken_folie_na_okna7

Škoda Octavia 1 - Tónování oken

Kompletní zatmavení zadní části vozu Škoda Octavia 1 combi. I v tomto případě jsme použili nejtmavší variantu s propustností 5%. Jak je u nás samozřejmostí, atest a certifikační karta byla součástí dodávky, tak že nehrozí problémy na STK, nebo při silniční kontrole. Cena za značkové folie vč. instalace činila 5500Kč.

Škoda_Felicia_reproduktory_rádio_anténa11

Škoda Felicia - domontáž autorádia, reproduktorů a antény

Zajímavé je, že Felicia, která má ve výbavě palubní počítač není vybavená z výroby autorádiem, ani reproduktory a nemá dokonce ani přípravu na dodělání audia. Velmi zajímavá konfigurace výbavy co myslíte? Jelikož se jedná o velmi zachovalé a vyhovující auto, rozhodl se majitel audio do Felicie doinstalovat. Nejedná se v tomto případě o nějaký náročný upgrade, ale jde o funkčnost za rozumnou cenu. Do originálních pozic jsme v předních dveřích nainstalovali koaxiální reproduktory FLI, vytvořili rámeček pro nové autorádio Pioneer, namontovali aktivní anténu a kompletně dodělali elektroinstalaci pro rádio. Musíme říci, že jsme téměř zapomněli, jak jde všechno snáz, když se dělá jednoduché auto. Celková cena instalace vč. dodaného zboží činila 5470,- Kč.

Škoda_Octavia_II_zadní_reproduktory_parkovací_kamera14

Škoda Octavia II FL - Domontáž parkovací kamery, zadních reproduktorů a ploutve Calearo

V tomto případě zákazník již vlastnil neoriginální autorádio pro vozy Škoda, které umožňuje připojení parkovací kamery. Kameru jsme tedy dodali, nainstalovali do osvětlení SPZ a přizpůsobili rádiu. Dále jsme na přání zákazníka doinstalovali zadní reproduktory eXcursion SHX 6C vč. kabeláže a zalomenou anténu vyměnili za perfektní ploutev Calearo. Demontáž starého HF Parrot byla už maličkost. Celková částka za tyto úpravy činila rovných 9000,- Kč.

Škoda_Superb_III_Zatmavení_Oken10

Škoda Superb III - Tónování oken

Máme za sebou zatmavení zadních oken na Škodě Superb třetí generace. Po konzultaci s majitelem jsme zvolili propustnost 5%, tedy 95% zatmavení. Vůz nyní vypadá sportovněji a navíc je chráněn proti průhledu do zadní části vozu. UV faktor je samozřejmostí, stejně jako certifikační karta a atestační štítek fólií. Celková cena zatmavení činila 3700,- Kč

Škoda_Superb_III,_autohifi,_reproduktory_DLS,_výměna_reproduktorů,_tlumení_dveří17

Škoda Superb III - Reproduktory DLS M6.2, tlumení dveří

Další "trojkový sup", další nefunkční reproduktory, stejná výrobní vada a další upgrade. Takhle jednoduše by jsme mohli shrnout instalaci do Superba třetí generace, který měl stejný problém jako jeho plechový kolegové. Jak je vidět na foto, šetří se opravdu na všem a všude. Dokonce plastový koš továrních reproduktorů prošel odlehčovací kůrou, tak že není divu, že po neustálém zavíraní dveří prostě křehký plast neunese váhu těžkého magnetu, který se následně vylomí. Navíc zvuková stránka vozu (na to že se jedná o vlajkovou loď Škodovky) je dost bídná. Spojili jsme tedy vyřešení problému a zlepšení zvuku do jednoho procesu, kdy jsme vytlumili všechny dveře pomocí materiálu CTK a do MDF redukcí nainstalovali perfektní Švédské reproduktory DLS M6.2. Vyřešení problému a posunutí zvukové kvality a několik úrovní výše přišlo klienta na 11 962,- Kč.

Škoda_Octavia_1,_tlumení_dveří,_reproduktory_hertz,_instalace_reproduktorů,_autohifi8

Škoda Octavia 1 - Tlumení dveří, reproduktory Hertz DSK 165.3

Zvuková aparatura je i pro běžného posluchače v Octavii první generace nevyhovující. Díky zkušenostem ale víme, že stačí málo a auto hraje parádně. Vždycky je to stejné, tedy tlumení dveří, uzavření dveří a vytvoření ozvučnice, vložení MDF kroužků a výměna reproduktorů. Přesně takto jsme postupovali i v této montáži, kdy jsme tlumili pomocí profesionálního materiálu CTK. Reproduktory jsme zvolili od Italského výrobce HERTZ s označením DSK 165.3. Tyto reproduktory zvukově objemu dveří opravdu sedí a můžeme je vřele doporučit. Cena instalace na klíč činila 6500,- Kč.

Škoda_Octavia_II_combi,_subwoofer_do_bočnice,_autohifi,_zesilovač9

Škoda Octavia II - Subwoofer do bočnice Hertz, zesilovač MTX Audio

Nedávno jsme majiteli této Octavie druhé generace nainstalovali multimediální jednotku Pioneer. Nyní se na nás klient znovu obrátil s dotazem, zdali by jsme mu dodali a zároveň namontovali subwoofer do zavazadelníku, ovšem aby nepřišel o úložné místo. Rádi jsme se úkolu chopili a bočnici osadili OEM ozvučnicí pro 10" subwoofer. Objem uzavřeného, rounem vystlaného 15L boxu si výborně rozumí se subwooferovým reproduktorem Hertz DS 25.3, který pohání monoblok MTX Audio RT251. Zesilovač je umístěn v protilehlé boční kapse a nezabírá tak úložný prostor. Cena instalace vč. dodaných komponent činila 7500Kč.

Škoda_Superb_III_výměna_reproduktorů_autohifi9

Škoda Superb III - Výměna předních reproduktorů DLS M6.2

Provedli jsme základní, ale velmi podstatnou úpravu autohifi ve Škodě Superb třetí generace. Majitel nás požádal o pomoc v momentě, kdy mu přestal fungovat zvuk z handsfree a také se markantně zhoršil poslech hudby. Bohužel tuto problematiku již známe a neřešili jsme jí poprvé, proto jsme věděli co nás čeká. Jak můžete vidět na fotografii, Superb trpí na nekvalitní materiál koše reproduktoru, který po krátké době neunese váhu magnetu a v kombinaci s často zavírajícími se dveřmi plastový koš praskne a magnet se utrhne. Tento handicap měli v rámci častého používání oboje přední dveře. Následkem toho v předních dveřích hráli jen výšky, proto handsfree nemohlo být slyšet, jelikož pro telefonování jsou využity reproduktory v předních dveřích. My jsme provedli základní vytlumení dveří a nově osadili reproduktory DLS M6.2 do MDF kroužků. Nejen že vše opět funguje tak jak má, ale navíc jsme posunuli zvukovou kvalitu na vyšší stupeň. Celková realizace přišla zákazníka na 6232,- Kč.

Škoda_Octavia_III_autohifi_reproduktory10

Škoda Octavia III - Reproduktory MTX Audio, subwoofer, zesilovač, tlumení

Cenově dostupné, ale přitom markantní zvukové zlepšení dostala od nás "trojková" octavia. Přáním zákazníka bylo zlepšit přehlednost a čitelnost zvukového pásma komplexně a posílit basovou složku v rozumné cenové hladině. My jsme tedy provedli tlumení dveří vnitřního plechu pomocí materiálů CTK a VBF. V předních i zadních dveřích proběhla výměna stávajících reproduktorů za vynikající reproduktory MTX Audio, které jsou nově osazeny v MDF redukcích. Pro zvýraznění basového pásma byl do kufru nainstalován zesilovač Vibe a 12" Subwoofer FLI o výkonu 300W. Tento výrazný zvukový upgrade přišel zákazníka na 16538,- Kč vč. práce a dodaných komponentů.

Škoda_Superb_II_Autohifi_a_tlumení_dveří19

Škoda Superb II - Reproduktory Dragster, Kompletní tlumení

Kdo někdy vlastnil Superba druhé generace ví, že ani základní audio není HiFi problémem tak, jako nehorázně vrzající, skřípající a drnčící čalounění dveří. Právě s tímto problémem nás zákazník oslovil a požádal o jeho vyřešení. Krom kompletního vytlumení dveří vč. tapeců vynikajícím materiálem CTK, jsem rovnou nainstalovali nové komponentní reproduktory Dragster DSC 692.4 a to jak do předních tak i zadních dveří. Celková cena upgradu vyšla na 16478,- Kč.

IMG_20190502_180203

Škoda Superb III L&K - Reproduktory DLS MB 6.2, kompletní tlumení

Ani v maximální konfiguraci výbavy nelze zvolit u tuzemské značky lepší audio systém než aktuálně vrcholový systém Canton. Bohužel ani tato verze audia není dostačující pro náročnějšího uživatele. Když pomineme kvalitu, typ reproduktorů, a to že aktivním způsobem jsou zapojeny pouze přední měniče, nenajdeme v předních ani zadních dveřích žádnou akustickou úpravu v podobě akustických materiálů. Kompletně a důkladně jsme tedy pomocí materiálů CTK vytlumili oba páry dveří a na originální systém Canton nainstalovali vynikající Švédské reproduktory DLS MB 6.2 řady performance. Díky jejich citlivosti a precizní konstrukci je naprosto ihned slyšet rozdíl několika tříd. Cena úpravy činila 16478.- Kč

reproduktory_skoda_fabia_12

Škoda Fabia 1 - Reproduktory eXcursion SHX 6C, tlumení dveří, rádio s BT Kenwood KMM-BT304

Cenově dostupný, přitom velmi výrazný hudební posun od nás získala tato Fabia první generace. Kompletně jsme vytlumili přední dveře pomocí materiálu VBF15 a CTK Practic. Následně proběhla instalace vynikajících reproduktorů eXcursion SHX6C, které díky impedanci 3ohmy a velké citlivosti skvěle fungují při zapojení na samotné autorádio. To jsme díky vynikajícímu poměru ceny a kvality zvolili Kenwood KMM-BT304, díky kterému je nyní vůz vybaven bezdrátovou technologií BlueTooth a to jak pro telefonování tak i poslech hudby. Na závěr byla provedena instalace palubní kamery tak, aby nikde nebyla vidět napájecí kabeláž a zapojení odpovídalo bezobslužnosti kamery, čili automatické spínání a vypínání s přístrojovou deskou vozu. Celková cena instalace vč. dodaných komponent činila 9481,-Kč.

Škoda_Octavia_II_výměna_reproduktorů_a_tlumení_dveří_0101

Škoda Octavia II - Tlumení dveří, reproduktory DLS MB6.2, zesilovač eXcursion

Tato Octavia druhé generace není u nás v dílně žádným nováčkem. Před časem jsme do jejího kufru instalovali pasivní subwoofer se zesilovačem. Na naše doporučení nechal nyní majitel do předních dveří nainstalovat vynikající komponentní reproduktory DLS MB 6.2, které jsme pro dostatek výkonu zapojili na miniaturní digitální zesilovač eXcurison SXA20. Kompletní tlumení dveří bylo samozřejmostí, stejně tak jako kompletní sladění zvuku na nově instalované multimediální jednotce Kenwood DMX-110BT.

Reproduktory_škoda_octavia_III_10104116 (1)

Škoda Octavia III - Montáž zadních reproduktorů, tlumení dveří, přední reproduktory DLS MB6.2

Tato základně vybavená Octavia třetí generace trpěla absencí zadních reproduktorů. Naším úkolem bylo nejen doplnit reproduktory do zadních dveří, ale celkově vylepšit zvukový projev za přijatelnou cenu. Doinstalovali jsme tedy kompletní kabeláž do zadních dveří, do kterých jsme přemístili reproduktory z předních dveří. Do přední partie jsme pak zvolili vynikající Švédské reproduktory DLS MB6.2, které jsme osadili do mdf redukcí. Kompletním tlumením vnějších plechů dveří a přetlumením měkkých plastů stahovačky jsme docílili výrazného zlepšení zvukového přednesu. Celá realizace přišla klienta na 7765,-Kč.

2017-06-13-057

Škoda Octavia III FL - Tlumení Dveří, reproduktory DLS MB 6.2

Uplně nová Škoda Octavia III Facelift je skutečně povedený automobil. Zvuková aparatura v tomto voze bežnému posluchači postačí, ovšem náročnějšímu posluchači chybí v celkovém zvuku detail. Proto jsme vytlumili kompletně všechny dveře a originální reproduktory nahradili vynikajícími měniči DLS MB 6.2. Zvuková vyváženost a přednes basové složky nyní vyhovuje i náročnějšímu posluchači se smyslem pro detail.

IMG_1110.JPG

Škoda Octavia III - Tlumení dveří, reproduktory MTX Audio, dodatečná instalace zadních reproduktorů

Kompletní zvukový upgrade Škody Octavia třetí generace spočíval v kompletním vytlumení obou páru dveří a v instalaci nových reproduktorů MTX Audio TR65S. Protože ve vozidle od výroby zadní reproduktory nebyly, museli jsme nainstalovat i kabeláž do zadních dveří, napinovat konektor za rádiem a do originálního rádia nakódovat výbavu se zadními reproduktory. Výrazný zvukový posun je ihned znatelný a středobasová složka je díky kvalitnímu tlumení přesnější a hutnější. Doba instalace trvala cca 8hodin a zákazník za kompletní dodávku zaplatil 9186Kč.

skdoa_fabia_oprava_laku_103051_19

Škoda Fabia 1 - Rozleštění a renovace laku pravého boku

Na přání zákazníka jsme obnovili zmatnělý bok jedničkové Fabie, který po předchozím amatérském pokusu s levnými prostředky naprosto ztratil hloubku a lesk. Matnou vrstvu jsme rozleštili hrubou pastou Rupes Zephir s tvrdým kotoučem a následně vyleštili do vysokého lesku jemnou pastou Rupes Diamond s extra měkkým kotoučem. Pro ošetření laku a následné uzavření jsme aplikovali sealant Angelwax Corona, který ochrání plasty, pryž a lak po dobu až 6 měsíců.

IMG_20180813_165102

Škoda Octavia II RS FL - Kompletní revitalizace laku a leštění

Kompletní leštění vozu Škoda Octavia II RS FL obnášelo umytí aktivní pěnou Auto Finesse Avalanch, šetrné umytí šamponem Auto Finesse Lather, dekontaminaci laku Auto Finesse Iron Out, první krok strojního leštění pastou Rupes Compound QUARZ MEDIUM, druhý krok leštění měkkým kotoučem a pastou Angelwax Regenerate a strojní nanesení vosku Auto Finesse Radiance. Impregnace pneumatik pomocí Auto Finesse Satin a leštění skel Auto Finesse Vision bylo už jen třešničkou na dortu.

IMG_20180328_155301

Škoda Octavia II FL - Autorádio Geborn, televizní tuner DVB-T2

Nahradili jsme originální autorádio Swing, multimediální jednotkou Geborn s originálním vzhledem a kompletní implementací na CAN BUS sběrnici vozu. Přesto že se jedná o náhradu a ne o originální díl, je funkčnost rádia naprosto spolehlivá. Silný příjem FM tuneru, kvalitní optická mechanika, obstojný zvukový projev, kvalitní a rychlá GPS, nebo kompletní implementace na CAN BUS sběrnici. To je jen výčet věcí, který Geborn nabízí za necelých 11 000,-Kč. Musíme pochválit celkem kvalitní display a grafiku zobrazovaných CAN BUS informací na display rádia, jako je klimatizace, topení, parkovací senzory a palubní počítač. Díky vstupům není problém připojit externí TV tuner (zákazník dodal), který tak rozšiřuje možnost užití jednotky. Samozřejmostí je přehrávání filmu a hudby z USB či SD. Naprosto bezchybná komunikace s multifunkčním volantem zajišťuje originální komfort při ovládání rádia.

hlavička

Chiptuning Škoda Octavia 2 RS FL 2,0 TDI 125KW

Naftové eRSo po faceliftu je s výkonem 125kW (170HP) a točivým momentem 350NM docela dravec. My jsme do dvoulitrového "tédéíčka" se vstřikováním common rail (kód motoru CEGA) přidali 23kW a posílili krouťák o 70NM. Dvojkové "ÉRO" se nyní chlubí výkonem 148kW (202HP) a točivým momentem 420NM.

IMG_20180207_171004

Škoda Octavia II - Rádio Kenwood DMX-110BT, subwoofer JBL

Jednoduchá, ale zajímavá instalace multimediální jednotky Kenwood DMX-110BT, zesilovače a subwooferu JBL. Přesně u této montáže máme "fajfku" splněno. Zákazník si dodal vlastní zesilovač a subwoofer JBL a na nás zbylo vybrat kvalitní a cenově dostupnou 2DIN jednotku a vše zapojit tak, aby vše fungovalo tak jak má vč. multifunkčního volantu. Pomocí adaptérů a redukcí byl úkol splněn bez problému a vše funguje dle představ klienta.

01

Škoda Superb 1 FL - Tlumení dveří, reproduktory, mutimediální navigace, subwoofery, zesilovač

Výrazným hudebním upgradem prošel tento Superb 1. Namontovali jsme multimediální GPS jednotku Alpine INE-W970BT s procesorem, která v Bi-Ampovém zapojení dodává dostatek síly předním komponentům od Digital Designs. Vytlumili jsme všechny 4 dveře a zadní upravili pro subbasové pásmo, o které se stará dvojce reproduktorů DLS RW6 poháněná zesilovačem Digital Designs. Díky této instalaci je celý hudební projev o několik levelů výše s dostatkem basového pásma a kufr přitom zanechal svůj objem nepozměněn.

IMG_20180206_124533

Škoda Fabia III - Odhlučnění dveří a kapoty

Ani "trojková" Fabia v maximální výbavě nemá ve dveřích žádné protihlukové materiály. Na nás tedy bylo za pomocí materiálu VBF NP 15 zhutnit vnější plech dveří a zabránit tak nežádoucím rezonancím. Na druhou vrstvu byl použit Neopren o síle 6mm, který zabraňuje pronikání hluku do vozidla. Stejný materiál jen o síle 4mm byl použit na odhlučnění tapecu. Tlumení se samozřejmě kladně projevilo i na zvukovém projevu originálního audio systému. Pro dokonalejší efekt byla ještě za pomocí butylu s ALU vrstvou vytlumena kapota, díky čemuž se nepřenáší vibrace od motoru do karoserie vozu. Celkový hluk uvnitř vozu klesl o poznání a komfort při cestování tak stoupnul a několik řádů výše.

2017-09-15-564

Škoda Fabia II - Kompletní instalace autohifi

Provedli jsme kompletní audio instalaci do úplně „holé“ Fabie druhé generace. V tomto případě se jednalo o naprostý základ, který vůbec při výrobě lze dostat. V automobilu tak nebyla žádná příprava pro dodatečnou montáž autohifi. Natahali jsme kompletní kabeláž od pojistkové skříně do středového panelu a místo záslepky umístili redukční rámeček pro 1din rádio. Dále jsme museli provést instalaci kabeláže do všech dveří a protahat kabely průchodkami. Za rádiem jsme napinovali ISO konektory a vše vysvazkovali. Dále přišla na řadu montáž antény se zesilovačem a natažení svodu stropem k rádiu. Rádio bylo zvoleno od Kenwoodu, konkrétně model KMM-303BT s HandsFree, tedy byla nutná i montáž externího mikrofonu. Přední i zadní dveře prošli tlumící kůrou vnějšího plechu a uzavřením. Na MDF redukce jsme pak vpředu namontovali komponentní reproduktory MTX Audio TR65S a vzadu padla volba na koaxiální reproduktory stejné řady MTX Audio TR65C. Na to že „Fábka“ přijela němá, odjížděla za necelých 13 500,-Kč docela našlápnutá a radost zákazníka byla evidentní.

Škoda_Fabia_I_RS,_výměna_reproduktorů,_tlumení_dveří_109

Škoda Fabia I RS - Reproduktory eXcursion, tlumení dveří Škoda Fabia I RS - Reproduktory eXcursion, tlumení dveří

Škoda Fabia RS první generace je opravdu povedená a pokud ho má majitel od nova a není "sprzněna" benzínkovým tuningem je to skvělé auto. My jsme jednu takovou eRSu měli na dílně a krom opravy kabelových svazků u jednotky komfortu, není autu co vytknout. Vlastně jsme, jak už bývá naším zvykem, poladili HiFi v předních dveřích. Reproduktory eXcursion SX 6C, tlumeníčko VBF, dřevěné redukce a rádio Alpine (zákazník již vlastnil) zaručují to nejlepší v instalaci pro Fabii, bez použití externího zesilovače a za příjemný peníz. Celkový zvukový projev je s originálem nesrovnatelně lepší, což sám majitel poznal po první vteřině.

2012-07-29-621

Škoda Octavia I - Reproduktory DLS M6.2, tlumení dveří

Provedli jsme standardní upgrade zvuku v jedničkové Octavii. Jak už je u tohoto modelu vozu známo, samotná výměna reproduktorů za lepší nepomůže. V prvním kroku je potřeba pořádně vytlumit vnější plech dveří a následně přidělat MDF redukci pro středobasový reproduktor. V dalším kroku se musí zcela zadělat vnitřní plech dveří a tzv. uzavřít otvory stahovačky pro dokonalou ozvučnici. V posledním kroku je důležité vybrat vhodné reproduktory pro objem dveří, kdy v tomto případě padla karta na vynikající reproduktory Švédského výrobce DLS M6.2. Tlumící materiál byl použit butil s AL folií VBF NP 20 o síle 20mm. Celková cena úpravy se tak včetně komponent zastavila na částce 6013Kč.

IMG_20170612_140006

Škoda Octavia 1 - Tlumení dveří, repro MTX Audio, rádio Pioneer

Škoda Octavia první generace je velmi kvalitní atuomobil, ale o jeho audioinstalaci se to bohužel tvrdit nedá. Ovšem vše má řešení a tak po důkladném vytlumení a uzavření dveří hrajou základní reproduktory od MTX Audio tak jak mají a rozdíl ve zvuku je opravdu markantní. Při tomto zásahu jsme ješte nainstalovali bezmechanikové rádio Pioneer na USB a zvuk naladili.

IMG_20180404_140441

Škoda Octavia 1 - Tlumení dveří, repro DLS MB 6.2, subwoofer MTX, zesilovač Crunch

Provedli jsme kompletní zvukový upgrade v jedničkové Octavii. Jak už je nutností, vytlumili jsme kompletně přední dveře pomocí materiálu VBF15 a nainstalovali MDF redukce pro uchycení reproduktorů. Přední reproduktory jsme díky zkušenostem a vynikajícímu poměru cena / kvalita / výkon zvolili Švédské DLS MB6.2, které jsou mimochodem kvalitou řazeny do vyšší třídy autohifi, přičemž cenou spadají do nižší kategorie. Pro doplnění basové složky jsme nainstalovali do kufru FLAT uzavřený subwoofer MTX Audio RTF10AS o výkonu 300W RMS. Pro zesilovač k subwooferu byla vyrobena montážní přepážka, která po uchycení do bočnice perfektně tvoří možnost montáže zesilovače CRUNCH GPX 600.2. Zesilovač je tak nyní schován a nepřekáží nikde v prostoru. Celý zvuk je naladěn pomocí autorádia Kenwood s procesorem, které zákazník již vlastnil. Celá montáž včetně námi dodaných komponent vyšla na 14872,-Kč, přičemž díky zvoleným komponentům je zvukový posun srovnatelný spíše s dražšími instalacemi.

IMG_20171121_140407

Škoda Octavia 1 - Reproduktory eXcursion SX 6C, tlumení dveří

Stále a pořád dokola. Upgrade zvuku se v "jedničkové Octávii" nedá udělat jinak, než řádně vytlumit a uzavřít dveře tlumícím materiálem a pro montáž reproduktorů použít MDF redukce. Tak získáme pevnou uzavřenou ozvučnici pro reproduktory, které jsme vybrali v ověřené a námi ozkoušené variantě. Jednalo se o komponentní reproduktory eXcursion SX 6C, kdy se v poměru ceny, kvality a výkonu jedná o vynikající alternativu při zapojení na samotné autorádio bez použití externího zesilovače. Celková cena montáže vč. materiálu je 5876,- Kč

Jsme na Facebooku

Právě jsme dokončili

Suzuki Garand Vitara, 2DIN autoradio, parkovací kamera 6

V tomto případě si zákazník sám dodal 2DIN autorádio Pioneer a na nás zůstala instalace a dodání montážního příslušenství vč. parkovací kamery. Dobře zvolený CAN BUS adapter zaručuje bezchybnou komunikaci s multifunkčním volantem, tak jako v případě OEM autorádia. Redukční rámeček dobře sedí v interiéru vozu a umožňuje nainstalovat 2DIN jednotku, která podporuje zobrazení parkovací kamery. Ta je nainstalována místo původního krytu osvětlení SPZ, přičemž osvícení registrační značky zůstává beze změny.
Celková cena instalace vč. komponent (bez autorádia) činila 7325,-Kč.

Drift team
jekl projekt

Věříme v úspěch

Hromada jeklu, kastle BMW E30 a osmiválec o objemu 4l.
Jako správní fandové čtyř kol musíme umět podpořit zajímavé projekty. Nás oslovil tento DRIFTERSKÝ projekt, který vzniká svépomocí doma v garáži na koleni. Když je potřeba tak JEKLU pomáháme.

YouTube kanál JEKL PROJEKT