Auto Elektro - Hradec Králové - 776 700 205
3dcar

Ford

Ford_Focus_II_Denní_světla15

Ford Focus II - Kombinovaná denní světla s mlhovými

Nainstalovali jsme perfektní denní svícení v kombinaci s mlhovými a pozičními světly do Fordu Focus II. Vůz je z výroby vybaven soumrakovým senzorem pro automatické sepnutí hlavních světel při setmění. Tuto skutečnost jsme využili a zapojení provedli tak, že v pozici "auto" se rozsvítí ve dne denní světla a za soumraku se automaticky osvětlení přepne na potkávací světla se zbytkem osvětlení vozu. Denní světla se navíc pouze utlumí, tak že svítí na 50% výkonu a jsou využita jako poziční osvětlení. Funkce mlhových světel zůstává pro uživatele neměnnou, jen je mlhový světelný zdroj také ve výkonném led provedení. Výhodou je mimo jiné i originální vzhled vozu. Kompletní dodávka světel vč. zapojení přišla na 5090,-Kč.

Ford_Mustang,_autohifi,_reproduktory,_zesilovač,_hertz_reproduktory,_mustang_hifi40

Ford Mustang - 3 pásmový systém Hertz, zesilovač Hertz, laminování výšek, tlumení dveří

Koncem srpna jsme provedli kompletní reinstalaci audio systému v Americké verzi Fordu Mustang. Je vidět, že při výrobě se kladou nároky zřejmě na jiné věci než je audio, a tak je zvuk lidsky řečeno namontovaný jen proto, aby tam prostě byl. Čtveřice širokopásmových reproduktorů o rozměru 6x8 palců sice zanechává basový dojem, ale to je tak vše. Spíše bychom zvuk popsali jako zahuhlaný, uhučený, bez detailu a prostě beze všeho co nejen náročnější posluchač vnímá. Dost bylo nářků, toto auto je postaveno za jiným účelem, proto jsme se na zvuk zaměřili my. Kompletní úprava dveří pro třípásmový systém Hertz MPK 163.3 PRO spočívala v novém umístění basových reproduktorů, kompletním tlumení, umístění středů do litrových ozvučnic a v kompletní výrobě kapliček pro výškové reproduktory. Středové ozvučnice jsou uzavřené, a pro přesný efekt vystlané rounem. Velký objem dveří pojal nemalou dávku tlumení CTK, což ovšem velmi svědčí basovému reproduktoru. Kvůli novému umístění výšek bylo potřeba přesadit ovládání zrcátek na straně řidiče. Zde jsme zvolili umístění u ovladačů oken. Kompletní laminování a broušení vytvořilo vysměrované výškové kaple, které byly potaženy do černé koženky s červeným prošíváním, aby vše ladilo s interiérem vozu. Celá sestava je pak napájená zesilovačem Hertz s automatickým spínáním. Výsledkem je detailní zvuk, který nelze s původním absolutně srovnávat a obrovská radost majitele vozu. Celá instalace vč. dodaného materiálu, čalounických prací a laminování činila 31 990,- Kč

Ford_Focus_instalace_Android_rádia_016

Ford Focus III - Montáž Android rádia

Na přání zákazníka jsme provedli odbornou montáž multimediální jednotky s Android systémem, kterou si zákazník sám dodal. Přes veškerou nedůvěru k těmto rádiím musíme říci, že rádio do vozu padne bez problému a bez jakýchkoliv nelícujících hran. Komunikace s MF volantem je také naprosto v pořádku. Pokud v této kategorii rádií nesáhneme po nejlevnějším na trhu, tak i FM tuner solidně a dostatečně přijímá radiostanice. Součástí kompletu je i přední DVR kamera s aplikací pro záznam jízdy, nebo aktuální GPS. Díky wifi připojení je možné jednotku držet neustále aktuální.

kuga_hlavička

Chiptuning Ford Kuga 2.0 TDCI 120kW

Postarali jsme o navýšení výkonu u automobilu Ford Kuga s automatickou převodovkou. 120kW (163HP) a točivý moment 340NM před úpravou byl už zajímavý výkon, ale věřte že po upgradu jednotky na 139kW (189HP) a zvětšení točivého momentu na 410NM dělá s Kugy velmi zábavné kompaktní SUV.

lesteni_laku_ford_mondeo_16455907

Ford Mondeo MK IV - Kompletní rozleštění laku

Celková revitalizační kůra pro zašlý lak čtyřkového Mondea. Tak by se dal nazvat třídenní leštící maraton vozu, který byl dlouho odstaven a zanedbán. Na řadu přišla tříkroková revitalizační fáze od špičkového výrobce Rupes. Za pomocí leštících past Zephir, Quarz a Keramik dostala černá barva hloubku a lak lesk. Strojním nanesením vosku Auto Finesse Radiance byla zajištěna ochrana laku. Impregnace plastů a pneu byla samozřejmá, stejně jako předmytí vozu, dekontaminace laku a leštění oken. Další použité přípravky: Angelwax Corona, Auto Finesse Vision, Auto Finesse Iron Out, Auto Finesse Satin, Auto Finesse Lather.

do_hlavičky

Chiptuning Ford Mondeo MK4 2,5T 166KW

Provedli jsme optimalizaci výkonu pětiválcového Mondea MK4 s turbem o obsahu 2,5l. Zážehový pětivál byl navýšen z původních 166kW (225HP) na 195kW (266HP) a točivý moment vzrostl z 320NM na rovných 400NM. Zrychlila se i reakce na plynový pedál a projev výkonu je více lineární v celém spektru otáček.

2017-08-17-331

Ford C-max - Montáž 2DIN rádia

Na přání zákazníka jsme provedli instalaci neznačkového aftermarketového rádia, které si zákazník sám dodal. Mělo se jednat o přímou náhradu autorádia s jednoduchým zapojením tzv. PLUG&PLAY. Jak již víme, z pravidla to tak jednoduché není. Výrobce nedodal CAN BUS adapter, který je potřeba ke spínání rádia a k ovládání rádia tlačítky pod volantem. Předělali jsme tedy kabeláž pro sepnutí a nainstalovali GPS anténu do "A" sloupku, pro kvalitní příjem GPS signálu. Musíme říci, že nás mile překvapil příjem FM tuneru, který čistě naladil veškeré dostupné stanice. Pravidlem totiž bývá, že tyto neznačkové jednotky mají příjem tuneru katastrofální. GPS platforma iGO fungovala velmi dobře, jen celkový výstupní zvuk by mohl být lepší. V tomto případě šlo klientovi spíše o multifunkčnost jednotky než o kvalitní zvuk a s výsledkem byl spokojen.

2017-09-07-418

Ford Fiesta II - Renovace světlometů

Provedli jsme renovaci a vyleštění předních světlometů na Fordu Fiesta z roku 2006. V podstatě nijak neošetřená plastová "skla" světel čas promění v neprůhlednou světelnou clonu. Následná viditelnost za tmy je pak téměř poloviční. Opravdu hodně zašlé lampy jsme proto renovovali a vyleštili pomocí několika krokového postupu. Světelný tok a výkon je nyní jako u nových světel a prokoukl i celkový vzhled vozu.

Jsme na Facebooku

Právě jsme dokončili

Audi A4 reproduktory, zesilovač, autohifi, tlumení dveří, Hertz, CTK, Kenwood 0137

Velice zajímavý upgrade zvukového systému v Audi A4 B6 z roku 2003 je za námi. V minulosti si zákazník nechal do vozu doinstalovat údajně plnohodnotný systém BOSE, který stejně neodpovídal jeho představám. Navrhli jsme kompletní demontáž a pustit se do instalace znovu, tentokrát ale s námi dodanými a ověřenými komponenty Italského výrobce Hertz. Při demontáži systému BOSE jsme zjistili, že zapojení nebylo uděláno správně a navíc některé komponenty nebyli ze systému BOSE, nýbrž ze základního systému. Kompletně jsme  vytlumili všechny dveře a osadili je MDF redukcemi pro montáž nových reproduktorů Hertz CK165L.
Natahali jsme novou kabeláž vč. napájení pro zesilovač Hertz HCP 4D, který pohání reproduktory v předních dveří a zároveň napájí 300W subwoofer téže značky umístěný v uzavřené ozvučnici v rezervním kole. Pro zesilovač jsme vyrobili a očalounili držák do místa kde původně byl subwoofer BOSE. Zadní reproduktory jsou živeny z koncového výstupu nově instalovaného rádia KENWOOD s DSP procesorem. Pomocí integrovaného procesoru  jsme nastavili časové korekce, frekvence, strmosti a frekvenční ekvalizér. Výsledný zvuk je naprosto nesrovnatelný o proti doinstalovanému BOSE. Hluboké basy, přesný a čitelný střed, nebo detailní výška jsou jedny z faktorů který OEM systém jednoduše neumí nabídnout. V druhé řadě jsme na voze provedli drobné opravy elektroinstalace. S demontáží  systému BOSE vč. kabeláže a konektorů, s opravami elektroinstalace a kompletním audio upgradem jsme na voze strávili týden práce. Celková cena za komplet vč. dodaných komponent a materiálu činila 43 140,-Kč.

Drift team
jekl projekt

Věříme v úspěch

Hromada jeklu, kastle BMW E30 a osmiválec o objemu 4l.
Jako správní fandové čtyř kol musíme umět podpořit zajímavé projekty. Nás oslovil tento DRIFTERSKÝ projekt, který vzniká svépomocí doma v garáži na koleni. Když je potřeba tak JEKLU pomáháme.

YouTube kanál JEKL PROJEKT