Auto - Hifi - Elektro - 776 700 205
Tónování autoskel - 736 654 924

BMW

Autohifi BMW E90, zesilovač hertz, výměna reproduktorů11

BMW 3 E90 - Instalace zesilovače Hertz, zapojení reproduktorů

Na přání zákazníka jsme provedli instalaci zesilovače do vozu BMW 3 E90. V tomto případě si klient audio ve svém voze začal vylepšovat svépomocí, přičemž do předních dveří nainstaloval komponentní reproduktory z OEM implementací do BMW, Audison APBMW K4E. Základní 16 cm subwoofery pod sedačkou nahradil párem vynikajících Italských plug and play reproduktorů ESB AUDIO CS SB1. V této fázi nás zákazník oslovil s požadavkem dostat z reproduktorů maximální výkon při zachování originálního rádia, vzhledu interiéru, a to za co nejpřijatelnější cenu. Rozhodli jsme se nainstalovat 4-kanálový zesilovač, který dokáže rozdělit frekvence pro středy a výšky v předních dveřích a zároveň nastavit frekvenci pro subwoofery pod sedadly. Podmínkou zesilovače také byla možnost HI IN vstupu s funkcí automatického spínání po přijetí audio signálu. Filtrací všech parametrů vč. ceny padla volba na zesilovač Italského výrobce HERTZ HCP 4DK, který je za nás v poměru cena/výkon/kvalita jeden z nejčastěji instalovaných 4-kanálových zesilovačů u nás. Kompletní zapojení vč. kabeláže, zesilovače a nastavení zvuku dle přání zákazníka přišlo na 14 731,- Kč.

Reproduktory_Blam__BMW_E4620

BMW 3 E46 - Reproduktory BLAM, tlumení dveří

Další instalace reproduktorů do BMW E46 je za námi. Popisovat celý průběh nebudeme, je to přeci pořád to samé. Vytvořit otvory do dveří, řádně zatlumit dveře pomocí materiálů CTK a udělat ideální ozvučnici pro nové reproduktory Francouzského původu BLAM RELAX 165 RX. Výsledek opět nesrovnatelný s originálním ozvučením. Cena kompletní dodávky činila 6800,-Kč.

BMW_E46_TONOVANI_OKEN6

BMW 3 E46 - Tónování oken

Ztmavili jsme zadní část BMW E46 v sedanovém provedení. Klasický a nejčastější příklad tónování autoskel, který provádíme. Tedy nejtmavší folie s 5% propustnosti a UV filtrem na celé zadní části vozu. Zatmavení obou párů zadních dveří vč. malých skel a celé zadní okno přišlo zákazníka na 4500,- Kč. Fólie jsou samozřejmě opatřeny atestem a certifikační kartou.

BMW_440I_M-PERFORMANCE_obnova_laku_leštění18

BMW 440i Cabrio M-Performance - Revitalizace a leštění laku

Provedli jsme kompletní třífázovou revitalizaci laku na čtyřkovém BMW 440i. Škrábance a hologramy od myčky, zmatnělý lak kolem klik a drobné oděrky z provozu, to vše je pryč. Dekontaminace laku, mytí a sušení bylo samozřejmostí i v tomto případě. V procesu leštění jsme postupovali ve třech krocích, tedy od hrubého leštění po finišující krok a strojní nanesení ochranného vosku. V tomto případě jsme pracovali s přípravky Auto Finesse, Angelwax, Rupes a Lare. Kompletní částka vč. leštění oken činila 9150,-Kč.

BMW_3_E90_reproduktory,_zesilovač,_autohifi,_výměna_reproduktorů15

BMW 3 E90 - HiFi upgrade MTX Audio, zesilovač DLS

Již po několikáté máme za sebou HiFi vylepšení v BMW se systémem subwooferů v podlaze pod sedadly. Tento model ozvučení se používá od modelové série E9x trojkové řady a od série E6x řady páté. Stejnou konstrukci ozvučení pak využívají novější SUV série X a většina novějších BMW jako například GT, nebo série F. Bohužel kvalita zvuku není jednoduše odpovídající kvalitám vozu, proto jsme v tomto případě nahradili stávající audio systém kompletním kitem od MTX Audio, který v kombinaci se zesilovačem DLS CCi2 a tlumením posunul zvuk do jiné dimenze. Vynikající funkčnost vysokoúrovnostních vstupů zesilovače zajistila bezproblémovou implementaci na jednotku iDrive. Nastavení dělících frekvencí pro LPF je pak bezesporu jedním z faktorů pro lepší vyladění zvuku. Celková instalace vč. dodaných komponent přišla zákazníka na 21687,-Kč.

BMW_E90_ODHLUČNĚNÍ_14

BMW 3 E90 - Odhlučnení podběhů a kompletní tlumení kufru

Zákazník projevil zájem o vetší akustický komfort při cestování jeho vozem BMW E90 řady 3. Kompletně jsme tedy pomocí materiálů CTK vytlumili kufr a zadní podběhy ve dvou izolačních a antivibračních vrstvách. Motorový prostor a dveře byly vytlumeny již v minulosti, proto jsme v předu odhlučňovali pouze podběhy přeních kol. Neustále se přesvědčujeme, že čím novější vůz, tím ubývá tlumících materiálů v důležitých místech. Například zde u E90tky není hluk předních kol řešen naprosto žádným materiálem. My jsme tento problém vyřešily odzkoušenou variací butylu s hliníkovou fólií a neoprenových plátů. Výsledek je opravdu markantní a znatelný hned po ujetí několika metrů. Celková cena této úpravy vystoupala na 6634,-Kč.

BMW_4_F36_AUTOHIFI_FOLIE_NA_OKNA12

BMW 4 F36 - Montáž zesilovače, reproduktory STEG, U-Dimension, zesilovač CCi44, zatmavení oken

Máme za sebou zajímavý zvukový upgrade v BMW 4 F36. Základní audio jsme doplnili o 4 kanálový zesilovač referenční řady Švédského výrobce DLS. Externí zesilovač napájí nově instalované 20cm subwoofery U-Dimension pod předními sedadly a z dalších dvou kanálů dodává v můstkovém režimu dostatek výkonu pro 12" subwoofer v kufru MTX Audio. Díky možnosti nastavení frekvencí pro každý kanál zvlášť jsou basové reproduktory pod sedadly nastaveny na basové pásmo a subwoofer v kufru na subbasové pásmo. Kompletní změnu v sestavě tvoří středový reproduktory v předních dveřích, kterým byl nahrazen širokopásmový reproduktor a také výměna základních titanových výšek za výšky hedvábné od Italského výrobce STEG. Na přání zákazníka jsme ještě kompletně zatmavili okna pomocí kvalitní folie s atestem. Celková cena kompletních úprav na tomto BMW přišla zákazníka na bezmála 30 000,- Kč.

BMW_M3_E46_AUTOHIFI_18

BMW M3 E46 - Reproduktory DLS MC6.2, zesilovač DLS CCi2, autorádio Kenwood

Kompletně jsme upravili a vylepšili audio ve velmi zachovalém BMW M3 E46. Zásah se až na pár maličkostí neliší od běžné verze E46 a tak přišla na řadu úprava předních dveří, osazení MDF redukcí, kompletní vytlumení a montáž reproduktorů. Coupé má velký objem dveří a tak zvolené komponentní reproduktory DLS MB6.2 poskytují dostatek basové složky, navíc jsou napájené z externího referenčního zesilovače DLS CCi2. Jako hlavní jednotku jsme zvolili autorádio Kenwood KMM-BT304, která díky integrovanému DSP umožňuje kompletní a přesné naladění zvuku. Samozřejmostí bylo zachování multifunkčního volantu a co nejmenší zásah do interiéru. Celková cena instalace se zastavila na částce 22390,-Kč.

bmw_f10_reproduktory_mpaket_nárazník_18054922

BMW 530D F10 - Kompletni hifi upgrade U-Dimension, přední nárazník M-Paket

Nejen rozsáhlou zvukovou rekonstrukcí prošla "PĚTKA" F10, ale i přední "emkovou" kůrou. Pojďme se na to podívat pěkně popořadě. Základní audio systém se širokopásmovým reproduktorem bez výšek ve dveřích a 16cm basovým reproduktorem pod předními sedadly, byl na vůz této třídy opravdu tragický. Pro kompletní přestavbu jsme zvolili vynikající Japonské reproduktory U-Dimension ProZ Comp 8B BMW s třípásmovým systémem. Díky absenci výšek v původní konfiguraci bylo nutné vytvořit umístění nových výšek v kapličkách u zrcátek. Frézováním přesného kruhu a potažením průzvučnou tkaninou jsme nerušeně výšky do interiéru umístili. Montáž středu do dveří místo původního širokopásma a uchycení frekvenční výhybky bylo díky plug&play přizpůsobení hračkou. Původní středobasové reproduktory pod předními sedadly o průměru 16cm jsme nahradili novými nízkofrekvenčními měniči o průměru 20,5cm, kdy i díky vytlumení kapsy (ozvučnice) pro basový reproduktor získal zvuk na mohutné basové razanci. Celkový zvukový přednes je nyní nepředstavitelně rozdílný oproti původní konfiguraci a zvuku nyní nechybí ani výška, mohutný bas, či přesný a srozumitelný střed.

Celková cena HiFi upgradu vč. práce a komponentů činila 15349,-Kč.

Majitel vozu nás dále oslovil s požadavkem na změnu přední části vozu po lehké kolizi. Přání bylo převléct předek vozu do M-Paketu vč. masky a vyměnit rozbitá xenonová světla s předěláním modulů ze starých světel a následné přizpůsobení diagnostikou. Vše klaplo do posledního šroubku a vzhled vozu dostal patřičnou agresivitu. Celková cena tohoto převleku vč. lakování (bez hlavních světel) přišla zákazníka na 15987,-Kč.

vymena_reproduktoru_bmw_e46_10253710

BMW 3 E46 330D - Reproduktory DLS, tlumení dveří

Stále se opakující, ale pořád jediný způsob jak základní audio v BMW e46 posunout na kvalitní úroveň. Vyříznutí otvoru do dveří pro usazení středobasového reproduktoru, vytvoření adekvátní ozvučnice řádným vytlumením dveří a v neposlední řadě MDF redukce pro reproduktory 165mm. Tento postup je opravdu jediný, který v kombinaci s nyní nainstalovanými reproduktory DLS MK 6.2 posune hranici zvuku do jiné sféry a za přijatelnou cenu 6723,- Kč.

montaz_prednich_reproduktoru_bme_e46_184649_118

BMW 3 E46 330D - Reproduktory eXcursion, tlumení dveří, rádio Kenwood

A zase je to tu, kompletní hifi upgrade E46tky. Instalace předních komponentních reproduktorů eXcursion SHX 6C do kompletně vytlumených a přizpůsobených dveří s výřezem pro středobas posunula zvukový projev o několik dimenzí dál. Hutný basový základ díky vrstvenému tlumení, detailní hedvábná výška a čitelný střed je výsledkem naší úpravy a následného naladění na nově nainstalovaném rádiu Kenwood KMM-124. Neuvěřitelné zlepšení zvukového projevu přišlo zákazníka na přijatelných 9271,-Kč.

hlavička_bmw_e53

Chiptuning BMW X5 E53 3.0D 160KW

Softwarová úprava výkonu a točivého momentu u tohoto SUV přinesla za výsledek nižší spotřebu, rychlejší řazení převodových stupňů a hlavně mnohem hbitější předjíždění i se svou váhou. Ono aby taky 191kW (260HP) o proti původním 160kW (217HP) s autem pořádně nezacvičilo. Celkový výkon je podtržen velkým točivým momentem 580NM který se tak po úpravě zvedl o celých 80NM.

BMW_3_E90_-_Reproduktory_MTX_Audio_BMW,_zesilovač_eXcursion,_rádio_Alpine_20180425_09440627

BMW 3 E90 - Reproduktory MTX Audio BMW, zesilovač eXcursion, rádio Alpine

Máme za sebou pokročilou montáž autohifi systému do BMW 3 E90. Širokopásmové reproduktory ve dveřích byly nahrazeny středovými reproduktory a absence výšek byla vyřešena jejich montáží do upravené kapličky. 16cm středobasy pod sedačkami v předu jsou nyní nahrazeny 20cm basovými reproduktory. Kompletní systém reproduktorů nese název MTX Audio a je konstruována přímo pro vozy BMW. Díky zapojení aktivním způsobem lze perfektně doladit časové korekce každého reproduktoru a stejně tak i frekvence, hlasitost, nebo fázi. Nutno podotknout, že basové reproduktory napájí digitální zesilovač eXcursion a dodává zvuku basovou a přesnou razanci. Nezapomněli jsme ani na vytlumení předních dveří a celý zvukový projev je po tomto upgradu fantastický. Celková cena dodávky vč. dodaných komponent a práce činí 25630,-Kč.

HLAVIČKA

Chiptuning BMW 3 E46 320D 100KW

Velmi populární a asi jedno z nejrozšířenějších BMW dnešní doby prošlo u nás upgradem výkonu. Dvoulitrový čtyřválec v trojkové řadě E46 přijel se sériovým výkonem 100KW (136HP) a točivým momentem 280NM. Po optimalizaci výkonu si tenhle sedan polepšil o 28koní a točivý moment vyrostl o 56NM. Hodnoty jsou tedy po chiptuningu 120KW (164HP) a 336NM.

IMG-20180713-WA0000

BMW E61 530D M-Paket - Kompletní revitalizace laku a nanesení ochranné vrstvy

Vrátili jsme lesk a hloubku vážně poškozenému laku u tohoto BMW E61. Rýhy a škrábance z kartáčové myčky spojené s poškozením laku z běžného provozu bylo nutné nejdříve "strhnout" tvrdým kotoučem a extra hrubou leštící pastou Rupes Zephir Coarse. V dalším kroku byla použita pasta Angelwax Regenerate, která v kombinaci s bílým středně tvrdým kotoučem perfektně zahladila lak do vysokého lesku. Ve finišujícím kroku jsme na lak strojně nanesli tenkou dlouhotrvající ochranu v podobě krémovitého Carnaubského vosku Auto Finesse Radiance.

IMG_20170605_132537

BMW GT5 - Odhlučnění podběhů a kapoty

I drahá auta mají své mouchy a stějně tomu tak i bylo v případě tohoto BMW. Při dálničních rychlostech byl hluk od přední části vozu velmi nepříjemný. Vše vyřešilo odhlučnění podběhů a kapoty vhodně zvolenými materiály.

IMG_20171107_142427

BMW X5 E53 - Oprava parkovacích senzorů, výměna radiomodulu, leštění světel

Po koupi vozu zamířil zákazník z bazaru rovnou k nám. Tato X5 měla totiž hned několik vad, které se sice projevili v kupní ceně, ale pro komfortní využití vozu bylo potřeba vše dát do pořádku. Nehrající rádio, nefungující parkovací senzory, nesvítící světlo a zašlá skla světlometů, to vše byl důvod naší návštěvy. Po diagnostice veškerých závad jsme vyměnili radiomodul Becker BM 54 a osadili nové parkovací senzory, místo trojce špatných. Do nově rozleštěných světel jsme pak nainstalovali nové výbojky D2S a opravili přívodní kabel do VN transformátoru. Kompletní dodávka od nás pak stála méně jak polovičku ceny oproti autorizovanému servisu.

2017-07-28-287

BMW 3 E46 - Tlumení dveří, zesilovač excursion, rádio kenwood, reproduktory DLS MC 6.2

Opět se nám na dílnu dostalo BMW 3 E46, které nesplňovalo majitelovu představu o kvalitním zvuku. Po konzultaci jsme se pustili do díla. Vyřízli jsme přepážku za reproduktory, kompletně zatlumili dveře a nainstalovali špičkové reproduktory DLS MC6.2. Přední komponenty jsme připojili na zesilovač eXcursion HXA 20, který je umístěný v bočnici kufru tak, aby nepřekážel. Došlo i na originální rádio, které nahradilo autorádio Kenwood KMM-303BT s integrovaným HandsFree a USB. Nekompromisní zásah ve svém výsledku předčil zákazníkovo očekávání a to nadšení bychom Vám přáli vidět.

2017-06-20-136

BMW 3 E46 - Tlumení dveří, reproduktory Gladen M-Line

Téměř jediná možnost, jak opravdu rozehrát BMW E46. Originální reproduktory jsou umístěny v tapecírungu dveří a co víc, nemají vůbec žádnou ozvučnici. Proto jsme vyřízli reproduktorovou dveřní přepážku a důkladným zatlumením tak udělali ozvučnici pro reproduktory. V kombinaci s MDF kroužky i základní řada reproduktorů Gladen dodala audiu v E46 nový život a dostatek basové složky.

IMG_20170409_084912

BMW 3 E46 - Tlumení dveří, reproduktory DLS MB 6.2

Stále ta samá písnička. Už jsme si tak trochu zvykli na to, že majitelé naříkají z důvodu kvality zvuku v BMW E46. Stejně to tak měl i majitel této stříbrné "Trojky". Po hodinové konzultaci a navržení řešení se šlo na věc. Odstranění přepážky za středobasy, uzavření ozvučnice, důkladné vytlumění, osazení MDF kroužků a vynikající Švédské reproduktory DLS MB 6.2... To vše bylo důvodem, aby majitel odjížděl s nadšením a aby ne, když výsledný zvuk je naprosto nesrovnatelný s originálem.

2014-07-22-780

BMW 3 E46 - Montáž denních světel MyCar

Nainstalovali jsme denní svícení MyCar s funkcí pozičních světel do trojkového BMW. Nebylo jednoduché vybrat vhodný tvar světel, který by esteticky trochu padnul do mřížky nárazníku a světla tak nepůsobila jako kýč. Zvolili jsme zešikmenou konstrukci světel MyCar a zbytek už byla doslova modelařina. Výsledek můžete posoudit sami ve fotogalerii.

Jsme na Facebooku

Právě jsme dokončili

Suzuki Garand Vitara, 2DIN autoradio, parkovací kamera 6

V tomto případě si zákazník sám dodal 2DIN autorádio Pioneer a na nás zůstala instalace a dodání montážního příslušenství vč. parkovací kamery. Dobře zvolený CAN BUS adapter zaručuje bezchybnou komunikaci s multifunkčním volantem, tak jako v případě OEM autorádia. Redukční rámeček dobře sedí v interiéru vozu a umožňuje nainstalovat 2DIN jednotku, která podporuje zobrazení parkovací kamery. Ta je nainstalována místo původního krytu osvětlení SPZ, přičemž osvícení registrační značky zůstává beze změny.
Celková cena instalace vč. komponent (bez autorádia) činila 7325,-Kč.

Drift team
jekl projekt

Věříme v úspěch

Hromada jeklu, kastle BMW E30 a osmiválec o objemu 4l.
Jako správní fandové čtyř kol musíme umět podpořit zajímavé projekty. Nás oslovil tento DRIFTERSKÝ projekt, který vzniká svépomocí doma v garáži na koleni. Když je potřeba tak JEKLU pomáháme.

YouTube kanál JEKL PROJEKT