VOLKSWAGEN

VW Multivan T5 - Reproduktory Hertz, tlumení, subwoofer JBL

Kompletní výměna reproduktorů, tlumení dveří a bočnic a instalace aktivního subwooferu. Toto jsme také v minulých dnech zvládli. Zákazník si kompletně dodal perfektní reproduktory Hertz řady Cento, pro které jsme kompletně vytlumili přední dveře a vymodelovali vytlumené kapsy v bočnicích. Instalací aktivního subwooferu JBL pod sedačku spolujezdce jsme doplnili nejspodnější basové pásmo, které je potřeba zvýraznit hlavně při nižších hlasitostech. Díky umístění ovladače hlasitosti do přihrádky spolujezdce má posádka plnou kontrolu nad subwooferem. Zvuk v minibusu je teď opravdu luxusní. V tomto případě nám zákazník za práci zaplatil 6500,- Kč.

VW Passat B8 - Revitalizace a leštění laku

Rodinné kombi, polykač kilometrů a městský kočár. Přesně pro to je tento černý Passat osmé generace určen. Tato role se velmi podepsala na stavu laku v podobě hologramů z myček, šrámů z parkovišť a rejpanců z běžného provozu. Neumíme zázraky, ale můžeme říci, že pomocí čtyř-krokového leštění se nám povedlo téměř všechny neduhy odstranit. Nanesením ochrany v podobě Carnaubského vosku se ještě více prohloubila černá barva vozu a vznikl tak výraznější zrcadlový lesk. Passata jsme ošetřovali pomocí vynikající autokosmetiky světových výrobců Angelwax, Auto Finesse, Rupes a Lare. Cena renovace laku činila v tomto případě 8474,- Kč.

VW Passat B6 - Multimediální rádio Geborn

Provedli jsme výměnu zastaralého autorádia s "pravěkou" navigací za novou multimediální jednotku Geborn GB810R ve Volkswagenu Passat šesté řady. Celkem nenáročná, ale přitom velmi efektivní výměna jednotky rozšířila funkce vozu o BT telefon, BT streamovaní hudby, USB, GPS, palubní informace, sledovaní DVD a v neposlední řadě možnost připojení pakovací kamery. Podpora multifunkčního volantu je samozřejmostí, stejně jako veškeré CAN BUS informace o vozidle zobrazené na 8" obrazovce rádia. Celková částka za jednotku vč. výměny přišla zákazníka na 11490,-Kč.

VW Passat 3BG - Dual Subwoofer FLI, reproduktory DLS MB 6.2, multimediální jednotka Pioneer

Další auto s provedenou HiFi úpravou opustilo naší dílnu. V této instalaci jsme vyhověli zákazníkovi, který projevil zájem o pořádnou porci basové složky. Přestože se jednalo o velmi zachovalý automobil VW Passat 3BG (B5,5), bylo zapotřebí úpravu provést pěkně od začátku, čili od hlavní jednotky. Tu jsme pro perfektní vlastnosti v poměru cena / výkon zvolili Pioneer MVH-A200VBT, která má mimo jiné integrovaný DSP procesor. Díky tomu jsme dokázali sestavu odladit přesně dle přání. Samozřejmě jsme důkladně vytlumili přední dveře a osadili je špičkovými reproduktory Švédského výrobce DLS MB6.2. Aby jsme vyhověli hlavnímu požadavku klienta, nainstalovali jsme do kufru sedanu uzavřený duální box Fli Dual Frequncy 12 o sinusovém výkonu 600W. Pořádnou dávku síly mu dodává monoblok eXcursion HXA 2K V2 a tak zákazníkovo očekávání bylo 100% naplněno. Celková cena instalace činila vč. dodaných komponent 28852,-Kč.

VW Multivan T6 - Stropní monitor, DVB-T, Alpine X802D-U

Aktuálně jsme dokončili práce na multimedializaci zcela nového VW MULTIVAN T6. O zábavu na zadních sedadlech se stará 15" stropní monitor Ampire, který je připojen k televiznímu tuneru LOGIC DVB-T2 pomocí HDMI. Připojení externího DVB-T využívá i nová 8" multimediální jednotka Alpine X802D-U, která pomocí adaptéru dokonale zobrazuje palubní informace a komunikuje s originálním maxidotem vozidla. Navigaci, telefon, nebo seznam můžete sledovat na maxidotu, přičemž na hlavní jednotce běží film. Jako první jsme navíc dokázali implementovat originální MIB kameru do neoriginální jednotky a tak lze zobrazení originální kamery, nebo parkovacích senzorů jednoduše přepínat na hlavní jednotce Alpine, nebo zvolit duální režim.

VW T5 MULTIVAN - Multimediální jednotka, stropní monitor, parkovací kamera, zesilovače

Běžná výměna rádia není žádný problém, ale v tomto případě jsme narazili na VW T5 Multivan s aktivním audio systémem, který je řízený po CAN BUS sběrnici a zesilovač je ovládán pomocí originálního rádia. Při výměně hlavní jednotky za multimediální došlo tedy i k demontáži originálního zesilovače. Na jeho místo jsme implementovali dvojici digitálních zesilovačů eXcursion SXA 20 (pro subwoofer) a SXA 45 (pro přední a zadní komponenty). Protože se jednalo o náhradu zesilovače s integrovanou výhybkou, museli jsme do cesty komponentních reproduktorů nainstalovat pasivní výhybky T1 Audio. Frekvence pro subwoofer byla nastavena přímo na zesilovači, kdy razanci reproduktoru lze ovládat přímo na rádiu. Pro cestující na zadních sedadlech jsme přidali stropní monitor o úhlopříčce 15", který pracuje buď nezávisle, nebo je propojen s hlavní jednotkou. Samozřejmostí bylo i nainstalování zadní kamery a díky adaptéru zachování funkčnosti  multifunkčního volantu.

VW T6 Multivan - Kompletní multimedializace, Alpine X802D-U, Stropní monitor, DVB-T tuner

VW Multivan 6 generace je opravdu navržen pro komfortní cestovaní na dlouhé trasy. My jsme jeho komfort doplnili ještě o kompletní multimediální systém s 8" navigací Alpine X802D-U, stropní monitor Ampire a o TV tuner DVB-T2. Celkové zapojení je provedeno do dvou zón, tedy lze přehrávat vzadu něco jiného než v předu a naopak. Zvolením správného adaptéru jsme docílili také zobrazování informací klimatizace na display hlavní jednotky, včetně zobrazování parkovacích asistentů.

 

VW T6 Transporter - Montáž zadních repro DLS

Nainstalovali jsme zadní reproduktory DLS do šestkového transportera. Jelikož od výroby není žádná příprava pro zadní reproduktory nachystaná, museli jsme vytvořit ozvučnici a uchycení reproduktorů. Za pomocí tlumícího materiálu s hliníkovou fólií jsme vymodelovali ozvučnici, která díky tomu byla i zároveň zatlumena. Do MDF redukcí jsme následně zafrézovali kotvící profily kroužku a po uchycení uzavřeli celou ozvučnici tlumícím materiálem VBF 20. Výsledkem je pak uzavřená ozvučnice pro koaxiální reproduktory špičkového výrobce ze Švédska DLS. Po natažení kabeláže přišlo ještě na řadu kódování autorádia, aby v menu rádia byla možnost „FADER“, tedy nastavení poměru mezi předními a zadními reproduktory.

VW Multivan T5 ABT Party Taxi - Osvětlení, multimedializace, subwoofer, parkovací kamera

Dokončili jsme práci na Party Taxi VW Multivan T5 Highline v úpravě ABT. Tento vůz byl zakoupen výhradně pro účely svážení hostů do luxusního klubu v Hradci Králové. Interiér multivanu jsme tedy pomocí RGB LED naladili do párty atmosféry. O pořádný hudební zážitek při cestě na párty se stará subwoofer Digital Design napájený zesilovačem DLS, který je umístěn pod sedačkou spolujezdce. Celou multimediální a zvukovou zástavbu vč. stropního monitoru, parkovací a monitorovací kamery řídí 2DIN jednotka s procesorem Alpine INE-W920BT.

VW Tiguan - Multimediální jednotka, TV tuner, parkovací kamera

Montáž 8" multimediální jednotky TV tuneru a parkovací kamery do vozu VW TIGUAN, i to jsme v minulých dnech zvládli. Zákazník zakoupil vůz s "no name" rádiem, které krom toho, že mělo velmi špatný signál tuneru, neumělo komunikovat s multifunkčním volantem. My jsme zvolili námi ozkoušenou alternativu a to 8" Rádio Geborn s GPS navigací a pokročilým CAN BUS rozhráním, díky kterému ne jen že běží multifunkční volant, ale i veškeré informace o topení a klimatizaci vidí řidič přímo na display rádia. Pro kompletní multimedializaci jsme do vozu nainstalovali aktivní TV tuner, který díky čtveřici aktivních antén zaručuje příjem signálu do rychlosti 160km/h. Pomoc při parkování nyní zajišťuje CCD parkovací kamera která v umístění madla kufru vypadá velmi nenápadně a funkčně je shodná s originálem, čili zobrazuj trajektorii vč. natáčení. Celá montáž vč. práce a dodaných komponent vyšla zákazníka na necelých 21 000,-Kč

VW Transporter T5 - Servisní vozidlo na Rallye Dakar 2014 pro Barth Racing

Kompletně jsme vybavili servisní vozidlo na Rallye Dakar 2014. Prvním požadavkem byla relaxační medializace pro řidiče. Proto jsme kompletně vytlumili dveře, nainstalovali 4CH zesilovač pro přední komponenty Ground Zero a subwoofer Ground Zero, který je pod sedačkou řidiče. O kompletní zábavu se stará 2DIN jednotka Kenwood, která zobrazuje i parkovací kameru a couvací senzory. Osvětlení zadní části jsme vyřešili pomocí LED pásků a pro elektrické nářadí mají mechanici pod sedačkou spolujezdce umístěn měnič napětí 12/230V o výkonu 5000W.