TOYOTA

Toyota C-HR - Reproduktory Hertz, aktivní subwoofer Kicker, tlumení dveří

Fungl nová Toyota C-HR k nám přijela na vylepšení audia. Po dohodě se zákazníkem jsme kompletně vytlumili všechny čtyři dveře pomocí materiálů CTK a místo původních základních měničů osadily do MDF podložek reproduktory Hertz CK 165L. Pro doplnění nespodnějších frekvencí byl pod sedačku spolujezdce instalován aktivní subwoofer Kicker HS10. Výrazný zvukový posun bez zásadních zásahů do nového vozu činil vč. dodaných komponent a instalačního materiálu 29 341,-Kč

Toyota Land Cruiser 76 - 10,1" multimediální Android jednotka

Dostali jsme za úkol namontovat co největší a hlavně funkční multimediální Android jednotku, která má při expedicích plnit roli rádia, medializace, zábavy, komunikace a navigace. Jak vidíte, jedná se o speciálně upravený expediční vůz, který bude jezdit po celém světě a je tedy potřeba, aby jednotka podporovala možnost různých navigací, aplikací a byla dostatečně výkonná. Po dlouhém uvažování a konzultaci s dovozci padla karta na novou jednotku Xtrons TR100, která má dobrý hardware, Android 7,1 a 10,1" obrazovku. Protože se do této Toyoty nevyrábí žádné montážní příslušenství, museli jsme upravit rámeček z jiného modelu Toyoty a pohrát si s montážními prvky. Nakonec se celá instalace povedla na výbornou a po testovacím provozu jednotky majitelem se potvrdila 100% vhodnost a funkčnost jednotky. Celková cena této instalace činila 15302,- Kč.

Toyota Yaris III - Vyhřívání předních sedadel

Vyhřívaná sedadla jsou velmi komfortní záležitostí obzvlášť v zimním období. Bohužel absencí této funkce trpí stále značná část vozidel. Stejnou "chorobu" jsme vyléčili dodatečnou montáží karbonového vyhřívání sedadel do Toyoty Yaris III z roku 2015. Integrace vyhřívaných deček, kompletní elektroinstalace a možnost nastavení teploty ve třech krocích posouvá výbavu vozu o level výše. Celá elektroinstalace včetně čalounických prací zabrala necelý den a celková cena se vč. materiálu zastavila na částce 7566,-Kč.

Toyota Yaris II - Montáž rádia Kenwood, anténa ploutev Calearo

Výměna rádia není u některých automobilů jednoduchá, jak se může zdát na první pohled. Krásným příkladem je Toyota Yaris II, která pro instalaci neoriginálního rádia vyžaduje nejen znalost demontáže částí palubní desky, ale i kompletní instalační sadu, která se musí nadále ještě upravit. Skvěle vypadající 2din rádio s bluetooth handsfree Kenwood DPX-M3100BT nakonec do Yarise pasuje parádně. Samozřejmostí bylo i zachování funkce multifunkčního volantu pomocí adaptéru a přizpůsobení barvy displaye rádia k hlavnímu zobrazovacímu panelu. Nefunkční vyrezlou AM/FM anténu jsme nahradili praktickou a hlavně skvěle fungující ploutví Calearo. Celková cena instalace vč. komponent byla 9559,-Kč.

Toyota Yaris - Rádio Kenwood, repro Ground Zero, subwoofer ESX, zesilovač eXcursion

V tomto Yarisovi došlo k výraznému hudebnímu upgradu a výsledek stál opravdu za to. Nainstalovali jsme nové autorádio Kenwood KMM - 123Y, kompletně zatlumili dveře a do nich naimplementovali komponentní reproduktory Ground Zero. Pro zvýraznění nejhlubších tónů byl do kufru vsazen subwoofer ESX, který je poháněn zesilovačem eXcursion umístěného pod sedačku spolujezdce.