TOYOTA

Toyota Yaris III - Vyhřívání předních sedadel

Vyhřívaná sedadla jsou velmi komfortní záležitostí obzvlášť v zimním období. Bohužel absencí této funkce trpí stále značná část vozidel. Stejnou "chorobu" jsme vyléčili dodatečnou montáží karbonového vyhřívání sedadel do Toyoty Yaris III z roku 2015. Integrace vyhřívaných deček, kompletní elektroinstalace a možnost nastavení teploty ve třech krocích posouvá výbavu vozu o level výše. Celá elektroinstalace včetně čalounických prací zabrala necelý den a celková cena se vč. materiálu zastavila na částce 7566,-Kč.

Toyota Yaris II - Montáž rádia Kenwood, anténa ploutev Calearo

Výměna rádia není u některých automobilů jednoduchá, jak se může zdát na první pohled. Krásným příkladem je Toyota Yaris II, která pro instalaci neoriginálního rádia vyžaduje nejen znalost demontáže částí palubní desky, ale i kompletní instalační sadu, která se musí nadále ještě upravit. Skvěle vypadající 2din rádio s bluetooth handsfree Kenwood DPX-M3100BT nakonec do Yarise pasuje parádně. Samozřejmostí bylo i zachování funkce multifunkčního volantu pomocí adaptéru a přizpůsobení barvy displaye rádia k hlavnímu zobrazovacímu panelu. Nefunkční vyrezlou AM/FM anténu jsme nahradili praktickou a hlavně skvěle fungující ploutví Calearo. Celková cena instalace vč. komponent byla 9559,-Kč.

Toyota Auris Hybrid - Montáž originálního navigačního modulu

Měli jsme možnost se setkat vůbec poprvé s HYBRIDNÍM automobilem a to ve smyslu multimediálního upgradu. Toyota Auris r.v. 2017 je jasným důkazem toho, že Japonci vědí, kterým směrem (co se hybridního pohonu týče) se vydat. Ovšem pro "tuning" multimediálních jednotek nese hybrid určitá omezení. Do vozu nelze integrovat (zatím tedy) jinou než originální multimediální jednotku Toyota Touch 2. Originální jednotka je totiž celým mozkem hybridního pohonu, kde se nastavuje režim vozu a hlavně zde vidíte veškeré potřebné informace o rekuperaci a dobíjení baterií pro elektropohon. Ne jen k tomu slouží hlavní palubní jednotka a tak pro rozšíření o navigaci  nebyla jiná možnost, než integrovat originální navigační modul Harman Becker, který si zákazník obstaral přes autorizovaného dealera Toyoty. Celá integrace dopadla na jedničku a vše funguje bez naprostých komunikačních problémů.

Toyota Yaris - Rádio Kenwood, repro Ground Zero, subwoofer ESX, zesilovač eXcursion

V tomto Yarisovi došlo k výraznému hudebnímu upgradu a výsledek stál opravdu za to. Nainstalovali jsme nové autorádio Kenwood KMM - 123Y, kompletně zatlumili dveře a do nich naimplementovali komponentní reproduktory Ground Zero. Pro zvýraznění nejhlubších tónů byl do kufru vsazen subwoofer ESX, který je poháněn zesilovačem eXcursion umístěného pod sedačku spolujezdce.