ŠKODA

Škoda Superb III - Reproduktory DLS M6.2, tlumení dveří

Další "trojkový sup", další nefunkční reproduktory, stejná výrobní vada a další upgrade. Takhle jednoduše by jsme mohli shrnout instalaci do Superba třetí generace, který měl stejný problém jako jeho plechový kolegové. Jak je vidět na foto, šetří se opravdu na všem a všude. Dokonce plastový koš továrních reproduktorů prošel odlehčovací kůrou, tak že není divu, že po neustálém zavíraní dveří prostě křehký plast neunese váhu těžkého magnetu, který se následně vylomí. Navíc zvuková stránka vozu (na to že se jedná o vlajkovou loď Škodovky) je dost bídná. Spojili jsme tedy vyřešení problému a zlepšení zvuku do jednoho procesu, kdy jsme vytlumili všechny dveře pomocí materiálu CTK a do MDF redukcí nainstalovali perfektní Švédské reproduktory DLS M6.2. Vyřešení problému a posunutí zvukové kvality a několik úrovní výše přišlo klienta na 11 962,- Kč.

Škoda Octavia 1 - Tlumení dveří, reproduktory Hertz DSK 165.3

Zvuková aparatura je i pro běžného posluchače v Octavii první generace nevyhovující. Díky zkušenostem ale víme, že stačí málo a auto hraje parádně. Vždycky je to stejné, tedy tlumení dveří, uzavření dveří a vytvoření ozvučnice, vložení MDF kroužků a výměna reproduktorů. Přesně takto jsme postupovali i v této montáži, kdy jsme tlumili pomocí profesionálního materiálu CTK. Reproduktory jsme zvolili od Italského výrobce HERTZ s označením DSK 165.3. Tyto reproduktory zvukově objemu dveří opravdu sedí a můžeme je vřele doporučit. Cena instalace na klíč činila 6500,- Kč.

Škoda Octavia II - Subwoofer do bočnice Hertz, zesilovač MTX Audio

Nedávno jsme majiteli této Octavie druhé generace nainstalovali multimediální jednotku Pioneer. Nyní se na nás klient znovu obrátil s dotazem, zdali by jsme mu dodali a zároveň namontovali subwoofer do zavazadelníku, ovšem aby nepřišel o úložné místo. Rádi jsme se úkolu chopili a bočnici osadili OEM ozvučnicí pro 10" subwoofer. Objem uzavřeného, rounem vystlaného 15L boxu si výborně rozumí se subwooferovým reproduktorem Hertz DS 25.3, který pohání monoblok MTX Audio RT251. Zesilovač je umístěn v protilehlé boční kapse a nezabírá tak úložný prostor. Cena instalace vč. dodaných komponent činila 7500Kč.

Škoda Superb III - Výměna předních reproduktorů DLS M6.2

Provedli jsme základní, ale velmi podstatnou úpravu autohifi ve Škodě Superb třetí generace. Majitel nás požádal o pomoc v momentě, kdy mu přestal fungovat zvuk z handsfree a také se markantně zhoršil poslech hudby. Bohužel tuto problematiku již známe a neřešili jsme jí poprvé, proto jsme věděli co nás čeká. Jak můžete vidět na fotografii, Superb trpí na nekvalitní materiál koše reproduktoru, který po krátké době neunese váhu magnetu a v kombinaci s často zavírajícími se dveřmi plastový koš praskne a magnet se utrhne. Tento handicap měli v rámci častého používání oboje přední dveře. Následkem toho v předních dveřích hráli jen výšky, proto handsfree nemohlo být slyšet, jelikož pro telefonování jsou využity reproduktory v předních dveřích. My jsme provedli základní vytlumení dveří a nově osadili reproduktory DLS M6.2 do MDF kroužků. Nejen že vše opět funguje tak jak má, ale navíc jsme posunuli zvukovou kvalitu na vyšší stupeň. Celková realizace přišla zákazníka na 6232,- Kč.

Škoda Octavia III - Reproduktory MTX Audio, subwoofer, zesilovač, tlumení

Cenově dostupné, ale přitom markantní zvukové zlepšení dostala od nás "trojková" octavia. Přáním zákazníka bylo zlepšit přehlednost a čitelnost zvukového pásma komplexně a posílit basovou složku v rozumné cenové hladině. My jsme tedy provedli tlumení dveří vnitřního plechu pomocí materiálů CTK a VBF. V předních i zadních dveřích proběhla výměna stávajících reproduktorů za vynikající reproduktory MTX Audio, které jsou nově osazeny v MDF redukcích. Pro zvýraznění basového pásma byl do kufru nainstalován zesilovač Vibe a 12" Subwoofer FLI o výkonu 300W. Tento výrazný zvukový upgrade přišel zákazníka na 16538,- Kč vč. práce a dodaných komponentů.

Škoda Superb II - Reproduktory Dragster, Kompletní tlumení

Kdo někdy vlastnil Superba druhé generace ví, že ani základní audio není HiFi problémem tak, jako nehorázně vrzající, skřípající a drnčící čalounění dveří. Právě s tímto problémem nás zákazník oslovil a požádal o jeho vyřešení. Krom kompletního vytlumení dveří vč. tapeců vynikajícím materiálem CTK, jsem rovnou nainstalovali nové komponentní reproduktory Dragster DSC 692.4 a to jak do předních tak i zadních dveří. Celková cena upgradu vyšla na 16478,- Kč.

Škoda Superb III L&K - Reproduktory DLS MB 6.2, kompletní tlumení

Ani v maximální konfiguraci výbavy nelze zvolit u tuzemské značky lepší audio systém než aktuálně vrcholový systém Canton. Bohužel ani tato verze audia není dostačující pro náročnějšího uživatele. Když pomineme kvalitu, typ reproduktorů, a to že aktivním způsobem jsou zapojeny pouze přední měniče, nenajdeme v předních ani zadních dveřích žádnou akustickou úpravu v podobě akustických materiálů. Kompletně a důkladně jsme tedy pomocí materiálů CTK vytlumili oba páry dveří a na originální systém Canton nainstalovali vynikající Švédské reproduktory DLS MB 6.2 řady performance. Díky jejich citlivosti a precizní konstrukci je naprosto ihned slyšet rozdíl několika tříd. Cena úpravy činila 16478.- Kč

Škoda Fabia 1 - Reproduktory eXcursion SHX 6C, tlumení dveří, rádio s BT Kenwood KMM-BT304

Cenově dostupný, přitom velmi výrazný hudební posun od nás získala tato Fabia první generace. Kompletně jsme vytlumili přední dveře pomocí materiálu VBF15 a CTK Practic. Následně proběhla instalace vynikajících reproduktorů eXcursion SHX6C, které díky impedanci 3ohmy a velké citlivosti skvěle fungují při zapojení na samotné autorádio. To jsme díky vynikajícímu poměru ceny a kvality zvolili Kenwood KMM-BT304, díky kterému je nyní vůz vybaven bezdrátovou technologií BlueTooth a to jak pro telefonování tak i poslech hudby. Na závěr byla provedena instalace palubní kamery tak, aby nikde nebyla vidět napájecí kabeláž a zapojení odpovídalo bezobslužnosti kamery, čili automatické spínání a vypínání s přístrojovou deskou vozu. Celková cena instalace vč. dodaných komponent činila 9481,-Kč.

Škoda Octavia II - Tlumení dveří, reproduktory DLS MB6.2, zesilovač eXcursion

Tato Octavia druhé generace není u nás v dílně žádným nováčkem. Před časem jsme do jejího kufru instalovali pasivní subwoofer se zesilovačem. Na naše doporučení nechal nyní majitel do předních dveří nainstalovat vynikající komponentní reproduktory DLS MB 6.2, které jsme pro dostatek výkonu zapojili na miniaturní digitální zesilovač eXcurison SXA20. Kompletní tlumení dveří bylo samozřejmostí, stejně tak jako kompletní sladění zvuku na nově instalované multimediální jednotce Kenwood DMX-110BT.

Škoda Octavia III - Montáž zadních reproduktorů, tlumení dveří, přední reproduktory DLS MB6.2

Tato základně vybavená Octavia třetí generace trpěla absencí zadních reproduktorů. Naším úkolem bylo nejen doplnit reproduktory do zadních dveří, ale celkově vylepšit zvukový projev za přijatelnou cenu. Doinstalovali jsme tedy kompletní kabeláž do zadních dveří, do kterých jsme přemístili reproduktory z předních dveří. Do přední partie jsme pak zvolili vynikající Švédské reproduktory DLS MB6.2, které jsme osadili do mdf redukcí. Kompletním tlumením vnějších plechů dveří a přetlumením měkkých plastů stahovačky jsme docílili výrazného zlepšení zvukového přednesu. Celá realizace přišla klienta na 7765,-Kč.

Škoda Octavia III FL - Tlumení Dveří, reproduktory DLS MB 6.2

Uplně nová Škoda Octavia III Facelift je skutečně povedený automobil. Zvuková aparatura v tomto voze bežnému posluchači postačí, ovšem náročnějšímu posluchači chybí v celkovém zvuku detail. Proto jsme vytlumili kompletně všechny dveře a originální reproduktory nahradili vynikajícími měniči DLS MB 6.2. Zvuková vyváženost a přednes basové složky nyní vyhovuje i náročnějšímu posluchači se smyslem pro detail.

Škoda Octavia III - Tlumení dveří, reproduktory MTX Audio, dodatečná instalace zadních reproduktorů

Kompletní zvukový upgrade Škody Octavia třetí generace spočíval v kompletním vytlumení obou páru dveří a v instalaci nových reproduktorů MTX Audio TR65S. Protože ve vozidle od výroby zadní reproduktory nebyly, museli jsme nainstalovat i kabeláž do zadních dveří, napinovat konektor za rádiem a do originálního rádia nakódovat výbavu se zadními reproduktory. Výrazný zvukový posun je ihned znatelný a středobasová složka je díky kvalitnímu tlumení přesnější a hutnější. Doba instalace trvala cca 8hodin a zákazník za kompletní dodávku zaplatil 9186Kč.

Škoda Fabia 1 - Rozleštění a renovace laku pravého boku

Na přání zákazníka jsme obnovili zmatnělý bok jedničkové Fabie, který po předchozím amatérském pokusu s levnými prostředky naprosto ztratil hloubku a lesk. Matnou vrstvu jsme rozleštili hrubou pastou Rupes Zephir s tvrdým kotoučem a následně vyleštili do vysokého lesku jemnou pastou Rupes Diamond s extra měkkým kotoučem. Pro ošetření laku a následné uzavření jsme aplikovali sealant Angelwax Corona, který ochrání plasty, pryž a lak po dobu až 6 měsíců.

Škoda Octavia II RS FL - Kompletní revitalizace laku a leštění

Kompletní leštění vozu Škoda Octavia II RS FL obnášelo umytí aktivní pěnou Auto Finesse Avalanch, šetrné umytí šamponem Auto Finesse Lather, dekontaminaci laku Auto Finesse Iron Out, první krok strojního leštění pastou Rupes Compound QUARZ MEDIUM, druhý krok leštění měkkým kotoučem a pastou Angelwax Regenerate a strojní nanesení vosku Auto Finesse Radiance. Impregnace pneumatik pomocí Auto Finesse Satin a leštění skel Auto Finesse Vision bylo už jen třešničkou na dortu.

Škoda Octavia II FL - Autorádio Geborn, televizní tuner DVB-T2

Nahradili jsme originální autorádio Swing, multimediální jednotkou Geborn s originálním vzhledem a kompletní implementací na CAN BUS sběrnici vozu. Přesto že se jedná o náhradu a ne o originální díl, je funkčnost rádia naprosto spolehlivá. Silný příjem FM tuneru, kvalitní optická mechanika, obstojný zvukový projev, kvalitní a rychlá GPS, nebo kompletní implementace na CAN BUS sběrnici. To je jen výčet věcí, který Geborn nabízí za necelých 11 000,-Kč. Musíme pochválit celkem kvalitní display a grafiku zobrazovaných CAN BUS informací na display rádia, jako je klimatizace, topení, parkovací senzory a palubní počítač. Díky vstupům není problém připojit externí TV tuner (zákazník dodal), který tak rozšiřuje možnost užití jednotky. Samozřejmostí je přehrávání filmu a hudby z USB či SD. Naprosto bezchybná komunikace s multifunkčním volantem zajišťuje originální komfort při ovládání rádia.

 

Chiptuning Škoda Octavia 2 RS FL 2,0 TDI 125KW

Naftové eRSo po faceliftu je s výkonem 125kW (170HP) a točivým momentem 350NM docela dravec. My jsme do dvoulitrového "tédéíčka" se vstřikováním common rail (kód motoru CEGA) přidali 23kW a posílili krouťák o 70NM. Dvojkové "ÉRO" se nyní chlubí výkonem 148kW (202HP) a točivým momentem 420NM.

Škoda Octavia II - Rádio Kenwood DMX-110BT, subwoofer JBL

Jednoduchá, ale zajímavá instalace multimediální jednotky Kenwood DMX-110BT, zesilovače a subwooferu JBL. Přesně u této montáže máme "fajfku" splněno. Zákazník si dodal vlastní zesilovač a subwoofer JBL a na nás zbylo vybrat kvalitní a cenově dostupnou 2DIN jednotku a vše zapojit tak, aby vše fungovalo tak jak má vč. multifunkčního volantu. Pomocí adaptérů a redukcí byl úkol splněn bez problému a vše funguje dle představ klienta.

Škoda Superb 1 FL - Tlumení dveří, reproduktory, mutimediální navigace, subwoofery, zesilovač

Výrazným hudebním upgradem prošel tento Superb 1. Namontovali jsme multimediální GPS jednotku Alpine INE-W970BT s procesorem, která v Bi-Ampovém zapojení dodává dostatek síly předním komponentům od Digital Designs. Vytlumili jsme všechny 4 dveře a zadní upravili pro subbasové pásmo, o které se stará dvojce reproduktorů DLS RW6 poháněná zesilovačem Digital Designs. Díky této instalaci je celý hudební projev o několik levelů výše s dostatkem basového pásma a kufr přitom zanechal svůj objem nepozměněn.

Škoda Fabia III - Odhlučnění dveří a kapoty

Ani "trojková" Fabia v maximální výbavě nemá ve dveřích žádné protihlukové materiály. Na nás tedy bylo za pomocí materiálu VBF NP 15 zhutnit vnější plech dveří a zabránit tak nežádoucím rezonancím. Na druhou vrstvu byl použit Neopren o síle 6mm, který zabraňuje pronikání hluku do vozidla. Stejný materiál jen o síle 4mm byl použit na odhlučnění tapecu. Tlumení se samozřejmě kladně projevilo i na zvukovém projevu originálního audio systému. Pro dokonalejší efekt byla ještě za pomocí butylu s ALU vrstvou vytlumena kapota, díky čemuž se nepřenáší vibrace od motoru do karoserie vozu. Celkový hluk uvnitř vozu klesl o poznání a komfort při cestování tak stoupnul a několik řádů výše.

Škoda Fabia II - Kompletní instalace autohifi

Provedli jsme kompletní audio instalaci do úplně „holé“ Fabie druhé generace. V tomto případě se jednalo o naprostý základ, který vůbec při výrobě lze dostat. V automobilu tak nebyla žádná příprava pro dodatečnou montáž autohifi. Natahali jsme kompletní kabeláž od pojistkové skříně do středového panelu a místo záslepky umístili redukční rámeček pro 1din rádio. Dále jsme museli provést instalaci kabeláže do všech dveří a protahat kabely průchodkami. Za rádiem jsme napinovali ISO konektory a vše vysvazkovali. Dále přišla na řadu montáž antény se zesilovačem a natažení svodu stropem k rádiu. Rádio bylo zvoleno od Kenwoodu, konkrétně model KMM-303BT s HandsFree, tedy byla nutná i montáž externího mikrofonu. Přední i zadní dveře prošli tlumící kůrou vnějšího plechu a uzavřením. Na MDF redukce jsme pak vpředu namontovali komponentní reproduktory MTX Audio TR65S a vzadu padla volba na koaxiální reproduktory stejné řady MTX Audio TR65C. Na to že „Fábka“ přijela němá, odjížděla za necelých 13 500,-Kč docela našlápnutá a radost zákazníka byla evidentní.

Škoda Fabia I RS - Reproduktory eXcursion, tlumení dveří

Škoda Fabia RS první generace je opravdu povedená a pokud ho má majitel od nova a není "sprzněna" benzínkovým tuningem je to skvělé auto. My jsme jednu takovou eRSu měli na dílně a krom opravy kabelových svazků u jednotky komfortu, není autu co vytknout. Vlastně jsme, jak už bývá naším zvykem, poladili HiFi v předních dveřích. Reproduktory eXcursion SX 6C, tlumeníčko VBF, dřevěné redukce a rádio Alpine (zákazník již vlastnil) zaručují to nejlepší v instalaci pro Fabii, bez použití externího zesilovače a za příjemný peníz. Celkový zvukový projev je s originálem nesrovnatelně lepší, což sám majitel poznal po první vteřině.

 

Škoda Octavia I - Reproduktory DLS M6.2, tlumení dveří

Provedli jsme standardní upgrade zvuku v jedničkové Octavii. Jak už je u tohoto modelu vozu známo, samotná výměna reproduktorů za lepší nepomůže. V prvním kroku je potřeba pořádně vytlumit vnější plech dveří a následně přidělat MDF redukci pro středobasový reproduktor. V dalším kroku se musí zcela zadělat vnitřní plech dveří a tzv. uzavřít otvory stahovačky pro dokonalou ozvučnici. V posledním kroku je důležité vybrat vhodné reproduktory pro objem dveří, kdy v tomto případě padla karta na vynikající reproduktory Švédského výrobce DLS M6.2. Tlumící materiál byl použit  butil s AL folií VBF NP 20 o síle 20mm. Celková cena úpravy se tak včetně komponent zastavila na částce 6013Kč.

 

Škoda Octavia 1 - Tlumení dveří, repro MTX Audio, rádio Pioneer

Škoda Octavia první generace je velmi kvalitní atuomobil, ale o jeho audioinstalaci se to bohužel tvrdit nedá. Ovšem vše má řešení a tak po důkladném vytlumení a uzavření dveří hrajou základní reproduktory od MTX Audio tak jak mají a rozdíl ve zvuku je opravdu markantní. Při tomto zásahu jsme ješte nainstalovali bezmechanikové rádio Pioneer na USB a zvuk naladili.

Škoda Octavia 1 - Tlumení dveří, repro DLS MB 6.2, subwoofer MTX, zesilovač Crunch

Provedli jsme kompletní zvukový upgrade v jedničkové Octavii. Jak už je nutností, vytlumili jsme kompletně přední dveře pomocí materiálu VBF15 a nainstalovali MDF redukce pro uchycení reproduktorů. Přední reproduktory jsme díky zkušenostem a vynikajícímu poměru cena / kvalita / výkon zvolili Švédské DLS MB6.2, které jsou mimochodem kvalitou řazeny do vyšší třídy autohifi, přičemž cenou spadají do nižší kategorie. Pro doplnění basové složky jsme nainstalovali do kufru FLAT uzavřený subwoofer MTX Audio RTF10AS o výkonu 300W RMS. Pro zesilovač k subwooferu byla vyrobena montážní přepážka, která po uchycení do bočnice perfektně tvoří možnost montáže zesilovače  CRUNCH GPX 600.2. Zesilovač je tak nyní schován a nepřekáží nikde v prostoru. Celý zvuk je naladěn pomocí autorádia Kenwood s procesorem, které zákazník již vlastnil.
Celá montáž včetně námi dodaných komponent vyšla na 14872,-Kč, přičemž díky zvoleným komponentům je zvukový posun srovnatelný spíše s dražšími instalacemi.

Škoda Octavia 1 - Reproduktory eXcursion SX 6C, tlumení dveří

Stále a pořád dokola. Upgrade zvuku se v "jedničkové Octávii" nedá udělat jinak, než řádně vytlumit a uzavřít dveře tlumícím materiálem a pro montáž reproduktorů použít MDF redukce. Tak získáme pevnou uzavřenou ozvučnici pro reproduktory, které jsme vybrali v ověřené a námi ozkoušené variantě. Jednalo se o komponentní reproduktory eXcursion SX 6C, kdy se v poměru ceny, kvality a výkonu jedná o vynikající alternativu při zapojení na samotné autorádio bez použití externího zesilovače. Celková cena montáže vč. materiálu je 5876,- Kč