BMW

Zpět
BMW 3 E46, fólie na okna, zatmavení oken, tńování oken, tónování autoskel, folie s atestem, homologované fólie BMW 3 E46, fólie na okna, zatmavení oken, tńování oken, tónování autoskel, folie s atestem, homologované fólie BMW 3 E46, fólie na okna, zatmavení oken, tńování oken, tónování autoskel, folie s atestem, homologované fólie BMW 3 E46, fólie na okna, zatmavení oken, tńování oken, tónování autoskel, folie s atestem, homologované fólie BMW 3 E46, fólie na okna, zatmavení oken, tńování oken, tónování autoskel, folie s atestem, homologované fólie BMW 3 E46, fólie na okna, zatmavení oken, tńování oken, tónování autoskel, folie s atestem, homologované fólie
Zpět
BMW 3 E46, fólie na okna, zatmavení oken, tńování oken, tónování autoskel, folie s atestem, homologované fólie BMW 3 E46, fólie na okna, zatmavení oken, tńování oken, tónování autoskel, folie s atestem, homologované fólie BMW 3 E46, fólie na okna, zatmavení oken, tńování oken, tónování autoskel, folie s atestem, homologované fólie BMW 3 E46, fólie na okna, zatmavení oken, tńování oken, tónování autoskel, folie s atestem, homologované fólie BMW 3 E46, fólie na okna, zatmavení oken, tńování oken, tónování autoskel, folie s atestem, homologované fólie BMW 3 E46, fólie na okna, zatmavení oken, tńování oken, tónování autoskel, folie s atestem, homologované fólie
BMW 440i Cabrio M-Performance - Revitalizace a leštění laku

Provedli jsme kompletní třífázovou revitalizaci laku na čtyřkovém BMW 440i. Škrábance a hologramy od myčky, zmatnělý lak kolem klik a drobné oděrky z provozu, to vše je pryč. Dekontaminace laku, mytí a sušení bylo samozřejmostí i v tomto případě. V procesu leštění jsme postupovali ve třech krocích, tedy od hrubého leštění po finišující krok a strojní nanesení ochranného vosku. V tomto případě jsme pracovali s přípravky Auto Finesse, Angelwax, Rupes a Lare. Kompletní částka vč. leštění oken činila 9150,-Kč.

BMW 3 E90 - HiFi upgrade MTX Audio, zesilovač DLS

Již po několikáté máme za sebou HiFi vylepšení v BMW se systémem subwooferů v podlaze pod sedadly. Tento model ozvučení se používá od modelové série E9x trojkové řady a od série E6x řady páté. Stejnou konstrukci ozvučení pak využívají novější SUV série X a většina novějších BMW jako například GT, nebo série F. Bohužel kvalita zvuku není jednoduše odpovídající kvalitám vozu, proto jsme v tomto případě nahradili stávající audio systém kompletním kitem od MTX Audio, který v kombinaci se zesilovačem DLS CCi2 a tlumením posunul zvuk do jiné dimenze. Vynikající funkčnost vysokoúrovnostních vstupů zesilovače zajistila bezproblémovou implementaci na jednotku iDrive. Nastavení dělících frekvencí pro LPF je pak bezesporu jedním z faktorů pro lepší vyladění zvuku. Celková instalace vč. dodaných komponent přišla zákazníka na 21687,-Kč.

BMW 3 E90 - Odhlučnení podběhů a kompletní tlumení kufru

Zákazník projevil zájem o vetší akustický komfort při cestování jeho vozem BMW E90 řady 3. Kompletně jsme tedy pomocí materiálů CTK vytlumili kufr a zadní podběhy ve dvou izolačních a antivibračních vrstvách. Motorový prostor a dveře byly vytlumeny již v minulosti, proto jsme v předu odhlučňovali pouze podběhy přeních kol. Neustále se přesvědčujeme, že čím novější vůz, tím ubývá tlumících materiálů v důležitých místech. Například zde u E90tky není hluk předních kol řešen naprosto žádným materiálem. My jsme tento problém vyřešily odzkoušenou variací butylu s hliníkovou fólií a neoprenových plátů. Výsledek je opravdu markantní a znatelný hned po ujetí několika metrů. Celková cena této úpravy vystoupala na 6634,-Kč.

BMW 4 F36 - Montáž zesilovače, reproduktory STEG, U-Dimension, zesilovač CCi44, zatmavení oken

Máme za sebou zajímavý zvukový upgrade v BMW 4 F36. Základní audio jsme doplnili o 4 kanálový zesilovač referenční řady Švédského výrobce DLS. Externí zesilovač napájí nově instalované 20cm subwoofery U-Dimension pod předními sedadly a z dalších dvou kanálů dodává v můstkovém režimu dostatek výkonu pro 12" subwoofer v kufru MTX Audio. Díky možnosti nastavení frekvencí pro každý kanál zvlášť jsou basové reproduktory pod sedadly nastaveny na basové pásmo a subwoofer v kufru na subbasové pásmo. Kompletní změnu v sestavě tvoří středový reproduktory v předních dveřích, kterým byl nahrazen širokopásmový reproduktor a také výměna základních titanových výšek za výšky hedvábné od Italského výrobce STEG. Na přání zákazníka jsme ještě kompletně zatmavili okna pomocí kvalitní folie s atestem. Celková cena kompletních úprav na tomto BMW přišla zákazníka na bezmála 30 000,- Kč.

BMW M3 E46 - Reproduktory DLS MC6.2, zesilovač DLS CCi2, autorádio Kenwood

Kompletně jsme upravili a vylepšili audio ve velmi zachovalém BMW M3 E46. Zásah se až na pár maličkostí neliší od běžné verze E46 a tak přišla na řadu úprava předních dveří, osazení MDF redukcí, kompletní vytlumení a montáž reproduktorů. Coupé má velký objem dveří a tak zvolené komponentní reproduktory DLS MB6.2 poskytují dostatek basové složky, navíc jsou napájené z externího referenčního zesilovače DLS CCi2. Jako hlavní jednotku jsme zvolili autorádio Kenwood KMM-BT304, která díky integrovanému DSP umožňuje kompletní a přesné naladění zvuku. Samozřejmostí bylo zachování multifunkčního volantu a co nejmenší zásah do interiéru. Celková cena instalace se zastavila na částce 22390,-Kč.

BMW 530D F10 - Kompletni hifi upgrade U-Dimension, přední nárazník M-Paket

Nejen rozsáhlou zvukovou rekonstrukcí prošla "PĚTKA" F10, ale i přední "emkovou" kůrou. Pojďme se na to podívat pěkně popořadě. Základní audio systém se širokopásmovým reproduktorem bez výšek ve dveřích a 16cm basovým reproduktorem pod předními sedadly, byl na vůz této třídy opravdu tragický. Pro kompletní přestavbu jsme zvolili vynikající Japonské reproduktory U-Dimension ProZ Comp 8B BMW s třípásmovým systémem. Díky absenci výšek v původní konfiguraci bylo nutné vytvořit umístění nových výšek v kapličkách u zrcátek. Frézováním přesného kruhu a potažením průzvučnou tkaninou jsme nerušeně výšky do interiéru umístili. Montáž středu do dveří místo původního širokopásma a uchycení frekvenční výhybky bylo díky plug&play přizpůsobení hračkou. Původní středobasové reproduktory pod předními sedadly o průměru 16cm jsme nahradili novými nízkofrekvenčními měniči o průměru 20,5cm, kdy i díky vytlumení kapsy (ozvučnice) pro basový reproduktor získal zvuk na mohutné basové razanci. Celkový zvukový přednes je nyní nepředstavitelně rozdílný oproti původní konfiguraci a zvuku nyní nechybí ani výška, mohutný bas, či přesný a srozumitelný střed.
Celková cena HiFi upgradu vč. práce a komponentů činila 15349,-Kč.
Majitel vozu nás dále oslovil s požadavkem na změnu přední části vozu po lehké kolizi. Přání bylo převléct předek vozu do M-Paketu vč. masky a vyměnit rozbitá xenonová světla s předěláním modulů ze starých světel a následné přizpůsobení diagnostikou. Vše klaplo do posledního šroubku a vzhled vozu dostal patřičnou agresivitu. Celková cena tohoto převleku vč. lakování (bez hlavních světel) přišla zákazníka na 15987,-Kč.

BMW 3 E46 330D - Reproduktory DLS, tlumení dveří

Stále se opakující, ale pořád jediný způsob jak základní audio v BMW e46 posunout na kvalitní úroveň. Vyříznutí otvoru do dveří pro usazení středobasového reproduktoru, vytvoření adekvátní ozvučnice řádným vytlumením dveří a v neposlední řadě MDF redukce pro reproduktory 165mm. Tento postup je opravdu jediný, který v kombinaci s nyní nainstalovanými reproduktory DLS MK 6.2 posune hranici zvuku do jiné sféry a za přijatelnou cenu 6723,- Kč.

BMW 3 E46 330D - Reproduktory eXcursion, tlumení dveří, rádio Kenwood

A zase je to tu, kompletní hifi upgrade E46tky. Instalace předních komponentních reproduktorů eXcursion SHX 6C do kompletně vytlumených a přizpůsobených dveří s výřezem pro středobas posunula zvukový projev o několik dimenzí dál. Hutný basový základ díky vrstvenému tlumení, detailní hedvábná výška a čitelný střed je výsledkem naší úpravy a následného naladění na nově nainstalovaném rádiu Kenwood KMM-124. Neuvěřitelné zlepšení zvukového projevu přišlo zákazníka na přijatelných 9271,-Kč.

Chiptuning BMW X5 E53 3.0D 160KW

Softwarová úprava výkonu a točivého momentu u tohoto SUV přinesla za výsledek nižší spotřebu, rychlejší řazení převodových stupňů a hlavně mnohem hbitější předjíždění i se svou váhou. Ono aby taky 191kW (260HP) o proti původním 160kW (217HP) s autem pořádně nezacvičilo. Celkový výkon je podtržen velkým točivým momentem 580NM který se tak po úpravě zvedl o celých 80NM.

BMW 3 E90 - Reproduktory MTX Audio BMW, zesilovač eXcursion, rádio Alpine

Máme za sebou pokročilou montáž autohifi systému do BMW 3 E90. Širokopásmové reproduktory ve dveřích byly nahrazeny středovými reproduktory a absence výšek byla vyřešena jejich montáží do upravené kapličky. 16cm středobasy pod sedačkami v předu jsou nyní nahrazeny 20cm basovými reproduktory. Kompletní systém reproduktorů nese název MTX Audio a je konstruována přímo pro vozy BMW. Díky zapojení aktivním způsobem lze perfektně doladit časové korekce každého reproduktoru a stejně tak i frekvence, hlasitost, nebo fázi. Nutno podotknout, že basové reproduktory napájí digitální zesilovač eXcursion a dodává zvuku basovou a přesnou razanci. Nezapomněli jsme ani na vytlumení předních dveří a celý zvukový projev je po tomto upgradu fantastický. Celková cena dodávky vč. dodaných komponent a práce činí 25630,-Kč.

Chiptuning BMW 3 E46 320D 100KW

Velmi populární a asi jedno z nejrozšířenějších BMW dnešní doby prošlo u nás upgradem výkonu. Dvoulitrový čtyřválec  v trojkové řadě E46 přijel se sériovým výkonem 100KW (136HP) a točivým momentem 280NM. Po optimalizaci výkonu si tenhle sedan polepšil o 28koní a točivý moment vyrostl o 56NM. Hodnoty jsou tedy po chiptuningu 120KW (164HP) a 336NM.

BMW E61 530D M-Paket - Kompletní revitalizace laku a nanesení ochranné vrstvy

Vrátili jsme lesk a hloubku vážně poškozenému laku u tohoto BMW E61. Rýhy a škrábance z kartáčové myčky spojené s poškozením laku z běžného provozu bylo nutné nejdříve "strhnout" tvrdým kotoučem a extra hrubou leštící pastou Rupes Zephir Coarse. V dalším kroku byla použita pasta Angelwax Regenerate, která v kombinaci s bílým středně tvrdým kotoučem perfektně zahladila lak do vysokého lesku. Ve finišujícím kroku jsme na lak strojně nanesli tenkou dlouhotrvající ochranu v podobě krémovitého Carnaubského vosku Auto Finesse Radiance.

BMW GT5 - Odhlučnění podběhů a kapoty

I drahá auta mají své mouchy a stějně tomu tak i bylo v případě tohoto BMW. Při dálničních rychlostech byl hluk od přední části vozu velmi nepříjemný. Vše vyřešilo odhlučnění podběhů a kapoty vhodně zvolenými materiály.

BMW X5 E53 - Oprava parkovacích senzorů, výměna radiomodulu, leštění světel

Po koupi vozu zamířil zákazník z bazaru rovnou k nám. Tato X5 měla totiž hned několik vad, které se sice projevili v kupní ceně, ale pro komfortní využití vozu bylo potřeba vše dát do pořádku. Nehrající rádio, nefungující parkovací senzory, nesvítící světlo a zašlá skla světlometů, to vše byl důvod naší návštěvy. Po diagnostice veškerých závad jsme vyměnili radiomodul Becker BM 54 a osadili nové parkovací senzory, místo trojce špatných. Do nově rozleštěných světel jsme pak nainstalovali nové výbojky D2S a opravili přívodní kabel do VN transformátoru. Kompletní dodávka od nás pak stála méně jak polovičku ceny oproti autorizovanému servisu.

BMW 3 E46 - Tlumení dveří, zesilovač excursion, rádio kenwood, reproduktory DLS MC 6.2

Opět se nám na dílnu dostalo BMW 3 E46, které nesplňovalo majitelovu představu o kvalitním zvuku. Po konzultaci jsme se pustili do díla. Vyřízli jsme přepážku za reproduktory, kompletně zatlumili dveře a nainstalovali špičkové reproduktory DLS MC6.2. Přední komponenty jsme připojili na zesilovač eXcursion HXA 20, který je umístěný v bočnici kufru tak, aby nepřekážel. Došlo i na originální rádio, které nahradilo autorádio Kenwood KMM-303BT s integrovaným HandsFree a USB. Nekompromisní zásah ve svém výsledku předčil zákazníkovo očekávání a to nadšení bychom Vám přáli vidět.

BMW 3 E46 - Tlumení dveří, reproduktory Gladen M-Line

Téměř jediná možnost, jak opravdu rozehrát BMW E46. Originální reproduktory jsou umístěny v tapecírungu dveří a co víc, nemají vůbec žádnou ozvučnici. Proto jsme vyřízli reproduktorovou dveřní přepážku a důkladným zatlumením tak udělali ozvučnici pro reproduktory. V kombinaci s MDF kroužky i základní řada reproduktorů Gladen dodala audiu v E46 nový život a dostatek basové složky.

BMW 3 E46 - Tlumení dveří, reproduktory DLS MB 6.2

Stále ta samá písnička. Už jsme si tak trochu zvykli na to, že majitelé naříkají z důvodu kvality zvuku v BMW E46. Stejně to tak měl i majitel této stříbrné "Trojky". Po hodinové konzultaci a navržení řešení se šlo na věc. Odstranění přepážky za středobasy, uzavření ozvučnice, důkladné vytlumění, osazení MDF kroužků a vynikající Švédské reproduktory DLS MB 6.2... To vše bylo důvodem, aby majitel odjížděl s nadšením a aby ne, když výsledný zvuk je naprosto nesrovnatelný s originálem.

BMW 3 E46 - Montáž denních světel MyCar

Nainstalovali jsme denní svícení MyCar s funkcí pozičních světel do trojkového BMW. Nebylo jednoduché vybrat vhodný tvar světel, který by esteticky trochu padnul do mřížky nárazníku a světla tak nepůsobila jako kýč. Zvolili jsme zešikmenou konstrukci světel MyCar a zbytek už byla doslova modelařina. Výsledek můžete posoudit sami ve fotogalerii.