BMW

BMW 3 E46 - Reproduktory BLAM, tlumení dveří

Další instalace reproduktorů do BMW E46 je za námi. Popisovat celý průběh nebudeme, je to přeci pořád to samé. Vytvořit otvory do dveří, řádně zatlumit dveře pomocí materiálů CTK a udělat ideální ozvučnici pro nové reproduktory Francouzského původu BLAM RELAX 165 RX. Výsledek opět nesrovnatelný s originálním ozvučením. Cena kompletní dodávky činila 6800,-Kč.

BMW 3 E46 - Tónování oken

Ztmavili jsme zadní část BMW E46 v sedanovém provedení. Klasický a nejčastější příklad tónování autoskel, který provádíme. Tedy nejtmavší folie s 5% propustnosti a UV filtrem na celé zadní části vozu. Zatmavení obou párů zadních dveří vč. malých skel a celé zadní okno přišlo zákazníka na 4500,- Kč. Fólie jsou samozřejmě opatřeny atestem a certifikační kartou.

BMW 440i Cabrio M-Performance - Revitalizace a leštění laku

Provedli jsme kompletní třífázovou revitalizaci laku na čtyřkovém BMW 440i. Škrábance a hologramy od myčky, zmatnělý lak kolem klik a drobné oděrky z provozu, to vše je pryč. Dekontaminace laku, mytí a sušení bylo samozřejmostí i v tomto případě. V procesu leštění jsme postupovali ve třech krocích, tedy od hrubého leštění po finišující krok a strojní nanesení ochranného vosku. V tomto případě jsme pracovali s přípravky Auto Finesse, Angelwax, Rupes a Lare. Kompletní částka vč. leštění oken činila 9150,-Kč.

BMW 3 E90 - HiFi upgrade MTX Audio, zesilovač DLS

Již po několikáté máme za sebou HiFi vylepšení v BMW se systémem subwooferů v podlaze pod sedadly. Tento model ozvučení se používá od modelové série E9x trojkové řady a od série E6x řady páté. Stejnou konstrukci ozvučení pak využívají novější SUV série X a většina novějších BMW jako například GT, nebo série F. Bohužel kvalita zvuku není jednoduše odpovídající kvalitám vozu, proto jsme v tomto případě nahradili stávající audio systém kompletním kitem od MTX Audio, který v kombinaci se zesilovačem DLS CCi2 a tlumením posunul zvuk do jiné dimenze. Vynikající funkčnost vysokoúrovnostních vstupů zesilovače zajistila bezproblémovou implementaci na jednotku iDrive. Nastavení dělících frekvencí pro LPF je pak bezesporu jedním z faktorů pro lepší vyladění zvuku. Celková instalace vč. dodaných komponent přišla zákazníka na 21687,-Kč.

BMW 3 E90 - Odhlučnení podběhů a kompletní tlumení kufru

Zákazník projevil zájem o vetší akustický komfort při cestování jeho vozem BMW E90 řady 3. Kompletně jsme tedy pomocí materiálů CTK vytlumili kufr a zadní podběhy ve dvou izolačních a antivibračních vrstvách. Motorový prostor a dveře byly vytlumeny již v minulosti, proto jsme v předu odhlučňovali pouze podběhy přeních kol. Neustále se přesvědčujeme, že čím novější vůz, tím ubývá tlumících materiálů v důležitých místech. Například zde u E90tky není hluk předních kol řešen naprosto žádným materiálem. My jsme tento problém vyřešily odzkoušenou variací butylu s hliníkovou fólií a neoprenových plátů. Výsledek je opravdu markantní a znatelný hned po ujetí několika metrů. Celková cena této úpravy vystoupala na 6634,-Kč.

BMW 4 F36 - Montáž zesilovače, reproduktory STEG, U-Dimension, zesilovač CCi44, zatmavení oken

Máme za sebou zajímavý zvukový upgrade v BMW 4 F36. Základní audio jsme doplnili o 4 kanálový zesilovač referenční řady Švédského výrobce DLS. Externí zesilovač napájí nově instalované 20cm subwoofery U-Dimension pod předními sedadly a z dalších dvou kanálů dodává v můstkovém režimu dostatek výkonu pro 12" subwoofer v kufru MTX Audio. Díky možnosti nastavení frekvencí pro každý kanál zvlášť jsou basové reproduktory pod sedadly nastaveny na basové pásmo a subwoofer v kufru na subbasové pásmo. Kompletní změnu v sestavě tvoří středový reproduktory v předních dveřích, kterým byl nahrazen širokopásmový reproduktor a také výměna základních titanových výšek za výšky hedvábné od Italského výrobce STEG. Na přání zákazníka jsme ještě kompletně zatmavili okna pomocí kvalitní folie s atestem. Celková cena kompletních úprav na tomto BMW přišla zákazníka na bezmála 30 000,- Kč.

BMW M3 E46 - Reproduktory DLS MC6.2, zesilovač DLS CCi2, autorádio Kenwood

Kompletně jsme upravili a vylepšili audio ve velmi zachovalém BMW M3 E46. Zásah se až na pár maličkostí neliší od běžné verze E46 a tak přišla na řadu úprava předních dveří, osazení MDF redukcí, kompletní vytlumení a montáž reproduktorů. Coupé má velký objem dveří a tak zvolené komponentní reproduktory DLS MB6.2 poskytují dostatek basové složky, navíc jsou napájené z externího referenčního zesilovače DLS CCi2. Jako hlavní jednotku jsme zvolili autorádio Kenwood KMM-BT304, která díky integrovanému DSP umožňuje kompletní a přesné naladění zvuku. Samozřejmostí bylo zachování multifunkčního volantu a co nejmenší zásah do interiéru. Celková cena instalace se zastavila na částce 22390,-Kč.

BMW 530D F10 - Kompletni hifi upgrade U-Dimension, přední nárazník M-Paket

Nejen rozsáhlou zvukovou rekonstrukcí prošla "PĚTKA" F10, ale i přední "emkovou" kůrou. Pojďme se na to podívat pěkně popořadě. Základní audio systém se širokopásmovým reproduktorem bez výšek ve dveřích a 16cm basovým reproduktorem pod předními sedadly, byl na vůz této třídy opravdu tragický. Pro kompletní přestavbu jsme zvolili vynikající Japonské reproduktory U-Dimension ProZ Comp 8B BMW s třípásmovým systémem. Díky absenci výšek v původní konfiguraci bylo nutné vytvořit umístění nových výšek v kapličkách u zrcátek. Frézováním přesného kruhu a potažením průzvučnou tkaninou jsme nerušeně výšky do interiéru umístili. Montáž středu do dveří místo původního širokopásma a uchycení frekvenční výhybky bylo díky plug&play přizpůsobení hračkou. Původní středobasové reproduktory pod předními sedadly o průměru 16cm jsme nahradili novými nízkofrekvenčními měniči o průměru 20,5cm, kdy i díky vytlumení kapsy (ozvučnice) pro basový reproduktor získal zvuk na mohutné basové razanci. Celkový zvukový přednes je nyní nepředstavitelně rozdílný oproti původní konfiguraci a zvuku nyní nechybí ani výška, mohutný bas, či přesný a srozumitelný střed.
Celková cena HiFi upgradu vč. práce a komponentů činila 15349,-Kč.
Majitel vozu nás dále oslovil s požadavkem na změnu přední části vozu po lehké kolizi. Přání bylo převléct předek vozu do M-Paketu vč. masky a vyměnit rozbitá xenonová světla s předěláním modulů ze starých světel a následné přizpůsobení diagnostikou. Vše klaplo do posledního šroubku a vzhled vozu dostal patřičnou agresivitu. Celková cena tohoto převleku vč. lakování (bez hlavních světel) přišla zákazníka na 15987,-Kč.

BMW 3 E46 330D - Reproduktory DLS, tlumení dveří

Stále se opakující, ale pořád jediný způsob jak základní audio v BMW e46 posunout na kvalitní úroveň. Vyříznutí otvoru do dveří pro usazení středobasového reproduktoru, vytvoření adekvátní ozvučnice řádným vytlumením dveří a v neposlední řadě MDF redukce pro reproduktory 165mm. Tento postup je opravdu jediný, který v kombinaci s nyní nainstalovanými reproduktory DLS MK 6.2 posune hranici zvuku do jiné sféry a za přijatelnou cenu 6723,- Kč.

BMW 3 E46 330D - Reproduktory eXcursion, tlumení dveří, rádio Kenwood

A zase je to tu, kompletní hifi upgrade E46tky. Instalace předních komponentních reproduktorů eXcursion SHX 6C do kompletně vytlumených a přizpůsobených dveří s výřezem pro středobas posunula zvukový projev o několik dimenzí dál. Hutný basový základ díky vrstvenému tlumení, detailní hedvábná výška a čitelný střed je výsledkem naší úpravy a následného naladění na nově nainstalovaném rádiu Kenwood KMM-124. Neuvěřitelné zlepšení zvukového projevu přišlo zákazníka na přijatelných 9271,-Kč.

Chiptuning BMW X5 E53 3.0D 160KW

Softwarová úprava výkonu a točivého momentu u tohoto SUV přinesla za výsledek nižší spotřebu, rychlejší řazení převodových stupňů a hlavně mnohem hbitější předjíždění i se svou váhou. Ono aby taky 191kW (260HP) o proti původním 160kW (217HP) s autem pořádně nezacvičilo. Celkový výkon je podtržen velkým točivým momentem 580NM který se tak po úpravě zvedl o celých 80NM.

BMW 3 E90 - Reproduktory MTX Audio BMW, zesilovač eXcursion, rádio Alpine

Máme za sebou pokročilou montáž autohifi systému do BMW 3 E90. Širokopásmové reproduktory ve dveřích byly nahrazeny středovými reproduktory a absence výšek byla vyřešena jejich montáží do upravené kapličky. 16cm středobasy pod sedačkami v předu jsou nyní nahrazeny 20cm basovými reproduktory. Kompletní systém reproduktorů nese název MTX Audio a je konstruována přímo pro vozy BMW. Díky zapojení aktivním způsobem lze perfektně doladit časové korekce každého reproduktoru a stejně tak i frekvence, hlasitost, nebo fázi. Nutno podotknout, že basové reproduktory napájí digitální zesilovač eXcursion a dodává zvuku basovou a přesnou razanci. Nezapomněli jsme ani na vytlumení předních dveří a celý zvukový projev je po tomto upgradu fantastický. Celková cena dodávky vč. dodaných komponent a práce činí 25630,-Kč.

Chiptuning BMW 3 E46 320D 100KW

Velmi populární a asi jedno z nejrozšířenějších BMW dnešní doby prošlo u nás upgradem výkonu. Dvoulitrový čtyřválec  v trojkové řadě E46 přijel se sériovým výkonem 100KW (136HP) a točivým momentem 280NM. Po optimalizaci výkonu si tenhle sedan polepšil o 28koní a točivý moment vyrostl o 56NM. Hodnoty jsou tedy po chiptuningu 120KW (164HP) a 336NM.

BMW E61 530D M-Paket - Kompletní revitalizace laku a nanesení ochranné vrstvy

Vrátili jsme lesk a hloubku vážně poškozenému laku u tohoto BMW E61. Rýhy a škrábance z kartáčové myčky spojené s poškozením laku z běžného provozu bylo nutné nejdříve "strhnout" tvrdým kotoučem a extra hrubou leštící pastou Rupes Zephir Coarse. V dalším kroku byla použita pasta Angelwax Regenerate, která v kombinaci s bílým středně tvrdým kotoučem perfektně zahladila lak do vysokého lesku. Ve finišujícím kroku jsme na lak strojně nanesli tenkou dlouhotrvající ochranu v podobě krémovitého Carnaubského vosku Auto Finesse Radiance.

BMW GT5 - Odhlučnění podběhů a kapoty

I drahá auta mají své mouchy a stějně tomu tak i bylo v případě tohoto BMW. Při dálničních rychlostech byl hluk od přední části vozu velmi nepříjemný. Vše vyřešilo odhlučnění podběhů a kapoty vhodně zvolenými materiály.

BMW X5 E53 - Oprava parkovacích senzorů, výměna radiomodulu, leštění světel

Po koupi vozu zamířil zákazník z bazaru rovnou k nám. Tato X5 měla totiž hned několik vad, které se sice projevili v kupní ceně, ale pro komfortní využití vozu bylo potřeba vše dát do pořádku. Nehrající rádio, nefungující parkovací senzory, nesvítící světlo a zašlá skla světlometů, to vše byl důvod naší návštěvy. Po diagnostice veškerých závad jsme vyměnili radiomodul Becker BM 54 a osadili nové parkovací senzory, místo trojce špatných. Do nově rozleštěných světel jsme pak nainstalovali nové výbojky D2S a opravili přívodní kabel do VN transformátoru. Kompletní dodávka od nás pak stála méně jak polovičku ceny oproti autorizovanému servisu.

BMW 3 E46 - Tlumení dveří, zesilovač excursion, rádio kenwood, reproduktory DLS MC 6.2

Opět se nám na dílnu dostalo BMW 3 E46, které nesplňovalo majitelovu představu o kvalitním zvuku. Po konzultaci jsme se pustili do díla. Vyřízli jsme přepážku za reproduktory, kompletně zatlumili dveře a nainstalovali špičkové reproduktory DLS MC6.2. Přední komponenty jsme připojili na zesilovač eXcursion HXA 20, který je umístěný v bočnici kufru tak, aby nepřekážel. Došlo i na originální rádio, které nahradilo autorádio Kenwood KMM-303BT s integrovaným HandsFree a USB. Nekompromisní zásah ve svém výsledku předčil zákazníkovo očekávání a to nadšení bychom Vám přáli vidět.

BMW 3 E46 - Tlumení dveří, reproduktory Gladen M-Line

Téměř jediná možnost, jak opravdu rozehrát BMW E46. Originální reproduktory jsou umístěny v tapecírungu dveří a co víc, nemají vůbec žádnou ozvučnici. Proto jsme vyřízli reproduktorovou dveřní přepážku a důkladným zatlumením tak udělali ozvučnici pro reproduktory. V kombinaci s MDF kroužky i základní řada reproduktorů Gladen dodala audiu v E46 nový život a dostatek basové složky.

BMW 3 E46 - Tlumení dveří, reproduktory DLS MB 6.2

Stále ta samá písnička. Už jsme si tak trochu zvykli na to, že majitelé naříkají z důvodu kvality zvuku v BMW E46. Stejně to tak měl i majitel této stříbrné "Trojky". Po hodinové konzultaci a navržení řešení se šlo na věc. Odstranění přepážky za středobasy, uzavření ozvučnice, důkladné vytlumění, osazení MDF kroužků a vynikající Švédské reproduktory DLS MB 6.2... To vše bylo důvodem, aby majitel odjížděl s nadšením a aby ne, když výsledný zvuk je naprosto nesrovnatelný s originálem.

BMW 3 E46 - Montáž denních světel MyCar

Nainstalovali jsme denní svícení MyCar s funkcí pozičních světel do trojkového BMW. Nebylo jednoduché vybrat vhodný tvar světel, který by esteticky trochu padnul do mřížky nárazníku a světla tak nepůsobila jako kýč. Zvolili jsme zešikmenou konstrukci světel MyCar a zbytek už byla doslova modelařina. Výsledek můžete posoudit sami ve fotogalerii.