REFERENCE

Toyota Yaris II - Montáž rádia Kenwood, anténa ploutev Calearo

Výměna rádia není u některých automobilů jednoduchá, jak se může zdát na první pohled. Krásným příkladem je Toyota Yaris II, která pro instalaci neoriginálního rádia vyžaduje nejen znalost demontáže částí palubní desky, ale i kompletní instalační sadu, která se musí nadále ještě upravit. Skvěle vypadající 2din rádio s bluetooth handsfree Kenwood DPX-M3100BT nakonec do Yarise pasuje parádně. Samozřejmostí bylo i zachování funkce multifunkčního volantu pomocí adaptéru a přizpůsobení barvy displaye rádia k hlavnímu zobrazovacímu panelu. Nefunkční vyrezlou AM/FM anténu jsme nahradili praktickou a hlavně skvěle fungující ploutví Calearo. Celková cena instalace vč. komponent byla 9559,-Kč.

BMW M3 E46 - Reproduktory DLS MC6.2, zesilovač DLS CCi2, autorádio Kenwood

Kompletně jsme upravili a vylepšili audio ve velmi zachovalém BMW M3 E46. Zásah se až na pár maličkostí neliší od běžné verze E46 a tak přišla na řadu úprava předních dveří, osazení MDF redukcí, kompletní vytlumení a montáž reproduktorů. Coupé má velký objem dveří a tak zvolené komponentní reproduktory DLS MB6.2 poskytují dostatek basové složky, navíc jsou napájené z externího referenčního zesilovače DLS CCi2. Jako hlavní jednotku jsme zvolili autorádio Kenwood KMM-BT304, která díky integrovanému DSP umožňuje kompletní a přesné naladění zvuku. Samozřejmostí bylo zachování multifunkčního volantu a co nejmenší zásah do interiéru. Celková cena instalace se zastavila na částce 22390,-Kč.

Zpět
Kia Sportage III, výměna autorádia, autorádio s gps, multimediální jednotka xtrons, autohifi hradec králové, auto elektro hk, autoelektrikář hradec Kia Sportage III, demnotáž palubní desky, výměna rádia, montáž navigace, originální rádio, autohifi hradec, autoelektro hk, autoelektrikář hradec králové Kia Sportage III, xtrons kia sportage, výměna rádia, navigační systém, rádio s gps, autohifi hradec králové, autoelektrikář hk, autoelektro hradec Kia Sportage III, nové autorádio s gps, montáž rádia s navigací, autorádia hradec králové, autohifi hk, autoelektro hradec Kia Sportage III, koompletní instalace rádia xtrons, výměna rádia xtrons, 2din autorádio, montáž autorádia hradec králové, autohifi hk, autoelektro hradec Kia Sportage III, kompletní výměna autorádia, montáž gps, autorádio s DVD, kompletní autohifi, autohifi hradec králové autoelektro hradec autoelektrikář hk
Hyundai I30 - Multimediální jednotka Clarion, parkovací kamera

Ozkoušená a skvěle vypadající výměna originálního autorádia ve voze Hyundai I30 je opět za námi. Díky vynikajícímu zpracování redukčního rámečku v leskle-černém lakování, rádio perfektně padne do interiéru. Záměrně vybíráme jednotku Clarion NX-302E, která má nenásilný design a také přední plast je v černém lesku. Kromě perfektní funkčnosti a kvality nabízí multimedium elegantní a luxusnější vzhled interiéru. Samozřejmostí bylo ponechání funkcí multifunkčního volantu, což díky správnému adaptéru není problém, stejně jako instalace parkovací kamery do osvětlení registrační značky. Pro ponechání originálního USB slotu byla předělaná vnitřní elektronika USB zásuvky a propojena s novým Clarionem. Celková cena instalace vč. nastavení přišla zákazníka na 18669,-Kč.

Kia Sportage III - OEM Multimediální jednotka Xtrons

Výměna základního originálního autorádia za pokročilou 8" OEM navigační jednotku XTRONS PF81SPKS, i to byla náplň naší práce v tomto týdnu. Díky přímé implementaci jednotky do vozu není zapotřebí dalších instalačních prvků, jako jsou redukční rámečky, adaptéry na MF volant a podobně. Výměna sama o sobě není až tak složitá, spíše náročnější. Při výměně je totiž zapotřebí rozebrat velkou část palubní desky a dát při tom pozor na poškození velmi křehkých plastových úchytů a dílů. Operační systém Windows CE bez zbytečných aplikací zaručuje stabilitu systému a jednoduchost ovládání. Obrovskou výhodou je vlastní konfigurace tlačítek multifunkčního volantu. Celková cena vč. montáže byla i s nastavením 10500,-Kč.

Kia Sorento I - Multimediální jednotka Xtrons, parkovací kamera

Na přání zákazníka jsme nainstalovali do Sorenta multimediální jednotku Xtrons s nejnovějším OS Android. Díky WiFi připojení je možné instalovat a aktualizovat aplikace, díky kterým lze například aktualizovat GPS navigaci, nebo sledovat YouTube. Rozšířená schopnost Androidu je všem velice známa a tak spíše obracíme pozornost na montáž parkovací kamery. Na tento model vozu se OEM kamera nevyrábí, proto bylo nutné provést instalaci univerzální kamery malých rozměrů, aby se elegantně vešla pod lištu pátých dveří. Kamera navíc byla natočena tak, aby zákazník viděl na tažné zařízení a mohl tak bez problému najet naprosto přesně k připojovanému přívěsu. Celková cena instalace vč. dodaných komponent činila 13350,-Kč.

BMW 530D F10 - Kompletni hifi upgrade U-Dimension, přední nárazník M-Paket

Nejen rozsáhlou zvukovou rekonstrukcí prošla "PĚTKA" F10, ale i přední "emkovou" kůrou. Pojďme se na to podívat pěkně popořadě. Základní audio systém se širokopásmovým reproduktorem bez výšek ve dveřích a 16cm basovým reproduktorem pod předními sedadly, byl na vůz této třídy opravdu tragický. Pro kompletní přestavbu jsme zvolili vynikající Japonské reproduktory U-Dimension ProZ Comp 8B BMW s třípásmovým systémem. Díky absenci výšek v původní konfiguraci bylo nutné vytvořit umístění nových výšek v kapličkách u zrcátek. Frézováním přesného kruhu a potažením průzvučnou tkaninou jsme nerušeně výšky do interiéru umístili. Montáž středu do dveří místo původního širokopásma a uchycení frekvenční výhybky bylo díky plug&play přizpůsobení hračkou. Původní středobasové reproduktory pod předními sedadly o průměru 16cm jsme nahradili novými nízkofrekvenčními měniči o průměru 20,5cm, kdy i díky vytlumení kapsy (ozvučnice) pro basový reproduktor získal zvuk na mohutné basové razanci. Celkový zvukový přednes je nyní nepředstavitelně rozdílný oproti původní konfiguraci a zvuku nyní nechybí ani výška, mohutný bas, či přesný a srozumitelný střed.
Celková cena HiFi upgradu vč. práce a komponentů činila 15349,-Kč.
Majitel vozu nás dále oslovil s požadavkem na změnu přední části vozu po lehké kolizi. Přání bylo převléct předek vozu do M-Paketu vč. masky a vyměnit rozbitá xenonová světla s předěláním modulů ze starých světel a následné přizpůsobení diagnostikou. Vše klaplo do posledního šroubku a vzhled vozu dostal patřičnou agresivitu. Celková cena tohoto převleku vč. lakování (bez hlavních světel) přišla zákazníka na 15987,-Kč.

BMW 3 E46 330D - Reproduktory eXcursion, tlumení dveří, rádio Kenwood

A zase je to tu, kompletní hifi upgrade E46tky. Instalace předních komponentních reproduktorů eXcursion SHX 6C do kompletně vytlumených a přizpůsobených dveří s výřezem pro středobas posunula zvukový projev o několik dimenzí dál. Hutný basový základ díky vrstvenému tlumení, detailní hedvábná výška a čitelný střed je výsledkem naší úpravy a následného naladění na nově nainstalovaném rádiu Kenwood KMM-124. Neuvěřitelné zlepšení zvukového projevu přišlo zákazníka na přijatelných 9271,-Kč.

BMW 3 E46 330D - Reproduktory DLS, tlumení dveří

Stále se opakující, ale pořád jediný způsob jak základní audio v BMW e46 posunout na kvalitní úroveň. Vyříznutí otvoru do dveří pro usazení středobasového reproduktoru, vytvoření adekvátní ozvučnice řádným vytlumením dveří a v neposlední řadě MDF redukce pro reproduktory 165mm. Tento postup je opravdu jediný, který v kombinaci s nyní nainstalovanými reproduktory DLS MK 6.2 posune hranici zvuku do jiné sféry a za přijatelnou cenu 6723,- Kč.

Suzuki Vitara II - Reproduktory DLS M6.2, tlumení dveří

Provedli jsme kompletní výměnu předních OEM reproduktorů ve voze Suzuki Vitara II. Originální širokopásmové reproduktory jsme nahradili vynikajícím Švédskými komponentními reproduktory DLS M6.2. Umístění hedvábné výšky do kapličky u zrcátek, osazení středobasů do MDF redukcí, kompletní vytlumení a uzavření dveří tlumícím materiálem dodalo vozidlu nový zvukový projev, který je s originálním ozvučením nesrovnatelný. Sametový a detailní přednes vysokých frekvencí, hutný basový projev a přesné středové pásmo..... To vše je výsledkem upgradu za 5843,-Kč.

Renault Laguna III - Reproduktory DLS, zesilovač DLS, procesor Helix, tlumení

Kompletně jsme předělali už jednou upravované (nikoli námi) audio ve voze Renault Laguna třetí generace. Na poprvé u konkurence zákazník zaplatil nemalou částku, která se bohužel nerovnala kvalitě úpravy. Troufáme si říci, že originální audio bylo lepší než ona úprava. Vyslyšeli jsme tedy volání o pomoc a tak jsme se kompletně pustili do díla. V první fázi jsme pořádně dovytlumili přední dveře a kompletně zatlumili zadní, které již měli být. Původní reproduktory jsme nahradily vynikajícími měniči od DLS řady MC s litým košem. Pro přední výšky jsme vyrobili kapličky u bočních zrcátek, místo nevyhovující pozice v palubní desce. Přesnost, citlivost a razanci dodává systému 4 kanálový zesilovač DLS CCi44, který řídí pokročilá procesorová jednotka HELIX DSP II. Vše je napojeno na originální rádio a díky použití originálních konektorů se jedná o plug&play instalaci. Je tedy velmi jednoduché zesilovač s procesorem z vozu vyjmout a použít v jiném voze, při zachování neporušené originální kabeláže ve voze. Celkové naladění procesoru a kompletního systému bylo už jen pomyslnou třešničkou na dortu.Výsledkem tohoto upgradu je vzestup kvality audia ve voze o několik tříd výše. Celkovou cenu za instalaci vč. práce a použitých komponent zaplatil zákazník na 42 360,- Kč.

Škoda Fabia I RS - Reproduktory eXcursion, tlumení dveří

Škoda Fabia RS první generace je opravdu povedená a pokud ho má majitel od nova a není "sprzněna" benzínkovým tuningem je to skvělé auto. My jsme jednu takovou eRSu měli na dílně a krom opravy kabelových svazků u jednotky komfortu, není autu co vytknout. Vlastně jsme, jak už bývá naším zvykem, poladili HiFi v předních dveřích. Reproduktory eXcursion SX 6C, tlumeníčko VBF, dřevěné redukce a rádio Alpine (zákazník již vlastnil) zaručují to nejlepší v instalaci pro Fabii, bez použití externího zesilovače a za příjemný peníz. Celkový zvukový projev je s originálem nesrovnatelně lepší, což sám majitel poznal po první vteřině.

 

VW Tiguan - Multimediální jednotka, TV tuner, parkovací kamera

Montáž 8" multimediální jednotky TV tuneru a parkovací kamery do vozu VW TIGUAN, i to jsme v minulých dnech zvládli. Zákazník zakoupil vůz s "no name" rádiem, které krom toho, že mělo velmi špatný signál tuneru, neumělo komunikovat s multifunkčním volantem. My jsme zvolili námi ozkoušenou alternativu a to 8" Rádio Geborn s GPS navigací a pokročilým CAN BUS rozhráním, díky kterému ne jen že běží multifunkční volant, ale i veškeré informace o topení a klimatizaci vidí řidič přímo na display rádia. Pro kompletní multimedializaci jsme do vozu nainstalovali aktivní TV tuner, který díky čtveřici aktivních antén zaručuje příjem signálu do rychlosti 160km/h. Pomoc při parkování nyní zajišťuje CCD parkovací kamera která v umístění madla kufru vypadá velmi nenápadně a funkčně je shodná s originálem, čili zobrazuj trajektorii vč. natáčení. Celá montáž vč. práce a dodaných komponent vyšla zákazníka na necelých 21 000,-Kč

VW T5 MULTIVAN - Multimediální jednotka, stropní monitor, parkovací kamera, zesilovače

Běžná výměna rádia není žádný problém, ale v tomto případě jsme narazili na VW T5 Multivan s aktivním audio systémem, který je řízený po CAN BUS sběrnici a zesilovač je ovládán pomocí originálního rádia. Při výměně hlavní jednotky za multimediální došlo tedy i k demontáži originálního zesilovače. Na jeho místo jsme implementovali dvojici digitálních zesilovačů eXcursion SXA 20 (pro subwoofer) a SXA 45 (pro přední a zadní komponenty). Protože se jednalo o náhradu zesilovače s integrovanou výhybkou, museli jsme do cesty komponentních reproduktorů nainstalovat pasivní výhybky T1 Audio. Frekvence pro subwoofer byla nastavena přímo na zesilovači, kdy razanci reproduktoru lze ovládat přímo na rádiu. Pro cestující na zadních sedadlech jsme přidali stropní monitor o úhlopříčce 15", který pracuje buď nezávisle, nebo je propojen s hlavní jednotkou. Samozřejmostí bylo i nainstalování zadní kamery a díky adaptéru zachování funkčnosti  multifunkčního volantu.

BMW 3 E90 - Reproduktory MTX Audio BMW, zesilovač eXcursion, rádio Alpine

Máme za sebou pokročilou montáž autohifi systému do BMW 3 E90. Širokopásmové reproduktory ve dveřích byly nahrazeny středovými reproduktory a absence výšek byla vyřešena jejich montáží do upravené kapličky. 16cm středobasy pod sedačkami v předu jsou nyní nahrazeny 20cm basovými reproduktory. Kompletní systém reproduktorů nese název MTX Audio a je konstruována přímo pro vozy BMW. Díky zapojení aktivním způsobem lze perfektně doladit časové korekce každého reproduktoru a stejně tak i frekvence, hlasitost, nebo fázi. Nutno podotknout, že basové reproduktory napájí digitální zesilovač eXcursion a dodává zvuku basovou a přesnou razanci. Nezapomněli jsme ani na vytlumení předních dveří a celý zvukový projev je po tomto upgradu fantastický. Celková cena dodávky vč. dodaných komponent a práce činí 25630,-Kč.

Suzuki Vitara II - Tlumení dveří, reproduktory Spectron a eXcursion

Provedli jsme kompletní vytlumení dveří a výměnu reproduktorů ve voze Suzuki Vitara druhé generace. Přední komponentní reproduktory nesou značku Spectron (dodáno zákazníkem) a do zadních dveří jsme nainstalovali ověřené a kvalitní 165mm koaxiální reproduktory eXcursion. Díky osazení reproduktorů do dřevnatých redukcí a pečlivému vytlumení dveří došlo k výraznému zlepšení přednesu basové a středobasové složky. Zvukový projev má tak jasnější a barvitou charakteristiku.

Seat Alhambra - Tlumení dveří, reproduktory MTX Audio, centrální zamykání

MPV Seat Alhambra slouží svému majiteli už jen jako dopravní prostředek pro převoz materiálu a nářadí, což se zajisté podepisuje i na stavu interiéru, ale je to pořádný "PRACANT". Našim úkolem bylo "pracanta" kvalitně rozehrát a domontovat dálkové ovládání centrálního zamykání. Po důkladném vytlumení dveří materiálem VBF NP 15 přišla na řadu montáž reproduktorů. Po našich zkušenost a vzhledem k vlastnostem vozu jsme zvolili cenově přijatelné a přitom kvalitní reproduktory MTX Audio TR65S do předních a TR65C do zadních dveří. Díky nízké montážní hloubce bylo zapotřebí vysoustružit speciální MDF redukce, které vymezují prostor mezi tapecírungem a plechem stahovačky. Samotné reproduktory jsou pak nainstalovány na samotný tapecírung a skrze něj prošroubované do přesně vytvořené vymezovací MDF redukce. Díky tomu je vytvořeno pevné usazení reproduktoru do ozvučnice dveří a navíc se kompletně zpevnilo i celé čalounění. Jako bonus jsme ještě na originální centrální zamykání doinstalovali dálkový ovladač  BENE 302 pro komfortní otevírání vozu. Cena celé dodávky vč. práce a komponent činila 9719,-Kč.

Škoda Octavia 1 - Tlumení dveří, repro DLS MB 6.2, subwoofer MTX, zesilovač Crunch

Provedli jsme kompletní zvukový upgrade v jedničkové Octavii. Jak už je nutností, vytlumili jsme kompletně přední dveře pomocí materiálu VBF15 a nainstalovali MDF redukce pro uchycení reproduktorů. Přední reproduktory jsme díky zkušenostem a vynikajícímu poměru cena / kvalita / výkon zvolili Švédské DLS MB6.2, které jsou mimochodem kvalitou řazeny do vyšší třídy autohifi, přičemž cenou spadají do nižší kategorie. Pro doplnění basové složky jsme nainstalovali do kufru FLAT uzavřený subwoofer MTX Audio RTF10AS o výkonu 300W RMS. Pro zesilovač k subwooferu byla vyrobena montážní přepážka, která po uchycení do bočnice perfektně tvoří možnost montáže zesilovače  CRUNCH GPX 600.2. Zesilovač je tak nyní schován a nepřekáží nikde v prostoru. Celý zvuk je naladěn pomocí autorádia Kenwood s procesorem, které zákazník již vlastnil.
Celá montáž včetně námi dodaných komponent vyšla na 14872,-Kč, přičemž díky zvoleným komponentům je zvukový posun srovnatelný spíše s dražšími instalacemi.

Škoda Octavia II FL - Autorádio Geborn, televizní tuner DVB-T2

Nahradili jsme originální autorádio Swing, multimediální jednotkou Geborn s originálním vzhledem a kompletní implementací na CAN BUS sběrnici vozu. Přesto že se jedná o náhradu a ne o originální díl, je funkčnost rádia naprosto spolehlivá. Silný příjem FM tuneru, kvalitní optická mechanika, obstojný zvukový projev, kvalitní a rychlá GPS, nebo kompletní implementace na CAN BUS sběrnici. To je jen výčet věcí, který Geborn nabízí za necelých 11 000,-Kč. Musíme pochválit celkem kvalitní display a grafiku zobrazovaných CAN BUS informací na display rádia, jako je klimatizace, topení, parkovací senzory a palubní počítač. Díky vstupům není problém připojit externí TV tuner (zákazník dodal), který tak rozšiřuje možnost užití jednotky. Samozřejmostí je přehrávání filmu a hudby z USB či SD. Naprosto bezchybná komunikace s multifunkčním volantem zajišťuje originální komfort při ovládání rádia.

 

Škoda Octavia II - Rádio Kenwood DMX-110BT, subwoofer JBL

Jednoduchá, ale zajímavá instalace multimediální jednotky Kenwood DMX-110BT, zesilovače a subwooferu JBL. Přesně u této montáže máme "fajfku" splněno. Zákazník si dodal vlastní zesilovač a subwoofer JBL a na nás zbylo vybrat kvalitní a cenově dostupnou 2DIN jednotku a vše zapojit tak, aby vše fungovalo tak jak má vč. multifunkčního volantu. Pomocí adaptérů a redukcí byl úkol splněn bez problému a vše funguje dle představ klienta.

Škoda Octavia 1 - Reproduktory eXcursion SX 6C, tlumení dveří

Stále a pořád dokola. Upgrade zvuku se v "jedničkové Octávii" nedá udělat jinak, než řádně vytlumit a uzavřít dveře tlumícím materiálem a pro montáž reproduktorů použít MDF redukce. Tak získáme pevnou uzavřenou ozvučnici pro reproduktory, které jsme vybrali v ověřené a námi ozkoušené variantě. Jednalo se o komponentní reproduktory eXcursion SX 6C, kdy se v poměru ceny, kvality a výkonu jedná o vynikající alternativu při zapojení na samotné autorádio bez použití externího zesilovače. Celková cena montáže vč. materiálu je 5876,- Kč

Audi A6 4F - Montáž USB a BT modulu, leštění světel

V podstatě jediná možnost jak přehrávat / streamovat muziku z telefonu pomocí BT v Audi A6 4F je implementace modulu do optické soustavy. Gateway Dension je plně kompatibilní s MMI a jeho České menu potěší a usnadní práci. Díky tomu to modulu bude Váš vůz navíc schopen přehrávat hudbu z USB, nebo z jakéhokoli jiného zdroje pomocí AUX. Další výhodou a samozřejmostí je HANDS FREE telefonování, včetně zobrazování seznamu na display i maxidotu. Listování v seznamu pomocí ovladačů MMI i příjímání / odmítání hovorů zaručí, že telefon nemusíte vzít do ruky. Po dokončení instalace modulu projevil zákazník zájem o rozleštění zašlých reflektorů a tak jsme sedmi-krokovým způsobem navrátili světlům čirost.

Fiat Bravo - Leštení světlometů

Poškrábané a zažloutlé kryty světlometů jsou bolístkou všech plastových překrytů předních parabol, protože jsou vystavovány nejhorším podmínkám na přídi vozu. Stejný problém byl na tomto Fiatu, kdy jsme za pomocí šestikrokové metody vyleštili plastové překryty a na závěr nanesli ochranný sealant Angelwax - Corona. Tento přípravek zaručuje v kombinaci s použitými pastami až roční ochranu na naneseném povrchu. Celková cena se za kompletní leštění a oštření obou světlometů vyšplhala na 1487,-Kč

Škoda Fabia III - Odhlučnění dveří a kapoty

Ani "trojková" Fabia v maximální výbavě nemá ve dveřích žádné protihlukové materiály. Na nás tedy bylo za pomocí materiálu VBF NP 15 zhutnit vnější plech dveří a zabránit tak nežádoucím rezonancím. Na druhou vrstvu byl použit Neopren o síle 6mm, který zabraňuje pronikání hluku do vozidla. Stejný materiál jen o síle 4mm byl použit na odhlučnění tapecu. Tlumení se samozřejmě kladně projevilo i na zvukovém projevu originálního audio systému. Pro dokonalejší efekt byla ještě za pomocí butylu s ALU vrstvou vytlumena kapota, díky čemuž se nepřenáší vibrace od motoru do karoserie vozu. Celkový hluk uvnitř vozu klesl o poznání a komfort při cestování tak stoupnul a několik řádů výše.

VW Multivan T6 - Stropní monitor, DVB-T, Alpine X802D-U

Aktuálně jsme dokončili práce na multimedializaci zcela nového VW MULTIVAN T6. O zábavu na zadních sedadlech se stará 15" stropní monitor Ampire, který je připojen k televiznímu tuneru LOGIC DVB-T2 pomocí HDMI. Připojení externího DVB-T využívá i nová 8" multimediální jednotka Alpine X802D-U, která pomocí adaptéru dokonale zobrazuje palubní informace a komunikuje s originálním maxidotem vozidla. Navigaci, telefon, nebo seznam můžete sledovat na maxidotu, přičemž na hlavní jednotce běží film. Jako první jsme navíc dokázali implementovat originální MIB kameru do neoriginální jednotky a tak lze zobrazení originální kamery, nebo parkovacích senzorů jednoduše přepínat na hlavní jednotce Alpine, nebo zvolit duální režim.

Toyota Auris Hybrid - Montáž originálního navigačního modulu

Měli jsme možnost se setkat vůbec poprvé s HYBRIDNÍM automobilem a to ve smyslu multimediálního upgradu. Toyota Auris r.v. 2017 je jasným důkazem toho, že Japonci vědí, kterým směrem (co se hybridního pohonu týče) se vydat. Ovšem pro "tuning" multimediálních jednotek nese hybrid určitá omezení. Do vozu nelze integrovat (zatím tedy) jinou než originální multimediální jednotku Toyota Touch 2. Originální jednotka je totiž celým mozkem hybridního pohonu, kde se nastavuje režim vozu a hlavně zde vidíte veškeré potřebné informace o rekuperaci a dobíjení baterií pro elektropohon. Ne jen k tomu slouží hlavní palubní jednotka a tak pro rozšíření o navigaci  nebyla jiná možnost, než integrovat originální navigační modul Harman Becker, který si zákazník obstaral přes autorizovaného dealera Toyoty. Celá integrace dopadla na jedničku a vše funguje bez naprostých komunikačních problémů.

Audi A4 B7 - Multimediální jednotka Macrom, parkovací kamera

Provedli jsme jednoduchý, ale účinný multimediální upgrade v Audi A4 B7 avant. Přáním zákazníka bylo do auta implementovat bluetooth handsfree, GPS navigaci, DVD / USB / CD přehrávač a parkovací kameru za rozumnou cenu. Vybrali jsme tedy jednotku MACROM M-DVD5566 za 9990,-Kč, která umí veškeré zmiňované náležitosti. Díky vhodnému adaptéru fungují tlačítka volantu i aktivační vstup pro parkovací kameru. Kameru jsme dodali přímo v osvětlení SPZ pro tento konkrétní typ vozu od výrobce G-PARK v hodnotě 1790,-Kč. Celá instalace vč. komponent a práce vyšla na přijatelných 15489,-Kč.