GALERIE

Renault Laguna III - Reproduktory DLS, zesilovač DLS, procesor Helix, tlumení

Kompletně jsme předělali už jednou upravované (nikoli námi) audio ve voze Renault Laguna třetí generace. Na poprvé u konkurence zákazník zaplatil nemalou částku, která se bohužel nerovnala kvalitě úpravy. Troufáme si říci, že originální audio bylo lepší než ona úprava. Vyslyšeli jsme tedy volání o pomoc a tak jsme se kompletně pustili do díla. V první fázi jsme pořádně dovytlumili přední dveře a kompletně zatlumili zadní, které již měli být. Původní reproduktory jsme nahradily vynikajícími měniči od DLS řady MC s litým košem. Pro přední výšky jsme vyrobili kapličky u bočních zrcátek, místo nevyhovující pozice v palubní desce. Přesnost, citlivost a razanci dodává systému 4 kanálový zesilovač DLS CCi44, který řídí pokročilá procesorová jednotka HELIX DSP II. Vše je napojeno na originální rádio a díky použití originálních konektorů se jedná o plug&play instalaci. Je tedy velmi jednoduché zesilovač s procesorem z vozu vyjmout a použít v jiném voze, při zachování neporušené originální kabeláže ve voze. Celkové naladění procesoru a kompletního systému bylo už jen pomyslnou třešničkou na dortu.Výsledkem tohoto upgradu je vzestup kvality audia ve voze o několik tříd výše. Celkovou cenu za instalaci vč. práce a použitých komponent zaplatil zákazník na 42 360,- Kč.

Škoda Fabia I RS - Reproduktory eXcursion, tlumení dveří

Škoda Fabia RS první generace je opravdu povedená a pokud ho má majitel od nova a není "sprzněna" benzínkovým tuningem je to skvělé auto. My jsme jednu takovou eRSu měli na dílně a krom opravy kabelových svazků u jednotky komfortu, není autu co vytknout. Vlastně jsme, jak už bývá naším zvykem, poladili HiFi v předních dveřích. Reproduktory eXcursion SX 6C, tlumeníčko VBF, dřevěné redukce a rádio Alpine (zákazník již vlastnil) zaručují to nejlepší v instalaci pro Fabii, bez použití externího zesilovače a za příjemný peníz. Celkový zvukový projev je s originálem nesrovnatelně lepší, což sám majitel poznal po první vteřině.

 

VW Tiguan - Multimediální jednotka, TV tuner, parkovací kamera

Montáž 8" multimediální jednotky TV tuneru a parkovací kamery do vozu VW TIGUAN, i to jsme v minulých dnech zvládli. Zákazník zakoupil vůz s "no name" rádiem, které krom toho, že mělo velmi špatný signál tuneru, neumělo komunikovat s multifunkčním volantem. My jsme zvolili námi ozkoušenou alternativu a to 8" Rádio Geborn s GPS navigací a pokročilým CAN BUS rozhráním, díky kterému ne jen že běží multifunkční volant, ale i veškeré informace o topení a klimatizaci vidí řidič přímo na display rádia. Pro kompletní multimedializaci jsme do vozu nainstalovali aktivní TV tuner, který díky čtveřici aktivních antén zaručuje příjem signálu do rychlosti 160km/h. Pomoc při parkování nyní zajišťuje CCD parkovací kamera která v umístění madla kufru vypadá velmi nenápadně a funkčně je shodná s originálem, čili zobrazuj trajektorii vč. natáčení. Celá montáž vč. práce a dodaných komponent vyšla zákazníka na necelých 21 000,-Kč

VW T5 MULTIVAN - Multimediální jednotka, stropní monitor, parkovací kamera, zesilovače

Běžná výměna rádia není žádný problém, ale v tomto případě jsme narazili na VW T5 Multivan s aktivním audio systémem, který je řízený po CAN BUS sběrnici a zesilovač je ovládán pomocí originálního rádia. Při výměně hlavní jednotky za multimediální došlo tedy i k demontáži originálního zesilovače. Na jeho místo jsme implementovali dvojici digitálních zesilovačů eXcursion SXA 20 (pro subwoofer) a SXA 45 (pro přední a zadní komponenty). Protože se jednalo o náhradu zesilovače s integrovanou výhybkou, museli jsme do cesty komponentních reproduktorů nainstalovat pasivní výhybky T1 Audio. Frekvence pro subwoofer byla nastavena přímo na zesilovači, kdy razanci reproduktoru lze ovládat přímo na rádiu. Pro cestující na zadních sedadlech jsme přidali stropní monitor o úhlopříčce 15", který pracuje buď nezávisle, nebo je propojen s hlavní jednotkou. Samozřejmostí bylo i nainstalování zadní kamery a díky adaptéru zachování funkčnosti  multifunkčního volantu.

BMW 3 E90 - Reproduktory MTX Audio BMW, zesilovač eXcursion, rádio Alpine

Máme za sebou pokročilou montáž autohifi systému do BMW 3 E90. Širokopásmové reproduktory ve dveřích byly nahrazeny středovými reproduktory a absence výšek byla vyřešena jejich montáží do upravené kapličky. 16cm středobasy pod sedačkami v předu jsou nyní nahrazeny 20cm basovými reproduktory. Kompletní systém reproduktorů nese název MTX Audio a je konstruována přímo pro vozy BMW. Díky zapojení aktivním způsobem lze perfektně doladit časové korekce každého reproduktoru a stejně tak i frekvence, hlasitost, nebo fázi. Nutno podotknout, že basové reproduktory napájí digitální zesilovač eXcursion a dodává zvuku basovou a přesnou razanci. Nezapomněli jsme ani na vytlumení předních dveří a celý zvukový projev je po tomto upgradu fantastický. Celková cena dodávky vč. dodaných komponent a práce činí 25630,-Kč.

Suzuki Vitara II - Tlumení dveří, reproduktory Spectron a eXcursion

Provedli jsme kompletní vytlumení dveří a výměnu reproduktorů ve voze Suzuki Vitara druhé generace. Přední komponentní reproduktory nesou značku Spectron (dodáno zákazníkem) a do zadních dveří jsme nainstalovali ověřené a kvalitní 165mm koaxiální reproduktory eXcursion. Díky osazení reproduktorů do dřevnatých redukcí a pečlivému vytlumení dveří došlo k výraznému zlepšení přednesu basové a středobasové složky. Zvukový projev má tak jasnější a barvitou charakteristiku.

Seat Alhambra - Tlumení dveří, reproduktory MTX Audio, centrální zamykání

MPV Seat Alhambra slouží svému majiteli už jen jako dopravní prostředek pro převoz materiálu a nářadí, což se zajisté podepisuje i na stavu interiéru, ale je to pořádný "PRACANT". Našim úkolem bylo "pracanta" kvalitně rozehrát a domontovat dálkové ovládání centrálního zamykání. Po důkladném vytlumení dveří materiálem VBF NP 15 přišla na řadu montáž reproduktorů. Po našich zkušenost a vzhledem k vlastnostem vozu jsme zvolili cenově přijatelné a přitom kvalitní reproduktory MTX Audio TR65S do předních a TR65C do zadních dveří. Díky nízké montážní hloubce bylo zapotřebí vysoustružit speciální MDF redukce, které vymezují prostor mezi tapecírungem a plechem stahovačky. Samotné reproduktory jsou pak nainstalovány na samotný tapecírung a skrze něj prošroubované do přesně vytvořené vymezovací MDF redukce. Díky tomu je vytvořeno pevné usazení reproduktoru do ozvučnice dveří a navíc se kompletně zpevnilo i celé čalounění. Jako bonus jsme ještě na originální centrální zamykání doinstalovali dálkový ovladač  BENE 302 pro komfortní otevírání vozu. Cena celé dodávky vč. práce a komponent činila 9719,-Kč.

Škoda Octavia 1 - Tlumení dveří, repro DLS MB 6.2, subwoofer MTX, zesilovač Crunch

Provedli jsme kompletní zvukový upgrade v jedničkové Octavii. Jak už je nutností, vytlumili jsme kompletně přední dveře pomocí materiálu VBF15 a nainstalovali MDF redukce pro uchycení reproduktorů. Přední reproduktory jsme díky zkušenostem a vynikajícímu poměru cena / kvalita / výkon zvolili Švédské DLS MB6.2, které jsou mimochodem kvalitou řazeny do vyšší třídy autohifi, přičemž cenou spadají do nižší kategorie. Pro doplnění basové složky jsme nainstalovali do kufru FLAT uzavřený subwoofer MTX Audio RTF10AS o výkonu 300W RMS. Pro zesilovač k subwooferu byla vyrobena montážní přepážka, která po uchycení do bočnice perfektně tvoří možnost montáže zesilovače  CRUNCH GPX 600.2. Zesilovač je tak nyní schován a nepřekáží nikde v prostoru. Celý zvuk je naladěn pomocí autorádia Kenwood s procesorem, které zákazník již vlastnil.
Celá montáž včetně námi dodaných komponent vyšla na 14872,-Kč, přičemž díky zvoleným komponentům je zvukový posun srovnatelný spíše s dražšími instalacemi.

Škoda Octavia II FL - Autorádio Geborn, televizní tuner DVB-T2

Nahradili jsme originální autorádio Swing, multimediální jednotkou Geborn s originálním vzhledem a kompletní implementací na CAN BUS sběrnici vozu. Přesto že se jedná o náhradu a ne o originální díl, je funkčnost rádia naprosto spolehlivá. Silný příjem FM tuneru, kvalitní optická mechanika, obstojný zvukový projev, kvalitní a rychlá GPS, nebo kompletní implementace na CAN BUS sběrnici. To je jen výčet věcí, který Geborn nabízí za necelých 11 000,-Kč. Musíme pochválit celkem kvalitní display a grafiku zobrazovaných CAN BUS informací na display rádia, jako je klimatizace, topení, parkovací senzory a palubní počítač. Díky vstupům není problém připojit externí TV tuner (zákazník dodal), který tak rozšiřuje možnost užití jednotky. Samozřejmostí je přehrávání filmu a hudby z USB či SD. Naprosto bezchybná komunikace s multifunkčním volantem zajišťuje originální komfort při ovládání rádia.

 

Škoda Octavia II - Rádio Kenwood DMX-110BT, subwoofer JBL

Jednoduchá, ale zajímavá instalace multimediální jednotky Kenwood DMX-110BT, zesilovače a subwooferu JBL. Přesně u této montáže máme "fajfku" splněno. Zákazník si dodal vlastní zesilovač a subwoofer JBL a na nás zbylo vybrat kvalitní a cenově dostupnou 2DIN jednotku a vše zapojit tak, aby vše fungovalo tak jak má vč. multifunkčního volantu. Pomocí adaptérů a redukcí byl úkol splněn bez problému a vše funguje dle představ klienta.

Škoda Octavia 1 - Reproduktory eXcursion SX 6C, tlumení dveří

Stále a pořád dokola. Upgrade zvuku se v "jedničkové Octávii" nedá udělat jinak, než řádně vytlumit a uzavřít dveře tlumícím materiálem a pro montáž reproduktorů použít MDF redukce. Tak získáme pevnou uzavřenou ozvučnici pro reproduktory, které jsme vybrali v ověřené a námi ozkoušené variantě. Jednalo se o komponentní reproduktory eXcursion SX 6C, kdy se v poměru ceny, kvality a výkonu jedná o vynikající alternativu při zapojení na samotné autorádio bez použití externího zesilovače. Celková cena montáže vč. materiálu je 5876,- Kč

Audi A6 4F - Montáž USB a BT modulu, leštění světel

V podstatě jediná možnost jak přehrávat / streamovat muziku z telefonu pomocí BT v Audi A6 4F je implementace modulu do optické soustavy. Gateway Dension je plně kompatibilní s MMI a jeho České menu potěší a usnadní práci. Díky tomu to modulu bude Váš vůz navíc schopen přehrávat hudbu z USB, nebo z jakéhokoli jiného zdroje pomocí AUX. Další výhodou a samozřejmostí je HANDS FREE telefonování, včetně zobrazování seznamu na display i maxidotu. Listování v seznamu pomocí ovladačů MMI i příjímání / odmítání hovorů zaručí, že telefon nemusíte vzít do ruky. Po dokončení instalace modulu projevil zákazník zájem o rozleštění zašlých reflektorů a tak jsme sedmi-krokovým způsobem navrátili světlům čirost.

Fiat Bravo - Leštení světlometů

Poškrábané a zažloutlé kryty světlometů jsou bolístkou všech plastových překrytů předních parabol, protože jsou vystavovány nejhorším podmínkám na přídi vozu. Stejný problém byl na tomto Fiatu, kdy jsme za pomocí šestikrokové metody vyleštili plastové překryty a na závěr nanesli ochranný sealant Angelwax - Corona. Tento přípravek zaručuje v kombinaci s použitými pastami až roční ochranu na naneseném povrchu. Celková cena se za kompletní leštění a oštření obou světlometů vyšplhala na 1487,-Kč

Škoda Fabia III - Odhlučnění dveří a kapoty

Ani "trojková" Fabia v maximální výbavě nemá ve dveřích žádné protihlukové materiály. Na nás tedy bylo za pomocí materiálu VBF NP 15 zhutnit vnější plech dveří a zabránit tak nežádoucím rezonancím. Na druhou vrstvu byl použit Neopren o síle 6mm, který zabraňuje pronikání hluku do vozidla. Stejný materiál jen o síle 4mm byl použit na odhlučnění tapecu. Tlumení se samozřejmě kladně projevilo i na zvukovém projevu originálního audio systému. Pro dokonalejší efekt byla ještě za pomocí butylu s ALU vrstvou vytlumena kapota, díky čemuž se nepřenáší vibrace od motoru do karoserie vozu. Celkový hluk uvnitř vozu klesl o poznání a komfort při cestování tak stoupnul a několik řádů výše.

VW Multivan T6 - Stropní monitor, DVB-T, Alpine X802D-U

Aktuálně jsme dokončili práce na multimedializaci zcela nového VW MULTIVAN T6. O zábavu na zadních sedadlech se stará 15" stropní monitor Ampire, který je připojen k televiznímu tuneru LOGIC DVB-T2 pomocí HDMI. Připojení externího DVB-T využívá i nová 8" multimediální jednotka Alpine X802D-U, která pomocí adaptéru dokonale zobrazuje palubní informace a komunikuje s originálním maxidotem vozidla. Navigaci, telefon, nebo seznam můžete sledovat na maxidotu, přičemž na hlavní jednotce běží film. Jako první jsme navíc dokázali implementovat originální MIB kameru do neoriginální jednotky a tak lze zobrazení originální kamery, nebo parkovacích senzorů jednoduše přepínat na hlavní jednotce Alpine, nebo zvolit duální režim.

Toyota Auris Hybrid - Montáž originálního navigačního modulu

Měli jsme možnost se setkat vůbec poprvé s HYBRIDNÍM automobilem a to ve smyslu multimediálního upgradu. Toyota Auris r.v. 2017 je jasným důkazem toho, že Japonci vědí, kterým směrem (co se hybridního pohonu týče) se vydat. Ovšem pro "tuning" multimediálních jednotek nese hybrid určitá omezení. Do vozu nelze integrovat (zatím tedy) jinou než originální multimediální jednotku Toyota Touch 2. Originální jednotka je totiž celým mozkem hybridního pohonu, kde se nastavuje režim vozu a hlavně zde vidíte veškeré potřebné informace o rekuperaci a dobíjení baterií pro elektropohon. Ne jen k tomu slouží hlavní palubní jednotka a tak pro rozšíření o navigaci  nebyla jiná možnost, než integrovat originální navigační modul Harman Becker, který si zákazník obstaral přes autorizovaného dealera Toyoty. Celá integrace dopadla na jedničku a vše funguje bez naprostých komunikačních problémů.

Audi A4 B7 - Multimediální jednotka Macrom, parkovací kamera

Provedli jsme jednoduchý, ale účinný multimediální upgrade v Audi A4 B7 avant. Přáním zákazníka bylo do auta implementovat bluetooth handsfree, GPS navigaci, DVD / USB / CD přehrávač a parkovací kameru za rozumnou cenu. Vybrali jsme tedy jednotku MACROM M-DVD5566 za 9990,-Kč, která umí veškeré zmiňované náležitosti. Díky vhodnému adaptéru fungují tlačítka volantu i aktivační vstup pro parkovací kameru. Kameru jsme dodali přímo v osvětlení SPZ pro tento konkrétní typ vozu od výrobce G-PARK v hodnotě 1790,-Kč. Celá instalace vč. komponent a práce vyšla na přijatelných 15489,-Kč.

Škoda Octavia III - Tlumení dveří, reproduktory MTX Audio, dodatečná instalace zadních reproduktorů

Kompletní zvukový upgrade Škody Octavia třetí generace spočíval v kompletním vytlumení obou páru dveří a v instalaci nových reproduktorů MTX Audio TR65S. Protože ve vozidle od výroby zadní reproduktory nebyly, museli jsme nainstalovat i kabeláž do zadních dveří, napinovat konektor za rádiem a do originálního rádia nakódovat výbavu se zadními reproduktory. Výrazný zvukový posun je ihned znatelný a středobasová složka je díky kvalitnímu tlumení přesnější a hutnější. Doba instalace trvala cca 8hodin a zákazník za kompletní dodávku zaplatil 9186Kč.

VW T6 Multivan - Kompletní multimedializace, Alpine X802D-U, Stropní monitor, DVB-T tuner

VW Multivan 6 generace je opravdu navržen pro komfortní cestovaní na dlouhé trasy. My jsme jeho komfort doplnili ještě o kompletní multimediální systém s 8" navigací Alpine X802D-U, stropní monitor Ampire a o TV tuner DVB-T2. Celkové zapojení je provedeno do dvou zón, tedy lze přehrávat vzadu něco jiného než v předu a naopak. Zvolením správného adaptéru jsme docílili také zobrazování informací klimatizace na display hlavní jednotky, včetně zobrazování parkovacích asistentů.

 

Hyundai Tucson - Parkovací asistent Keetec BS 400

Dovybavili jsme Hyundai Tucson ultrazvukovým parkovacím systémem Keetec BS400. Akustický hlásič (pípák / bzučák chcete li) jsme umístili do "B" sloupku hned za řidičovu hlavu, aby akustická signalizace byla jasná a zřetelná. Přesné rozměření senzorů dle daných parametrů zaručuje bezvadnou funkčnost a couvání s přesností na 10cm. Na přání zákazníka jsme senzory nedávali do laku, díky čemuž byla konečná cena vč. práce a komponent 3650,-Kč.

Škoda Octavia I - Reproduktory DLS M6.2, tlumení dveří

Provedli jsme standardní upgrade zvuku v jedničkové Octavii. Jak už je u tohoto modelu vozu známo, samotná výměna reproduktorů za lepší nepomůže. V prvním kroku je potřeba pořádně vytlumit vnější plech dveří a následně přidělat MDF redukci pro středobasový reproduktor. V dalším kroku se musí zcela zadělat vnitřní plech dveří a tzv. uzavřít otvory stahovačky pro dokonalou ozvučnici. V posledním kroku je důležité vybrat vhodné reproduktory pro objem dveří, kdy v tomto případě padla karta na vynikající reproduktory Švédského výrobce DLS M6.2. Tlumící materiál byl použit  butil s AL folií VBF NP 20 o síle 20mm. Celková cena úpravy se tak včetně komponent zastavila na částce 6013Kč.

 

BMW X5 E53 - Oprava parkovacích senzorů, výměna radiomodulu, leštění světel

Po koupi vozu zamířil zákazník z bazaru rovnou k nám. Tato X5 měla totiž hned několik vad, které se sice projevili v kupní ceně, ale pro komfortní využití vozu bylo potřeba vše dát do pořádku. Nehrající rádio, nefungující parkovací senzory, nesvítící světlo a zašlá skla světlometů, to vše byl důvod naší návštěvy. Po diagnostice veškerých závad jsme vyměnili radiomodul Becker BM 54 a osadili nové parkovací senzory, místo trojce špatných. Do nově rozleštěných světel jsme pak nainstalovali nové výbojky D2S a opravili přívodní kabel do VN transformátoru. Kompletní dodávka od nás pak stála méně jak polovičku ceny oproti autorizovanému servisu.

VW T6 Transporter - Montáž zadních repro DLS

Nainstalovali jsme zadní reproduktory DLS do šestkového transportera. Jelikož od výroby není žádná příprava pro zadní reproduktory nachystaná, museli jsme vytvořit ozvučnici a uchycení reproduktorů. Za pomocí tlumícího materiálu s hliníkovou fólií jsme vymodelovali ozvučnici, která díky tomu byla i zároveň zatlumena. Do MDF redukcí jsme následně zafrézovali kotvící profily kroužku a po uchycení uzavřeli celou ozvučnici tlumícím materiálem VBF 20. Výsledkem je pak uzavřená ozvučnice pro koaxiální reproduktory špičkového výrobce ze Švédska DLS. Po natažení kabeláže přišlo ještě na řadu kódování autorádia, aby v menu rádia byla možnost „FADER“, tedy nastavení poměru mezi předními a zadními reproduktory.

Volvo C70 Convertible - Instalace subwooferů, zesilovač eXcursion

Vzácný kousek Švédské automobilky Volvo prošel upgradem basové složky. Volvo C70 Convertible je opravdu krásný a nadčasový typ automobilu. Jednou z volitelných výbav tohoto cabria byl i příplatkový sound systém s dvojicí subwooferů za zadními sedačkami. Tento konkrétní model tímto systémem vybaven nebyl a tak jsme jej nainstalovali. Majitel si sehnal originální reproduktory a na nás bylo je rozpohybovat. Díky malému instalačnímu prostoru jsme zvolili digitální zesilovač eXcursion SXA 20, který má navíc vysokoúrovňové vstupy signálu a tak byla bezproblémová implementace na stávající originální systém. Ozvučnice jsme oproti originálu zatlumili a vystlali. Důkladným zatlumením a zhutněním prošla i přepážka, ve které jsou subwoofery uchyceny. I s originálními měniči a originálním rádiem je nyní v cabriu basové složky dostatek.

Seat Ibiza - Leštění a renovace světel

Špatná viditelnost, slabé světlo a krátká světelná vzdálenost. To vše je příčinou zašlých světlometů a o estetickém vzhledu ani nemluvíme. Se stejným problémem jsme se poprali u této Ibizy, kde zašlá skla světel nekazila jen vzhled vozu, ale hlavně jízda po tmě byla díky slabému světelnému toku velmi náročná a vyžadovala tak velké soustředění. Několika krokovým postupem jsme světlům vrátili patřičný výkon a Seatu omladili "kukuč".

Škoda Fabia II - Kompletní instalace autohifi

Provedli jsme kompletní audio instalaci do úplně „holé“ Fabie druhé generace. V tomto případě se jednalo o naprostý základ, který vůbec při výrobě lze dostat. V automobilu tak nebyla žádná příprava pro dodatečnou montáž autohifi. Natahali jsme kompletní kabeláž od pojistkové skříně do středového panelu a místo záslepky umístili redukční rámeček pro 1din rádio. Dále jsme museli provést instalaci kabeláže do všech dveří a protahat kabely průchodkami. Za rádiem jsme napinovali ISO konektory a vše vysvazkovali. Dále přišla na řadu montáž antény se zesilovačem a natažení svodu stropem k rádiu. Rádio bylo zvoleno od Kenwoodu, konkrétně model KMM-303BT s HandsFree, tedy byla nutná i montáž externího mikrofonu. Přední i zadní dveře prošli tlumící kůrou vnějšího plechu a uzavřením. Na MDF redukce jsme pak vpředu namontovali komponentní reproduktory MTX Audio TR65S a vzadu padla volba na koaxiální reproduktory stejné řady MTX Audio TR65C. Na to že „Fábka“ přijela němá, odjížděla za necelých 13 500,-Kč docela našlápnutá a radost zákazníka byla evidentní.

Seat Leon - Dálkové ovládání cntrálního zamykání BENE 302

Jednou z příčin špatné funkce centrálního zamykání klíčem, jsou vadné mikrospínače přímo v zámku, které dávají signály do komfortní jednotky. Stejný problém byl i v tomto Leonu, který navíc nebyl vybaven dálkovým zamykáním. Nainstalovali jsme tedy jednotku zamykání pro centrální systém BENE 302 a signálové vodiče připojili na originální svazek zámku dveří. Impulzy z BENE 302 tak simulují impulzy z vadných mikrospínačů a díky tomu se vůz dálkou celý zamyká i odemyká.