GALERIE

Seat Alhambra - Tlumení dveří, reproduktory MTX Audio, centrální zamykání

MPV Seat Alhambra slouží svému majiteli už jen jako dopravní prostředek pro převoz materiálu a nářadí, což se zajisté podepisuje i na stavu interiéru, ale je to pořádný "PRACANT". Našim úkolem bylo "pracanta" kvalitně rozehrát a domontovat dálkové ovládání centrálního zamykání. Po důkladném vytlumení dveří materiálem VBF NP 15 přišla na řadu montáž reproduktorů. Po našich zkušenost a vzhledem k vlastnostem vozu jsme zvolili cenově přijatelné a přitom kvalitní reproduktory MTX Audio TR65S do předních a TR65C do zadních dveří. Díky nízké montážní hloubce bylo zapotřebí vysoustružit speciální MDF redukce, které vymezují prostor mezi tapecírungem a plechem stahovačky. Samotné reproduktory jsou pak nainstalovány na samotný tapecírung a skrze něj prošroubované do přesně vytvořené vymezovací MDF redukce. Díky tomu je vytvořeno pevné usazení reproduktoru do ozvučnice dveří a navíc se kompletně zpevnilo i celé čalounění. Jako bonus jsme ještě na originální centrální zamykání doinstalovali dálkový ovladač  BENE 302 pro komfortní otevírání vozu. Cena celé dodávky vč. práce a komponent činila 9719,-Kč.

Škoda Octavia 1 - Tlumení dveří, repro DLS MB 6.2, subwoofer MTX, zesilovač Crunch

Provedli jsme kompletní zvukový upgrade v jedničkové Octavii. Jak už je nutností, vytlumili jsme kompletně přední dveře pomocí materiálu VBF15 a nainstalovali MDF redukce pro uchycení reproduktorů. Přední reproduktory jsme díky zkušenostem a vynikajícímu poměru cena / kvalita / výkon zvolili Švédské DLS MB6.2, které jsou mimochodem kvalitou řazeny do vyšší třídy autohifi, přičemž cenou spadají do nižší kategorie. Pro doplnění basové složky jsme nainstalovali do kufru FLAT uzavřený subwoofer MTX Audio RTF10AS o výkonu 300W RMS. Pro zesilovač k subwooferu byla vyrobena montážní přepážka, která po uchycení do bočnice perfektně tvoří možnost montáže zesilovače  CRUNCH GPX 600.2. Zesilovač je tak nyní schován a nepřekáží nikde v prostoru. Celý zvuk je naladěn pomocí autorádia Kenwood s procesorem, které zákazník již vlastnil.
Celá montáž včetně námi dodaných komponent vyšla na 14872,-Kč, přičemž díky zvoleným komponentům je zvukový posun srovnatelný spíše s dražšími instalacemi.

Škoda Octavia II FL - Autorádio Geborn, televizní tuner DVB-T2

Nahradili jsme originální autorádio Swing, multimediální jednotkou Geborn s originálním vzhledem a kompletní implementací na CAN BUS sběrnici vozu. Přesto že se jedná o náhradu a ne o originální díl, je funkčnost rádia naprosto spolehlivá. Silný příjem FM tuneru, kvalitní optická mechanika, obstojný zvukový projev, kvalitní a rychlá GPS, nebo kompletní implementace na CAN BUS sběrnici. To je jen výčet věcí, který Geborn nabízí za necelých 11 000,-Kč. Musíme pochválit celkem kvalitní display a grafiku zobrazovaných CAN BUS informací na display rádia, jako je klimatizace, topení, parkovací senzory a palubní počítač. Díky vstupům není problém připojit externí TV tuner (zákazník dodal), který tak rozšiřuje možnost užití jednotky. Samozřejmostí je přehrávání filmu a hudby z USB či SD. Naprosto bezchybná komunikace s multifunkčním volantem zajišťuje originální komfort při ovládání rádia.

 

Škoda Octavia II - Rádio Kenwood DMX-110BT, subwoofer JBL

Jednoduchá, ale zajímavá instalace multimediální jednotky Kenwood DMX-110BT, zesilovače a subwooferu JBL. Přesně u této montáže máme "fajfku" splněno. Zákazník si dodal vlastní zesilovač a subwoofer JBL a na nás zbylo vybrat kvalitní a cenově dostupnou 2DIN jednotku a vše zapojit tak, aby vše fungovalo tak jak má vč. multifunkčního volantu. Pomocí adaptérů a redukcí byl úkol splněn bez problému a vše funguje dle představ klienta.

Škoda Octavia 1 - Reproduktory eXcursion SX 6C, tlumení dveří

Stále a pořád dokola. Upgrade zvuku se v "jedničkové Octávii" nedá udělat jinak, než řádně vytlumit a uzavřít dveře tlumícím materiálem a pro montáž reproduktorů použít MDF redukce. Tak získáme pevnou uzavřenou ozvučnici pro reproduktory, které jsme vybrali v ověřené a námi ozkoušené variantě. Jednalo se o komponentní reproduktory eXcursion SX 6C, kdy se v poměru ceny, kvality a výkonu jedná o vynikající alternativu při zapojení na samotné autorádio bez použití externího zesilovače. Celková cena montáže vč. materiálu je 5876,- Kč

Audi A6 4F - Montáž USB a BT modulu, leštění světel

V podstatě jediná možnost jak přehrávat / streamovat muziku z telefonu pomocí BT v Audi A6 4F je implementace modulu do optické soustavy. Gateway Dension je plně kompatibilní s MMI a jeho České menu potěší a usnadní práci. Díky tomu to modulu bude Váš vůz navíc schopen přehrávat hudbu z USB, nebo z jakéhokoli jiného zdroje pomocí AUX. Další výhodou a samozřejmostí je HANDS FREE telefonování, včetně zobrazování seznamu na display i maxidotu. Listování v seznamu pomocí ovladačů MMI i příjímání / odmítání hovorů zaručí, že telefon nemusíte vzít do ruky. Po dokončení instalace modulu projevil zákazník zájem o rozleštění zašlých reflektorů a tak jsme sedmi-krokovým způsobem navrátili světlům čirost.

Fiat Bravo - Leštení světlometů

Poškrábané a zažloutlé kryty světlometů jsou bolístkou všech plastových překrytů předních parabol, protože jsou vystavovány nejhorším podmínkám na přídi vozu. Stejný problém byl na tomto Fiatu, kdy jsme za pomocí šestikrokové metody vyleštili plastové překryty a na závěr nanesli ochranný sealant Angelwax - Corona. Tento přípravek zaručuje v kombinaci s použitými pastami až roční ochranu na naneseném povrchu. Celková cena se za kompletní leštění a oštření obou světlometů vyšplhala na 1487,-Kč

Škoda Fabia III - Odhlučnění dveří a kapoty

Ani "trojková" Fabia v maximální výbavě nemá ve dveřích žádné protihlukové materiály. Na nás tedy bylo za pomocí materiálu VBF NP 15 zhutnit vnější plech dveří a zabránit tak nežádoucím rezonancím. Na druhou vrstvu byl použit Neopren o síle 6mm, který zabraňuje pronikání hluku do vozidla. Stejný materiál jen o síle 4mm byl použit na odhlučnění tapecu. Tlumení se samozřejmě kladně projevilo i na zvukovém projevu originálního audio systému. Pro dokonalejší efekt byla ještě za pomocí butylu s ALU vrstvou vytlumena kapota, díky čemuž se nepřenáší vibrace od motoru do karoserie vozu. Celkový hluk uvnitř vozu klesl o poznání a komfort při cestování tak stoupnul a několik řádů výše.

VW Multivan T6 - Stropní monitor, DVB-T, Alpine X802D-U

Aktuálně jsme dokončili práce na multimedializaci zcela nového VW MULTIVAN T6. O zábavu na zadních sedadlech se stará 15" stropní monitor Ampire, který je připojen k televiznímu tuneru LOGIC DVB-T2 pomocí HDMI. Připojení externího DVB-T využívá i nová 8" multimediální jednotka Alpine X802D-U, která pomocí adaptéru dokonale zobrazuje palubní informace a komunikuje s originálním maxidotem vozidla. Navigaci, telefon, nebo seznam můžete sledovat na maxidotu, přičemž na hlavní jednotce běží film. Jako první jsme navíc dokázali implementovat originální MIB kameru do neoriginální jednotky a tak lze zobrazení originální kamery, nebo parkovacích senzorů jednoduše přepínat na hlavní jednotce Alpine, nebo zvolit duální režim.

Toyota Auris Hybrid - Montáž originálního navigačního modulu

Měli jsme možnost se setkat vůbec poprvé s HYBRIDNÍM automobilem a to ve smyslu multimediálního upgradu. Toyota Auris r.v. 2017 je jasným důkazem toho, že Japonci vědí, kterým směrem (co se hybridního pohonu týče) se vydat. Ovšem pro "tuning" multimediálních jednotek nese hybrid určitá omezení. Do vozu nelze integrovat (zatím tedy) jinou než originální multimediální jednotku Toyota Touch 2. Originální jednotka je totiž celým mozkem hybridního pohonu, kde se nastavuje režim vozu a hlavně zde vidíte veškeré potřebné informace o rekuperaci a dobíjení baterií pro elektropohon. Ne jen k tomu slouží hlavní palubní jednotka a tak pro rozšíření o navigaci  nebyla jiná možnost, než integrovat originální navigační modul Harman Becker, který si zákazník obstaral přes autorizovaného dealera Toyoty. Celá integrace dopadla na jedničku a vše funguje bez naprostých komunikačních problémů.

Audi A4 B7 - Multimediální jednotka Macrom, parkovací kamera

Provedli jsme jednoduchý, ale účinný multimediální upgrade v Audi A4 B7 avant. Přáním zákazníka bylo do auta implementovat bluetooth handsfree, GPS navigaci, DVD / USB / CD přehrávač a parkovací kameru za rozumnou cenu. Vybrali jsme tedy jednotku MACROM M-DVD5566 za 9990,-Kč, která umí veškeré zmiňované náležitosti. Díky vhodnému adaptéru fungují tlačítka volantu i aktivační vstup pro parkovací kameru. Kameru jsme dodali přímo v osvětlení SPZ pro tento konkrétní typ vozu od výrobce G-PARK v hodnotě 1790,-Kč. Celá instalace vč. komponent a práce vyšla na přijatelných 15489,-Kč.

Škoda Octavia III - Tlumení dveří, reproduktory MTX Audio, dodatečná instalace zadních reproduktorů

Kompletní zvukový upgrade Škody Octavia třetí generace spočíval v kompletním vytlumení obou páru dveří a v instalaci nových reproduktorů MTX Audio TR65S. Protože ve vozidle od výroby zadní reproduktory nebyly, museli jsme nainstalovat i kabeláž do zadních dveří, napinovat konektor za rádiem a do originálního rádia nakódovat výbavu se zadními reproduktory. Výrazný zvukový posun je ihned znatelný a středobasová složka je díky kvalitnímu tlumení přesnější a hutnější. Doba instalace trvala cca 8hodin a zákazník za kompletní dodávku zaplatil 9186Kč.

VW T6 Multivan - Kompletní multimedializace, Alpine X802D-U, Stropní monitor, DVB-T tuner

VW Multivan 6 generace je opravdu navržen pro komfortní cestovaní na dlouhé trasy. My jsme jeho komfort doplnili ještě o kompletní multimediální systém s 8" navigací Alpine X802D-U, stropní monitor Ampire a o TV tuner DVB-T2. Celkové zapojení je provedeno do dvou zón, tedy lze přehrávat vzadu něco jiného než v předu a naopak. Zvolením správného adaptéru jsme docílili také zobrazování informací klimatizace na display hlavní jednotky, včetně zobrazování parkovacích asistentů.

 

Hyundai Tucson - Parkovací asistent Keetec BS 400

Dovybavili jsme Hyundai Tucson ultrazvukovým parkovacím systémem Keetec BS400. Akustický hlásič (pípák / bzučák chcete li) jsme umístili do "B" sloupku hned za řidičovu hlavu, aby akustická signalizace byla jasná a zřetelná. Přesné rozměření senzorů dle daných parametrů zaručuje bezvadnou funkčnost a couvání s přesností na 10cm. Na přání zákazníka jsme senzory nedávali do laku, díky čemuž byla konečná cena vč. práce a komponent 3650,-Kč.

Škoda Octavia I - Reproduktory DLS M6.2, tlumení dveří

Provedli jsme standardní upgrade zvuku v jedničkové Octavii. Jak už je u tohoto modelu vozu známo, samotná výměna reproduktorů za lepší nepomůže. V prvním kroku je potřeba pořádně vytlumit vnější plech dveří a následně přidělat MDF redukci pro středobasový reproduktor. V dalším kroku se musí zcela zadělat vnitřní plech dveří a tzv. uzavřít otvory stahovačky pro dokonalou ozvučnici. V posledním kroku je důležité vybrat vhodné reproduktory pro objem dveří, kdy v tomto případě padla karta na vynikající reproduktory Švédského výrobce DLS M6.2. Tlumící materiál byl použit  butil s AL folií VBF NP 20 o síle 20mm. Celková cena úpravy se tak včetně komponent zastavila na částce 6013Kč.

 

BMW X5 E53 - Oprava parkovacích senzorů, výměna radiomodulu, leštění světel

Po koupi vozu zamířil zákazník z bazaru rovnou k nám. Tato X5 měla totiž hned několik vad, které se sice projevili v kupní ceně, ale pro komfortní využití vozu bylo potřeba vše dát do pořádku. Nehrající rádio, nefungující parkovací senzory, nesvítící světlo a zašlá skla světlometů, to vše byl důvod naší návštěvy. Po diagnostice veškerých závad jsme vyměnili radiomodul Becker BM 54 a osadili nové parkovací senzory, místo trojce špatných. Do nově rozleštěných světel jsme pak nainstalovali nové výbojky D2S a opravili přívodní kabel do VN transformátoru. Kompletní dodávka od nás pak stála méně jak polovičku ceny oproti autorizovanému servisu.

VW T6 Transporter - Montáž zadních repro DLS

Nainstalovali jsme zadní reproduktory DLS do šestkového transportera. Jelikož od výroby není žádná příprava pro zadní reproduktory nachystaná, museli jsme vytvořit ozvučnici a uchycení reproduktorů. Za pomocí tlumícího materiálu s hliníkovou fólií jsme vymodelovali ozvučnici, která díky tomu byla i zároveň zatlumena. Do MDF redukcí jsme následně zafrézovali kotvící profily kroužku a po uchycení uzavřeli celou ozvučnici tlumícím materiálem VBF 20. Výsledkem je pak uzavřená ozvučnice pro koaxiální reproduktory špičkového výrobce ze Švédska DLS. Po natažení kabeláže přišlo ještě na řadu kódování autorádia, aby v menu rádia byla možnost „FADER“, tedy nastavení poměru mezi předními a zadními reproduktory.

Volvo C70 Convertible - Instalace subwooferů, zesilovač eXcursion

Vzácný kousek Švédské automobilky Volvo prošel upgradem basové složky. Volvo C70 Convertible je opravdu krásný a nadčasový typ automobilu. Jednou z volitelných výbav tohoto cabria byl i příplatkový sound systém s dvojicí subwooferů za zadními sedačkami. Tento konkrétní model tímto systémem vybaven nebyl a tak jsme jej nainstalovali. Majitel si sehnal originální reproduktory a na nás bylo je rozpohybovat. Díky malému instalačnímu prostoru jsme zvolili digitální zesilovač eXcursion SXA 20, který má navíc vysokoúrovňové vstupy signálu a tak byla bezproblémová implementace na stávající originální systém. Ozvučnice jsme oproti originálu zatlumili a vystlali. Důkladným zatlumením a zhutněním prošla i přepážka, ve které jsou subwoofery uchyceny. I s originálními měniči a originálním rádiem je nyní v cabriu basové složky dostatek.

Seat Ibiza - Leštění a renovace světel

Špatná viditelnost, slabé světlo a krátká světelná vzdálenost. To vše je příčinou zašlých světlometů a o estetickém vzhledu ani nemluvíme. Se stejným problémem jsme se poprali u této Ibizy, kde zašlá skla světel nekazila jen vzhled vozu, ale hlavně jízda po tmě byla díky slabému světelnému toku velmi náročná a vyžadovala tak velké soustředění. Několika krokovým postupem jsme světlům vrátili patřičný výkon a Seatu omladili "kukuč".

Škoda Fabia II - Kompletní instalace autohifi

Provedli jsme kompletní audio instalaci do úplně „holé“ Fabie druhé generace. V tomto případě se jednalo o naprostý základ, který vůbec při výrobě lze dostat. V automobilu tak nebyla žádná příprava pro dodatečnou montáž autohifi. Natahali jsme kompletní kabeláž od pojistkové skříně do středového panelu a místo záslepky umístili redukční rámeček pro 1din rádio. Dále jsme museli provést instalaci kabeláže do všech dveří a protahat kabely průchodkami. Za rádiem jsme napinovali ISO konektory a vše vysvazkovali. Dále přišla na řadu montáž antény se zesilovačem a natažení svodu stropem k rádiu. Rádio bylo zvoleno od Kenwoodu, konkrétně model KMM-303BT s HandsFree, tedy byla nutná i montáž externího mikrofonu. Přední i zadní dveře prošli tlumící kůrou vnějšího plechu a uzavřením. Na MDF redukce jsme pak vpředu namontovali komponentní reproduktory MTX Audio TR65S a vzadu padla volba na koaxiální reproduktory stejné řady MTX Audio TR65C. Na to že „Fábka“ přijela němá, odjížděla za necelých 13 500,-Kč docela našlápnutá a radost zákazníka byla evidentní.

Seat Leon - Dálkové ovládání cntrálního zamykání BENE 302

Jednou z příčin špatné funkce centrálního zamykání klíčem, jsou vadné mikrospínače přímo v zámku, které dávají signály do komfortní jednotky. Stejný problém byl i v tomto Leonu, který navíc nebyl vybaven dálkovým zamykáním. Nainstalovali jsme tedy jednotku zamykání pro centrální systém BENE 302 a signálové vodiče připojili na originální svazek zámku dveří. Impulzy z BENE 302 tak simulují impulzy z vadných mikrospínačů a díky tomu se vůz dálkou celý zamyká i odemyká.

Ford Fiesta II - Renovace světlometů

Provedli jsme renovaci  a vyleštění předních světlometů na Fordu Fiesta z roku 2006. V podstatě nijak neošetřená plastová "skla" světel čas promění v neprůhlednou světelnou clonu. Následná viditelnost za tmy je pak téměř poloviční. Opravdu hodně zašlé lampy jsme proto renovovali a vyleštili pomocí několika krokového postupu. Světelný tok a výkon je nyní jako u nových světel a prokoukl i celkový vzhled vozu.

Hyundai I30 combi - Multimediální GPS Clarion NX302E, parkovací kamera

Provedli jsme montáž 2DIN multimediální jednotky s GPS Clarion NX302E a parkovací kamery do Hyundaie i30. Originální rádio jsme nahradili multimediální jednotkou od Clarionu, která díky jednoduchému designu vypadá v lakovaném rámečku pro Hyundai velmi elegantně. Dobře zvolený adapter zaručuje komunikaci s tlačítky na volantu a podporu CAN BUS informací. Původní slot pro USB jsme přestrojili na adapter pro aftermarketová rádia, tak že připojení AUX a USB zůstává po ruce v původní pozici. GPS anténa pro navigaci iGO primo je připevněna na "A" sloupku v místě s maximálním příjmem. Dále jsme do osvětlení SPZ nainstalovali parkovací kameru, která je zobrazována automaticky po zařazení zpátečky. Jednotku jsme po té naladili na optimální vyváženost s originálními reproduktory a celou ji nastavili k okamžitému použití tak, aby zákazník nemusel do nastavení zasahovat. Celkový design přístrojové desky vypadá doslova famózně a spokojenost zákazníka byla tak na místě.

Ford C-max - Montáž 2DIN rádia

Na přání zákazníka jsme provedli instalaci neznačkového aftermarketového rádia, které si zákazník sám dodal. Mělo se jednat o přímou náhradu autorádia s jednoduchým zapojením tzv. PLUG&PLAY. Jak již víme, z pravidla to tak jednoduché není. Výrobce nedodal CAN BUS adapter, který je potřeba ke spínání rádia a k ovládání rádia tlačítky pod volantem. Předělali jsme tedy kabeláž pro sepnutí a nainstalovali GPS anténu do "A" sloupku, pro kvalitní příjem GPS signálu. Musíme říci, že nás mile překvapil příjem FM tuneru, který čistě naladil veškeré dostupné stanice. Pravidlem totiž bývá, že tyto neznačkové jednotky mají příjem tuneru katastrofální. GPS platforma iGO fungovala velmi dobře, jen celkový výstupní zvuk by mohl být lepší. V tomto případě šlo klientovi spíše o multifunkčnost jednotky než o kvalitní zvuk a s výsledkem byl spokojen.

BMW 3 E46 - Tlumení dveří, zesilovač excursion, rádio kenwood, reproduktory DLS MC 6.2

Opět se nám na dílnu dostalo BMW 3 E46, které nesplňovalo majitelovu představu o kvalitním zvuku. Po konzultaci jsme se pustili do díla. Vyřízli jsme přepážku za reproduktory, kompletně zatlumili dveře a nainstalovali špičkové reproduktory DLS MC6.2. Přední komponenty jsme připojili na zesilovač eXcursion HXA 20, který je umístěný v bočnici kufru tak, aby nepřekážel. Došlo i na originální rádio, které nahradilo autorádio Kenwood KMM-303BT s integrovaným HandsFree a USB. Nekompromisní zásah ve svém výsledku předčil zákazníkovo očekávání a to nadšení bychom Vám přáli vidět.

BMW 3 E46 - Tlumení dveří, reproduktory DLS MB 6.2

Stále ta samá písnička. Už jsme si tak trochu zvykli na to, že majitelé naříkají z důvodu kvality zvuku v BMW E46. Stejně to tak měl i majitel této stříbrné "Trojky". Po hodinové konzultaci a navržení řešení se šlo na věc. Odstranění přepážky za středobasy, uzavření ozvučnice, důkladné vytlumění, osazení MDF kroužků a vynikající Švédské reproduktory DLS MB 6.2... To vše bylo důvodem, aby majitel odjížděl s nadšením a aby ne, když výsledný zvuk je naprosto nesrovnatelný s originálem.

BMW 3 E46 - Tlumení dveří, reproduktory Gladen M-Line

Téměř jediná možnost, jak opravdu rozehrát BMW E46. Originální reproduktory jsou umístěny v tapecírungu dveří a co víc, nemají vůbec žádnou ozvučnici. Proto jsme vyřízli reproduktorovou dveřní přepážku a důkladným zatlumením tak udělali ozvučnici pro reproduktory. V kombinaci s MDF kroužky i základní řada reproduktorů Gladen dodala audiu v E46 nový život a dostatek basové složky.

Hrabadlo TEREX - Instalace rádia a reproduktorů

Hudební podkres při práci je dnes téměř pravidelm a stejně to vidí i bagrista, který celé dny sedí v tomto stroji. Na jeho přání jsme tedy nainstalovali reproduktory Calearo, rádio Kenwood a aktivní vnitřní anténu Calearo. Jak je z galerie patrné, jedná se o pracovně vytížený stroj v prašném prostředí a tak se i díky umístění zvolila bezmechaniková alternativa rádia se vstupem na USB.

Škoda Octavia III FL - Tlumení Dveří, reproduktory DLS MB 6.2

Uplně nová Škoda Octavia III Facelift je skutečně povedený automobil. Zvuková aparatura v tomto voze bežnému posluchači postačí, ovšem náročnějšímu posluchači chybí v celkovém zvuku detail. Proto jsme vytlumili kompletně všechny dveře a originální reproduktory nahradili vynikajícími měniči DLS MB 6.2. Zvuková vyváženost a přednes basové složky nyní vyhovuje i náročnějšímu posluchači se smyslem pro detail.

BMW GT5 - Odhlučnění podběhů a kapoty

I drahá auta mají své mouchy a stějně tomu tak i bylo v případě tohoto BMW. Při dálničních rychlostech byl hluk od přední části vozu velmi nepříjemný. Vše vyřešilo odhlučnění podběhů a kapoty vhodně zvolenými materiály.